Niegodny i nieopierzona

Okładka książki Niegodny i nieopierzona Kerrelyn Sparks
Okładka książki Niegodny i nieopierzona
Kerrelyn Sparks Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: W objęciach magii (tom 6) literatura obyczajowa, romans
W objęciach magii (tom 6)
When a Princess Proposes
Skarpa Warszawska
2024-02-28
2024-02-28
2022-04-26
Krzysztof Kietzman

MAM TĘ MOC, CZYLI „W OBJĘCIACH MAGII. NIEGODNY I NIEOPIERZONA” 🦅✨

No! To czas na coś lekkiego jak lot orła! 😃

„Niegodny i nieopierzona” (Skarpa Warszawska tłumaczenie Krzysztof Kietzman) - to już trzecie moje spotkanie z serią „W objęciach magii” Kerrelyn Sparks.
Jak już pisałam w recenzjach poprzednich tomów – ten cykl to romantasy cechujące się dużą lekkością i dużą dozą humoru. W najnowszej książce nawet bardzo dużą.

Sparks zrobiła sobie z tych wszystkich magicznych klisz fabularnych tkwiących w fantastyce, paranormalnych romansach i wreszcie romantasy = takie własne podwórko/planszę, na którym można ułożyć różnie pionki i grając tymi pionkami na pewno dojdziesz do motywu „nie powinni być ze sobą, ale kości zostały rzucone i przypadł im sexy romance 😛 A pozostałe figury na tej planszy do gry to bohaterowie wprost wyjęci z popularnych powieści fantasy.

No i co wynikło z tej gry w kreację? Główna żeńska bohaterka jest całkiem nieźle wykreowana: nie jest za bardzo „bi*chy b*tch”, ale nie jest też bierną panną do ratowania. A ostatnio w książkach różnych gatunków, nie tylko w fantastyce, zaczynam zauważać, że odejście od „grzeczniutkiej, biernej, TAK BARDZO INNEJ, cichej Mary Sue” raczej nie było zbyt subtelne, więc dostajemy coraz więcej bohaterek, które tak bardzo różnią się od potulnej pannicy czekającej na swojego rycerza, że aż stają niesympatycznymi typami (aż się ciśnie, żeby napisać „typiarami” 😆) , które obowiązkowo muszą kogoś sklepać, żeby były jeszcze bardziej wredne i stereotypowo… męskie. A zatem ze skrajności w skrajność, jakby po drodze nie było wszelkich innych możliwości wykreowania postaci.

Ale mamy właśnie tutaj, pod postacią Eviany – przykład bohaterki romantasy, która nie jest przegięta w żadną ze stron. Charakter, a nie typ zredukowany do kilku obowiązkowych elementów kick-ass heroine.

Eviana to osoba o silnym charakterze, która próbuje jakoś wybrnąć z zaciskającej się coraz bardziej na szyi obroży – metaforycznej obroży – bo zawsze ktoś ciągnie ją w jakąś stronę poprzez metaforyczną smycz. Dziewczyna bywa tylko w Pałacu i nie została nawet wysłana do placówki edukacyjnej dla Objętych (czyli tych z magią). Jej moc stanowi sekret, więc już sam ten fakt jest jak pierwsza ściana klatki, jaka jest nadbudowywana nad Evianą. No i teraz, wraz z początkiem powieści – do Pałacu zjeżdżają się zalotnicy, bowiem nasza bohaterka MUSI (oczywiście, że musi) znaleźć sobie męża.

A co z mocą Eviany? No cóż, nie powiem Wam w tej recenzji, czym przejawia się ta moc, bo trochę popsułabym niespodziankę 😛 Otóż umiejętność księżniczki jest naprawdę… nietypowa. Może być potężnym narzędziem, ale może też być bardzo problematyczna. Z kolei kwestia zakazu używania i ukrywania tej mocy – bardzo mocno kojarzy się z… Elsą z „Krainy Lodu”. Ale nie, nie o lód tutaj chodzi 😉

W pałacu znajduje się też królewski posłannik, Quentin, któremu bycie posłannikiem znacznie ułatwia fakt, że jest orłokształtnym i – no wiadomo – zamienia się w orła. I tak się składa, że już od dawna ma swoje orle oko na Evianie – radosnej i temperamentnej księżniczce, którą jednak ewidentnie coś trapi.

