Trudne tematy dla mamy i taty - czyli jak wychować dziecko na człowieka

Wydawnictwo: Zielona Sowa
978-83-7623-437-3
rodzina, dzieci, wychowanie
Pistacia

Ta książka to nie tylko poradnik poświęcony wychowaniu dzieci od pierwszych kroczków po krok w dorosłość. To spora dawka wiedzy o sztuce życia w zwariowanym XXI wieku, który postawił przed rodzicami wyzwania, o jakich nie śniło się ich rodzicom: uzależnienie od komputera, zły dotyk, budowanie autorytetu, bratobójcze walki, rozwód, nowy partner i wiele innych. A wszystko napisane w prosty,...

rozwód, nowy partner i wiele innych. A wszystko napisane w prosty, pełen ciepła i dowcipu sposób
przez polskiego pedagoga praktyka, okraszone zabawnymi ilustracjami.

[opis wydawcy]

Isadora | 2011-09-07
Na półkach: Poradniki, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2011

Rodzicem człowiek się staje, nie rodzi; w obliczu problemów i wyzwań, jakie wiążą się z tą misją często stajemy zagubieni, bezradni, zdesperowani, na progu wytrzymałości psychicznej, pełni nadziei, by nasze starania wychowawcze przyniosły pożądany skutek, a zarazem głębokiego lęku, czy aby na pewno podołamy temu zadaniu. Realizując pragnienie ukształtowania wartościowego i szczęśliwego człowieka często - świadomie lub nie - popełniamy rozmaite błędy, które wynikają bądź to z przykrych doświadczeń z własnego dzieciństwa, bądź po prostu z niewiedzy.
Na szczęście jest coś, co może okazać się dla każdego rodzica niezastąpioną, wartościową i wszechstronną pomocą w trudzie wychowania dziecka.
"Trudne tematy dla mamy i taty, czyli jak wychować dziecko na człowieka" to najlepszy poradnik poświęcony tej kwestii, jaki kiedykolwiek czytałam. A przewinęło się ich sporo przez moje ręce w ciągu dwunastoletniego życia mojej córki:)
Ten zachwycił mnie przede wszystkim szerokim wachlarzem...

A dziś lektura w sam raz dla każdej mamy i każdego taty. Bo kto jak kto, ale to właśnie rodzice dwoją się i troją by ich pociechy wyrosły na mądrych i wartościowych ludzi. I to oni właśnie wiedzą najlepiej jak trudnym zadaniem jest wychowywanie dziecka. Bez względu na to czy ma ono dwa czy dwanaście lat, czy jest to chłopiec czy dziewczynka. Wychowanie dzieci to nie lada wyzwanie, któremu musimy stawić czoła każdego dnia. No cóż... nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ;)

Ale żeby nie było aż tak strasznie warto zaopatrzyć się w ciekawe i wartościowe lektury, które nieco ułatwią nam to zadnie. Wiem, wiem. Nie każdy lubi poradniki. Ten psychologiczny ton, moralizatorskie poglądy i trudne słownictwo, które możemy znaleźć w większości tego typu książek odstraszył już nie jednego śmiałka. Ale wierzcie, mi, że nie zawsze musi tak być. Jak wiecie, mnie nie raz zdarzało się zerkać do takich książek i coraz częściej przekonuje się, że autorzy takich publikacji coraz bardziej wychodzą na...

ANIA | 2012-06-27
Przeczytana: 28 listopada 2010

Ciekawy poradnik dla rodziców.

mariola | 2016-10-26
Małgosia | 2016-05-20