Bezkresne morze

Wydawnictwo: Prima
The Lonely Sea
83-900658-9-4
piotrex

W zbiorze czternastu znakomitych nowel godne polecenia są zwłaszcza „Zatopienie Bismarcka”, „Rawalpindi” i „Jervis Bay” – każdy opisany tam szczegół jest prawdziwy i owa wierność realiom połączona z wartką akcją prezentuje ten typ literatury, której Alistair MacLean był mistrzem.

Octopus | 2017-03-11
Przeczytana: 1995 rok

Zawsze lubiłam styl pisania MacLeana, a opowiadania oparte na marynistycznej kanwie czyta się po prostu jednym tchem.
Polecam :)

Alek | 2018-03-22
Na półkach: Zostają, Przeczytane
Przeczytana: 22 marca 2018

Książka to zbiór opowiadań, których wspólnym wyznacznikiem jest żegluga. Większość traktuje o katastrofach morskich w czasie II wojny światowej, są tu jednak także dwa opowiadania, mające być humorystycznymi oraz dwa o agentach wywiadu.
Nie jest to poziom równy. Opisy katastrof są świetne, jeśli można tak mówić o tragedii ludzkiej. Od razu stanął mi przed oczami "H.M.S. Ulisses", którego uważam za najlepszą książkę autora. Pozostałe opowiadania mają jednak raczej niski poziom i pisane są z manierą, której nie trawię w późniejszych książkach MacLeana.

książek: 1964
Annam | 2017-12-16