Wśród ważnych osobistości dworu, w pałacu przebywa także Olana, która posiadła dar, który wielu miłośniczkom i miłośnikom starszej klasyki fantasy może kojarzyć się z darami Spowiedniczek z prozy Terry’ego Goodkinda. Olana jest bowiem właśnie spowiedniczką – ale w uniwersum Kerrely Sparks jej moc jest trochę mniej… inwazyjna 😉 Olana wciąż potrafi lekkim dotykiem zmusić człowieka do powiedzenia prawdy, ale nie mamy tutaj żadnych fajerwerków w stylu „commend me, Confesser” (jak u Goodkinda). Czyli: jeden dotyk – jedna prawda, adekwatna do sytuacji.

Kiedy Olana i Quentin – w dobrej wierze – robią sobie śmieszki z zalotników Eviany, na jaw wychodzą mniej i bardziej wstydliwe sekrety kandydatów do ożenku. Jest to już zdecydowanie „too much” dla księżniczki, która już od dawna czuje się w pałacu, jak w klatce – a tutaj kolejna porażka i zmazane szanse na odmianę swojego życia.
Wtedy wreszcie przed Evianą staje serio serio poważne zadanie. W obliczu wiadomości o buncie, ma odwiedzić sąsiedni, zaprzyjaźniony kraj. Jej towarzyszami będą Olana, Quentin oraz Elam – ten z kolei jest zakochany w Olanie. To wydaje się trochę pokręcona, ale odpowiedzialna ekipa. A co wydarzy się po drodze? Oj, fiu, fiu 😛

Bohaterowie próbują rozwikłać sprawę, w jaki sposób Krąg Pięciorga zagraża królestwu. Żeby zdobyć niezbędne informacje, okoliczności popychają ich do przybrania innych tożsamości, co niekiedy doprowadza do przezabawnych scen. Ale w całym tym humorze i komicznych elementach wciąż na horyzoncie widnieje nam romans Eviany i Quentina, w którym genderowe role (co za miła niepodzianka) zostały zakwestionowane. To mi się podobało: to wciąż niezobowiązujące i lekkie romantasy, ale podobało mi się, że historia księżniczki i posłańca pokazuje, że w miłości i związkach stereotypowe role kobiety i mężczyzny – są – no właśnie – stereotypowe. Eviana wchodząca w rolę zalotniczki bywa na tyle zabawna (co nie znaczy, że śmieszna, w negatywnym sensie),że wspólne sceny dwojga zakochanych czytało się z autentycznym uśmiechem na twarzy.

Bardzo lekkie romantasy z mnóstwem humoru (to chyba najzabawniejsza jak dotąd książka w tej serii) i zabawą znanymi kliszami. Okładki do tego cyklu bardzo lubię, nie przeszkadza mi nawet, że Quentin w tej okładkowej wersji totalnie wygląda jak Henry Cavill jako Geralt 😆

Pozycja dla tych, którzy nie potrzebują w tej chwili żadnej wytrawnej fantastyki, tylko czegoś lekkiego i przyjemnego. Co ważne bohaterów da się lubić, nawet jak popełniają głupoty.

Czekam niecierpliwie na kolejny tom, zdążyłam się polubić z tą serią.

Książkę dostałam od wydawnictwa w ramach współpracy recenzenckiej.

Recka pochodzi z mojej strony:

MAM TĘ MOC, CZYLI „W OBJĘCIACH MAGII. NIEGODNY I NIEOPIERZONA” 🦅✨

No! To czas na coś lekkiego jak lot orła! 😃

Kolejna książka jednej z moich ulubionych autorek, po raz wtóry przenosimy się do Aerthlanu, tym razem głównymi bohaterami są Quentin i księżniczka Eviana.

Minęło 20 lat od pokonania Kręgu Pięciorga, 20 lat w spokoju i szczęściu, niestety nad jednym z państw kontynentu, Eberonem zawisają czarne chmury, nadchodzi coś złego, coś czego nikt się nie spodziewa.

