Circus
837156130X
CIA, morderstwo
artemis

Jeden agent CIA ginie zadźgany szpikulcem do kruszenia lodu; drugi-rozszarpany w klatce z tygrysami najsłynniejszego amerykańskiego cyrku, który wkrótce ma ruszyć na tournee po Europie Wschodniej. Objazd finansuje rząd USA, ale bynajmniej nie w ramach wymiany kulturalnej , lecz z panicznego strachu. Bo Zachód został w tyle w wyścigu zbrojeń.

jw23 | 2012-02-25
Przeczytana: kwiecień 2000

Pierwsza książka MacLeana jaką przeczytałem i już zostałem przy tym autorze

Nitager | 2016-03-16

Nie da się ukryć, że w dorobku Alistaira MacLeana nie jest to perełka. Bardziej przypomina produkt taśmowy, który spełnia wprawdzie oczekiwania, ale nic ponadto. Nie zachwyca ani nastrojem, ani akcją, ani nawet portretami bohaterów, którzy, będąc cyrkowcami, po prostu wykorzystują swoje umiejętności w służbie Jej Królewskiej Mości, ale w całkowicie przewidywalny i nie zaskakujący sposób. Czytałem ją już dość dawno i niezbyt dobrze pamiętam - ale jakoś nie mam chęci, by sięgnąć po nią ponownie. Ot, typowa powiastka, dla zabicia czasu w pociągu.

DżejEr | 2015-05-15
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2015

Nienajgorsza, ale trochę brak napięcia w pewnych momentach. No i bohaterowie praktycznie nie zachwycają niczym - po prostu są na usługach autora ;> Jedyną postacią, która wzbudza jakieś pozytywne uczucia jest Kan Dahn. Napięcie w książce pojawia się punktowo i szybko opada, jakkolwiek by to nie brzmiało... Ale czyta się szybko, język jest niewymagający no i autor był w stanie zaciekawić mnie na tyle, bym chciała dokończyć książkę. Plus za cyrkowy klimat ;)

ataga | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Cyrk to powieść do przeczytania w jedno popołudnie. Sama fabuła nie jest skomplikowana a raczej przewidywalna od samego początku. Grupa cyrkowa wyrusza na tournee po Europie Wschodniej a wśród niej znakomity cyrkowiec na usługach CIA który wykorzystując swe cyrkowe umiejętności ma wykraść tajną formułę na której zależy CIA.
Powieść byłaby dobra gdy zachowano więcej w niej realizmu pokazano świat cyrku od kuchni a tak mamy do czynienia przemądrzałym cyrkowcem którego prawdziwą tożsamość niemal od razu można rozszyfrować. Jednak najgorzej w powieści wypada jedyna postać kobieca...tak głupiej i pustej bohaterki dawno nie spotkałam w żadnej powieści. Aż żal czytać sceny z jej udziałem nie wnosi ona nic do całej powieści no chyba że jej jedynym zadaniem było być piękną ozdobą dla mężczyzn którzy odgrywają rolę bohaterów. Jeśli tak miało być to dlaczego pisarz nie uczynił jej niemową?

Michał | 2011-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Mamy do czynienia z znakomitą powieścią sensacyjno szpiegowską. Znając autora, mogliśmy z góry oczekiwać ciekawej fabuły i taką znajdujemy.
Amerykańska agencja CIA chce wykraść tajemnicę produkcji antymaterii, substancji której zaledwie kilka gram może zniszczyć cały kontynent.
Aby tego dokonać postanawiają zwerbować na agenta cyrkowca, linoskoczka, iluzjonistę Bruna, a dyrektora cyrku przekonać aby odbył tournee po Europie. W tym także, w miejscowości gdzie pracuje genialny naukowiec, który opracował śmiercionośną broń.

Od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w akcję, która od początku jest pełna niespodzianek i zwrotów akcji. Ciężko mi było przewidzieć rozwiązanie akcji i prawdę rzekłszy do samego końca byłem nieświadomy jak to wszystko się zakończy.

Taka fabuła to istny majstersztyk, dlatego polecam tą powieść do przeczytania każdemu miłośnikowi sensacji.

Jolka | 2016-06-28
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: maj 2016

Klimat zimnej wojny i wyścigu zbrojeń. Wartka akcja i niesamowite zakończenie.

Pastelowe_Niebo | 2015-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Książka niby cienka, ale czyta się ją w żółwim tempie. Nie podobała mi się jej fabuła, ani nic kompletnie. Nudna i przewidywalna. Nie polecam.

kairos | 2013-02-03

Jedna z moich ulubionych książek autora.

leszekoshin | 2016-11-27
jolek121 | 2016-10-07