Jesteś bez grosza na własne życzenie!

Wydawnictwo: Druga Strona, Wydawnictwo IPS
9788364190063
poradniki
LubimyCzytać

Jeśli chcesz, możesz stać się bogaty. Ale najpierw musisz przestać być bez grosza i zacząć iść do przodu!Wszyscy mówimy, że potrzebujemy stabilizacji, oszczędności i wolności finansowej. Jednak to, co robimy, często przeczy naszym słowom. Krok po kroku, Larry pomaga nam określić błędy w naszym postępowaniu, podpowiada jak je skorygować i w konsekwencji pozbyć się długów. Bez względu na to, czy twoim celem jest wyjście z długów, czy zaoszczędzenie pieniędzy na dom, książka ta, poprzez bezpośrednie i bezpardonowe, aczkolwiek mądre rady Larry’ego, pomoże ci je zrealizować. Pokaże ci nie tylko, jak zmienić nastawienie do życia, ale wskaże również praktyczne działania, które doprowadzą cię do celu. Jeśli jesteś kimś, kto marzy, żeby zostać bogatym, ale jakoś nie może tych marzeń zrealizować; jeśli chcesz odmienić swoje życie i wreszcie uzyskać wolność finansową; jeśli ugrzęzłeś w długach i nie możesz przestać funkcjonować w schemacie od pierwszego do pierwszego; jeśli wydajesz więcej niż zarabiasz i nie bardzo wiesz, jak to zmienić, to książka ta jest dla ciebie! – LARRY WINGET

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

igor | 2019-09-16
Przeczytana: 16 września 2019

książka jest dobra chociaż byłem do niej sceptycznie nastawiony i pokazuje że nie umiemy dysponować swoimi pieniedzami czy jak można nazwać kapitałem że mam miliony pomysłów na wydawanie pieniędzy a nie na ich zarobek

xblazej85x | 2016-09-30

Moim zdaniem książka skierowana jest bardziej do przeciętnego Amerykanina niż Polaka. Liczne problemy finansowe przedstawiane przez autora dotyczą typowego Amerykanina żyjącego "na kredyt". Oczywiście każdy może wynieść coś dla siebie. Pozycja napisana prostym i przystępnym językiem - nie jest wymagająca :)
Sposób przekazu w stylu "kopniaka w D" wg mnie trochę naciągany ale raczej nikt się nie powinien obrazić ;P

sigma122 | 2016-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Świetnie napisany poradnik. Uwielbiam styl Larry'ego, on się nie pieści - piszę wprost, co trzeba zrobić, żeby poradzić sobie z trudnościami finansowymi. Jeśli ktoś szuka poklepywania po pleckach i stwierdzeń "będzie dobrze", to się rozczaruje. To garść porad i stwierdzeń "Weź się k... do roboty i zacznij oszczędzać".

MLB | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Bardzo adekwatna książka dla Polaków, choć dotyczy realiów amerykańskich.
I nie mam na myśli tego, że, jak większość mieszkańców "zachodniego" świata, mamy obecnie możliwość życia na kredyt.
Mam na myśli, że często narzekamy, jęczymy, skarżymy się na los, politykę, gospodarkę, ale nic nie robimy, nie próbujemy (przecież to nie może się udać...), nie uczymy się, nie szukamy. No, i nie lubimy bogatych - taki bagaż dziejowy po części.
Larry Winget daje nam pigułkę z oczywistą oczywistością:)

książek: 2037
Kamila | 2015-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Książka dla tych co wydają więcej niż zarabiają, nie wiedzą jak zapłacić rachunki, żyją z miesiąca na miesiąc.

Multikasia | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Ehh chyba nie jest ze mną aż tak źle... pieniądze mam odłożone -marne bo marne (ale jak na studentke:P), leniwa nie jestem, cos tam dorabiam... kart kredytowych nie mam, abonamentu też nie... dojezdzam po 2 h w jedna strone zeby nie przepłacać za mieszkanie... wiec jednak ta książka nie była mi potrzebna :P może napiszę swoją :P kiedys...

Maromira | 2014-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Trudno jest o „Jesteś bez grosza na własne życzenie” cokolwiek długiego napisać. Zwłaszcza, gdy jest się osobą, która z zasady nie czyta poradników, bo w każdym pojawiają się te same rady, mówione miłym, łagodnym głosem, a w miarę lektury można niemalże da się wyobrazić autora ze zmartwionym, lecz udobruchującym uśmiechem, wyrażającym „Wiem, że jest źle. Ale będzie dobrze. Nie wiem jak, nie wiem kiedy, ale będzie lepiej”. Dodatkowym problemem było dla mnie to, że jeszcze nie pracuję, zatem kłopoty finansowe mnie jeszcze nie dotyczą.

Tym bardziej się zdziwiłam, że poradnik zrobił na mnie wrażenie. Już na pierwszy rzut oka, widać, że różni się od innych tego typu poradników. Przede wszystkim formą – to podręcznik z zeszytem ćwiczeń – tabelkami i listami do uzupełniania. Oprócz tego Larry Winget w przeciwieństwie do swoich kolegów po fachu nie próbuje „słodzić” czytelnikowi. Prosto z mostu oznajmia oczywistą prawdę – „to twoja wina”.

Książka napisana niemalże stylem wojskowym – masz...

ania33 | 2013-11-22
Przeczytana: 10 listopada 2013

Warto przeczytać jeśli ktoś boryka się z tego typu problemami.

Kolejna poradnikowa, motywacyjno-rozwojowa książka Larry'ego trzyma poziom! Pitbull of Personal Development znów daje nam popalić!

Bardzo potrzebna wszystkim, którym pieniądze same się rozchodzą nie wiadomo gdzie i kiedy. W charakterystyczny dla siebie sposób Larry opie...tzn. "nie zostawia suchej nitki" na tych, którzy nie wiedzą ile wydają, a zwłaszcza na tych, którzy wydają więcej niż zarabiają. Jak zawsze szczery do bólu mówi: "to Ty sam jesteś odpowiedzialny za stan swoich finansów". Nie masz pieniędzy? Zarabiaj! Nie wydawaj, oszczędzaj! Jeśli masz długi, nie stać Cię na luksusy. Ale jeśli zarobisz - ciesz się tym i żyj tak, żebyś poczuł radość dostatku.

Trochę zbyt amerykańska, jak na polskie realia. Problem nadmiaru kart kredytowych nie dotyka jeszcze chyba statystycznego Polaka. Nie każdy też posiada trzy karnety do klubów fitness z których korzysta... raz w roku. Niemniej można stąd zaczerpnąć dużo dobrych, praktycznych pomysłów. Rób zestawienia przychodów-wydatków!...

majqnia | 2012-10-04
Przeczytana: 2011 rok

Pomogła mi się trochę ogarnąć, opamiętać. Lubię do niej wracać, bo daje mi pozytywnego kopa. Sporo pożytecznych rad. Polecam