Quentin jeden z chłopców uwolnionych z Wyspy Tajemnic, biedny niechciany syn. Dorósł by stać się zaufanym i szanowanym sługą, działając jako szpieg i informator, będąc zmiennokształtny, który przyjmuje postać orła jest w tym wręcz niezastąpiony. Skrywa jednak pewną tajemnicę,od lat jest zakochany w księżniczce Eberonu, Evianie. Czuję się jednak niegodny by startować w boju o jej rękę, w końcu jest tylko bękartem, nic nie wartym poddanym. Los jednak sprawia, że Eviana i Quentin będą zmuszeni do wspólnej podróży. Wyprawa zbliży ich do siebie i pozwoli otworzyć przed sobą serca. Jednak czy brak pewności siebie Quentina pozwoli na przyjęcie uczuć księżniczki, tego musicie się dowiedzieć czytając.

Uwielbiam książki pani Sparks, to są takie moje comfort books, które czytam z ogromną przyjemnością. Romantasy, które tworzy za każdym razem rozpalają i jej wywołują uśmiech, przy rozmowach głównych bohaterów. Dziś dodatkowo muszę wspomnieć o okładce która tym razem mnie zachwyca 🤩.

Wciąż żałuję że brakuje pierwszych trzech tomów tej serii, mimo to z przyjemnością poznaję kolejne historie z cyklu “W Objęciach Magii”, mam nadzieję że już niedługo doczekamy się kolejnego tomu.

Quentin jeden...

Chyba każdy z nas szuka w swoim życiu odrobiny magii… Nie wierzymy w nią, ale i tak jej poszukujemy, chociażby w filmach, czy w literaturze. Dla mnie słowo „magia” ma jedna tak wiele znaczeń, że nie zawsze kojarzę ten wyraz z jakimiś nadprzyrodzonymi zdolnościami. „Magia” bowiem to też taki czar, urok, który może zadziałać przy całkiem przyziemnych sprawach. Mówimy o magii miłości, magii czynienia dobra, czy o magii natury. Ja zdecydowanie najbardziej lubię tą magię, którą tworzą książki. Przenoszą nas one do innego świata i sprawiają, że możemy popłynąć razem z wyobraźnią autora. Dlatego lubię osobiście sięgać po literaturę fantasy, żeby zanurzyć się w świecie magii i zapomnieć o otaczającej rzeczywistości. A jeżeli jeszcze autor potrafi do tego pisać z niezwykłym humorem, pokazać piękną historię miłosną z odrobiną erotyzmu i stworzyć świat wciągający, barwny i niezwykle ciekawy, to daje się porwać takiej historii w ciemno. Dlatego uwielbiam Kerrelyn Sparks i jej serię „ W objęciach magii”.
„Niegodny i niepierzona” to już trzecia część, ale tak samo wciągająca, jak poprzednie.
Eviana jest córką Leo i Luciany i od dziecka trzymana jest przez rodziców pod kloszem. Nie tylko dlatego, że jest królewską córką, ale przede wszystkim z powodu jej niezwykłego daru, którego wszyscy się boją. Eviana bowiem jest Objętą, niezwykłym dzieckiem z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Quentin był dzieckiem przed laty uratowanym na Wyspie Tajemnic, robi więc wszystko by odwdzięczyć się swoim wybawcom, służąc im jak najlepiej. Ponieważ jest zmiennokształtnym, łatwiej mu się jako orzeł poruszać między księstwami. Mężczyzna skrywa jednak pewną tajemnicę, która może ujrzeć światło dzienne jedynie za pomocą Olany, zwanej Spowiedniczką. Ktokolwiek jej bowiem dotknie, musi mówić prawdę. Niespodziewanie dochodzi do morderstw Objętych, Eviana, Quentin, Olana i pułkownik Elam wyruszają w niebezpieczną podróż, by poznać kto zagraża spokojowi królestw. Ich misji zagrozi jednak nie tylko obserwujący ich wróg, ale czające się pożądanie. Czy młodzi ludzie dostrzegą swoją szansę na miłość i uratują znany im świat?
Seria „ W objęciach magii” to napisane z niezwykłym humorem opowieści o miłości i przyjaźni, które wzruszają, rozśmieszają, ale też i uczą. Może i są one trochę bajkowe, ale przez to przypadną do gustu i starszej młodzieży i dorosłemu czytelnikowi, będąc cudowną odskocznią od szarej codzienności. Autorka ma bowiem prawdziwy dar wciągania do wykreowanego przez siebie świata od pierwszych zdań. To jest właśnie ta niezwykła magia talentu. Jeżeli macie więc ochotę na odrobinę magii, szaleństwa, dawkę śmiechu i ciekawej zagadki do rozwiązania, to gorąco polecam „Niegodnego i nieopierzoną”.

"W objęciach magii. Niegodny i nieopierzona" to już trzecia część serii wydanej w Polsce. Niestety seria wydawana jest od czwartego tomu, więc w kolejności ta jest szósta. Dziwnie. Jednak pozostanę przy numeracji przetłumaczonych książek. Pierwsza część bardzo mi się podobała, druga, cóż, trochę mnie zawiodła, na szczęście ten tytuł jest świetny. Zdecydowanie lepszy od drugiego tomu!

Książka wciąga od pierwszej strony, trudno się od niej oderwać. Pojawiają się tu znane nam już postacie, ale akcja toczy się jakiś czas później. Teraz to dzieci są głównymi bohaterami, oczywiście wyrośli i dojrzali. Znajdziemy tutaj trochę nawiązań do poprzednich części.

Jest to romantasy z pewną dawką humoru. Do tego znajdziemy tutaj zagadki i tajemnice. Quentin odkrywa serię podejrzanych zgonów Objętych, do tego nad królestwami wisi mroczna przepowiednia królowej Maeve. Czy skończą się czasy pokoju?

Świetnie się bawiłam podczas lektury, bohaterowie są ciekawi i polubiłam ich. Z ciekawością śledziłam ich losy.

Jeśli lubicie lekkie historie powinniście sięgnąć po ten tytuł, a raczej po całą tą serię!

"Niegodny I nieopierzona" to historia Eviany i Quentina. Ona jest księżniczką i Objętą z niezwykłym i groźnym darem, a on potrafi zmienić się w orła i służy w królestwom jako szpieg, a do tego od dawna żywi uczucia wobec Eviany. Tymczasem po wielu spokojnych latach nad krainą gromadzą się czarne chmury, a ktoś zagraża Objętym. Quentin i księżniczka wyruszają na misję, by znaleźć wrogów i zapobiec nieszczęściu. Co może pójść nie tak? Przekonajcie się sami...
Z przyjemnością wróciłam do tego świata. Autorka ma świetny styl, kreuje historię, która wciąga I bohaterów, którym kibicujemy. Bardzo polubiłam Evianę - którą pragnie wyrwać się spodziewać klosza, którym przykryła ją rodzina I Quentina, który musi pilnować obiektu swoich uczuć wiedząc, że jest dla niego niedostępna. Mamy tu romans, ale też dużo akcji i przygodę. Czyta się ją bardzo szybko I przyjemnie. Autorka stworzyła niezwykły świat, pełen magicznych stworzeń - zmiennokształtni, smoki, elfy - że wspomnę o tylko o kilku. A do tego ciekawa intryga i oczywiście uczucia bohaterów. To naprawdę przyjemna lektura. Polecam!
Jestem ciekawa, czy Wydawnictwo zdecyduje się jednak wydać wcześniejsze tomy. Z chęcią przeczytałabym historię rodziców Eviany.

Znacie serię W objęciach magii Kerrelyn Sparks. Ja czytałam poprzednie, więc ucieszyłam się jak ukazała się następna pod tytułem "Niegodny i nieopierzona" nakładam Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Eviana to księżniczka, która dysponuje darem Objętej. Może on służyć zarówno do obrony jak i ataku. Jej rodzice starają się zrobić wszystko by była bezpieczna a ona w zamku czuje się jak w klatce, z której z chęcią by uciekła. Rodzice wpadają na kolejny pomysł i szukają dla niej męża. W pałacu pojawia się mnóstwo szlachciców, ale na skutek postępu Quentina, który jest zakochany w Evianie większość z nich ucieka. W tym samym czasie następują niepokojące zgony Objętych? Jakie niebezpieczeństwo czai się za rogiem i kto jest temu winny? Jest to bardzo ciekawa i magiczna podróż do Aerthlanu. Pełna akcji i humoru. Nie brakuje tu zwrotów wydawrzeń oraz momentów pełnych emocji. Dodatkowo romantyczne wątki przeplatają się z wątkami niebezpiecznymi. Wciągająca historia i tak jak poprzednie bardzo fajnie mi się ją czytało.

W Pałacu Ebton, w królestwie Eberon odbywa się bal z okazji urodzin króla Leofrica, a przy okazji księżniczka Eviana mogła poznać kandydatów na męża. Niestety Quentin kierując się tym co czuje postanawia zdemaskować kandydatów z pomocą Olany, która zwana jest "spowiedniczką". Gdy ta dotyka kogoś, ten wyjawia swoją tajemnicę i takim oto sposobem Quentin pozbywa się kilkunastu kandydatów, a zarazem rywali. Gdy mężczyzna chce przeprosić Eviane, zaczynają rozmawiać. Księżniczka czuję się świetnie w jego towarzystwie i proponuje mu przyjaźń lecz ten odmawia...

Czy zmiennokształtny będzie żałował swojej decyzji?

Czy Eviane domyśli się dlaczego Quentin zrezygnował z propozycji?

"Niegodny i Nieopierzona" to już trzecia część serii " W objęciach magii ". Każda jedna część czymś zaskakuje, w każdej znajdziemy wątek tajemnicy, która nie powinna ujrzeć światła dziennego. Myślę, że ta część była bardziej wciągająca od poprzedniej, ponieważ pomimo ponad 440 stron udało mi się ją przeczytać w jeden wieczór. Oczywiście wszystkie dotychczas wydane książki zachwycają, ale ta jakoś najbardziej przykuła moją uwagę. Czy znajdziemy tu romans? Oczywiście, że tak i to nie byle jaki, a okraszony odrobiną magii. Znajdziemy tu również smoki, zmiennokształtnych oraz dary nadprzyrodzone, które często muszą być ukrywane.
Autorka świetnie poprowadziła fabułę oraz w naprawdę nienachalny sposób wplotła wątki erotyczne, tak znajdziecie tu coś więcej niż tylko magiczny romans ;)

Oczywiście ja czekam na kolejne części z serii "W objęciach magii", ponieważ w oryginale "Niegodny i Nieopierzona" to szósta część, a w polskiej wersji jest trzecią częścią, więc mam nadzieję, że niebawem będę mogła poznać kolejnych bohaterów tej magicznej historii ☺️

Polecam 😉

Drogi Czytelniku...

Intrygi? Jasne.
5 królestw? Tak.
Smoki? Obecne.
Pewna troszkę zbuntowana księżniczka? Jest.
Pewien szpieg? Oczywiście.
Pewien strażnik? Jest.
Pewna spowiedniczka? Pewnie.
Zmiennokształtni? Będą.
Kłopoty? Znajdą się.
Objęci obdarzeni różnymi mocami nadprzyrodzonymi? Tak.
Gniew? Niestety.
Zazdrość? Obecna.
Strach? Będzie.
Tajemnice? Oczywiście.
Obietnice? Nie inaczej.
Pomoc? Jasne.
Chęć przejęcia władzy? Oczywiście.
Walka? Cóż...
Niebezpieczeństwa? Nie inaczej.
Próby porwania i szantażu? Niezmiennie.
Między innymi właśnie to serwuje nam tym razem Kerrelyn Sparks w swojej najnowszej książce pod tytułem „Niegodny i nieopierzona”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, standardowo odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to (jako wydany w Polsce) tom trzeci, jednak w oryginale jest to tom szósty cyklu W objęciach magii.

Wspaniale było po raz drugi przenieść się do świata Eviany, Quentina, Leo, Luciany, Olany, Elama, Erica, Dominica, Lenushky, Pendrasa, Liama, Very, Suzy, Willi, Nevisa, Elinor, Petera, Lennie, Faith, Arla, Zane'a, Brana, Darrena, Greera, Horce'a, ojca Renarda, mistrza Lorne'a, Maeve i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, kolejność. Jak już wspomniałam w innych recenzjach (nie jest to oczywiście obowiązkowe) radzę z czytaniem tego tomu poczekać aż zostaną wydane brakujące trzy części.

Po drugie, bohaterowie. Po raz kolejny są dobrze wykreowani, zróżnicowani i bardzo interesujący. Muszę przyznać, że polubiłam Evianę i Olanę. Oczywiście nadal lubię chociażby Leo i Lucianę.
Niestety nie mogę tego samego napisać przykładowo o Arlo, Zane'ie czy Greerze.
Dobra, już nie pisnę nic więcej. Nie chcę zdradzać za dużo.

Po trzecie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Muszę przyznać, że akcja rozkręca się swoim tempem, mimo to ani przez chwilę nie było spokojnie. Autorka serwuje nam emocje sporymi porcjami. Nie brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji oraz wywoływania w nas skrajnych uczuć czy problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Eviana, Quentin, Olana czy Elam.

Po czwarte, styl. Książka, tak jak jej poprzedniczki (oraz inne książki) autorki, napisana jest lekkim językiem, przystępnym dla każdego. To ułatwia oraz uprzyjemnia czytanie i sprawia, że lektura mija bardzo szybko. Daję za to plusika.

Po piąte, układ. Historię poznajemy głównie z perspektywy Eviany i Quentina. Cieszę się z takiej narracji, ponieważ inaczej czytelnika ominęłoby wiele wątków. Leci za to oczywiście następny plus.

Po szóste, zakończenie. Warto do niego dotrzeć, ponieważ może czytelnika mile zaskoczyć i pozostawić pewien niedosyt. Dla mnie ta końcówka była świetna. Przyznaję za to kolejnego plusa.

Powieść jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że dla prawdziwej miłości nie istnieją żadne granice, a już na pewno nie ta, którą ogólnie nazywamy statusem społecznym.

Książka praktycznie czyta się sama. Historia bardzo wciąga, sprawia, że chce się być częścią życia (chwilami dość niebezpiecznego, ale i ekscytującego) naszych bohaterów i nie opuszczać go aż do ostatniej litery, przynajmniej w tym tomie.

Autorce ogromnie dziękuję za tę przygodę, była naprawdę świetna, pisarka trzyma poziom (mam tu na myśli również serię o pewnym wampirze, który stracił kła i jego pobratyńcach). :)

Po raz kolejny muszę wyrazić nadzieję, że brakujące trzy tomy zostaną szybko wydane.
Jestem bardzo ciekawa tych pozostałych historii.

Ten tom (wybieram z trzech wydanych w Polsce) podoba mi się najbardziej.

Ogólna ocena - 9/10. :)
POLECAM, POLECAM, POLECAM.
Warto po nią sięgnąć.

Pozdrawiam, Iza.

Drogi Czytelniku...

Intrygi? Jasne.
5 królestw? Tak.
Smoki? Obecne.
Pewna troszkę zbuntowana księżniczka? Jest.
Pewien szpieg? Oczywiście.
Pewien strażnik? Jest.
Pewna spowiedniczka? Pewnie.
Zmiennokształtni? Będą.
Kłopoty? Znajdą się.
Objęci obdarzeni różnymi mocami nadprzyrodzonymi? Tak.
Gniew? Niestety.
Zazdrość? Obecna.
Strach? Będzie.
Tajemnice? Oczywiście.
Obietnice?...

Niegodny i nieopierzona autorstwa Kerrelyn Sparks to kolejny tom cyklu w objęciach magii.
Tym razem poznajemy księżniczkę Eviane, która ma dar bardzo niebezpieczny według jej rodziców i skrycie ukrywany przed światem. Quentin zaś jest królewskim posłańcem zamieniającym się w orła 🦅 Eviana przez swój dar czuję się jak w złotej klatce, zaś Quentin swoim sokolim okiem wypatruje księżniczki od 6 lat.

Autorka w tym cyklu przedstawia w każdej książce romans i emocje z gatunku fantastyki. Dlatego tutaj też nie zabraknie wam emocji. Mimo wszystko uważam, że ta książka przedstawia się najsłabiej w porównaniu do poprzednich dwóch jakie przeczytałam. Wydaje mi się, że to przez fakt tego iż wszystko zostało nam przedstawione na tacy i właściwie nie było tylu emocji jakie moglibyśmy się spodziewać jeśli chodzi o romans. Dodatkowo autorka przedstawia mężczyzn dokładnie w ten sam sposób jak pozostałych, o których czytałam. Chce, ale nie może, opiekuńczy, teoretycznie niedostępny. Każdy praktycznie taki sam. Szkoda.

Pomimo tego mnie się dobrze ją czytało i będę wypatrywać kolejnych części. Cykl w objęciach magii ma w sobie to coś i chętnie wypatruje

„Niegodny i nieopierzona” to kolejna książka autorstwa Kerrelyn Sparks, którą przyszło mi czytać. Bardzo polubiłam magiczny świat, który dla nas stworzyła. W objęciach magii to seria, która cieszy się moją sympatią, ilekroć pojawia się nowy tom z chęcią po niego sięgam. Okładki serii są spójne, klimatyczne i nastrajają mnie pozytywnie. Podobał mi się, kiedy książka zawiera nie tylko wspaniały romans, ale także ekscytującą fabułę, czy tak będzie w tym przypadku? Trzymałam kciuki z bohaterów, chciałam ich poznać i wierzyć w łaskawy los, o ile go dostąpią.
Główną bohaterką książki autorstwa Karrelyn Sparks pod tytułem „Niegodny i nieopierzona” jest księżniczka Eviana zawsze czuła się jak czarna owca, jej dar jest niebezpieczny, dlatego rodzina chroniła ją i trzymała w zamknięciu. Czas mijał i jest już w wieku, w którym może wyjść za mąż, właśnie tego zapragnęli dla niej rodzice. Quentin jest królewskim posłańcem, potrafi przemienić się w orła i uzyskać wiele przydatnych informacji. Postanawia podzielić się nimi podczas balu, ośmieszył w ten sposób kilku absztyfikantów do ręki Eviany. Sam, bowiem jest zakochany w księżniczce, niestety nie jest szlachetnie urodzony, dlatego też pozostaje w cieniu, tęskniąc i łaknąć tego, czego nigdy nie będzie mieć. Sekrety rodziny królewskiej wychodzą na jaw, co staje się punktem zwrotnym dla Eviany, by mogła być sobą, zaznać swobody. Kiedy dochodzi do podejrzanych zgonów, a księżniczka prawie zostaje wzięta do niewoli, bohaterowie rozpoczynają wspólną podróż, mającą na celu odkrycie prawdziwych zamiarów złoczyńcy. Czy sekret Quentina zostanie ujawniony, gdy będzie próbował ją chronić? Czy jego miłość zostanie ujawniona? Czy Eviana będzie walczyć o mężczyznę, który tak samo jak ona zasługuje na szczęście?
„Niegodny i nieopierzona” to historia, która mnie porwała zupełnie, jak jej poprzedniczki. W książce spotykamy wielowarstwowe i interesujące postacie, ich historie wydały mi się fascynujące. Chociaż ich życie bardzo się różniło, podzielali wiele tych samych uczuć i cech. Quentin chroni królewnę od lat i dostrzegł to, kim naprawdę jest, jej własna rodzina nie widziała jej pasji. Quentin rozumie Evianę i chce tylko, żeby się uwolniła i pokazała, do czego jest zdolna, nie staje jej na drodze, gdy jest to dla niej ważne. Relacja romantyczna buduje się powoli, przekomarzanie się bohaterów jest fantastyczne. Prowadzą wiele wspaniałych rozmów, niektóre są zabawne i dokuczliwe, inne poważne. Ten związek nie jest pozbawiony przeszkód, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, zwłaszcza, jeśli chodzi o wątpliwości Quentina i poczucie nie bycia jej godnym. Podoba mi się, że Eviana przejmuje kontrolę i walczy o to, czego chce, i pokazuje Quentinowi, jaki jest wartościowy. „Niegodny i nieopierzona” jest wspaniałą historią i z przyjemnością dałam się jej pochłonąć, obserwowałam jak bohaterowie odkrywają zdradzieckie spiski i wpadają w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje. Napięcie i intryga powoli narastają, osiągając trzymający w napięciu punkt kulminacyjny, gdzie nikt nie jest bezpieczny.

Dodaj cytat z książki Niegodny i nieopierzona