Okładka książki Świadectwo egzorcysty. Wywiad Angeli Musolesi ze światowej sławy egzorcystą ks. Gabrielem Amorthem Gabriele Amorth, Angela Musolesi
Gabriele AmorthAngela Musolesi Wydawnictwo: Salwator religia
religia
Presidente degli esorcisti
Salwator
2008-01-01
2008-01-01
Tadeusz Marcinkowski
egzorcyzmy egzorcysta

Ks. Gabriel Amorth jeden z najsławniejszych włoskich egzorcystów opisuje szczegóły swojej pracy z ludźmi opętanymi. Opisuje kilka przypadków ludzkich zachowań, przy których obrzęd egzorcyzmu okazał się niezbędny. Ujawnia tajniki swojej pracy, diagnozowania ludzi opętanych, ich zachowania przed, w trakcie i po egzorcyzmach. Zwierza się z rzeczy będących dla nas niemożliwymi a jednak mającymi miejsce w realnym świecie. Trzymająca w napięciu bardziej niż nie jeden thriller, dająca wiele do myślenia...

Jak ktoś wierzy w egzorcyzmy to mu się spodoba.

Jak ktoś wierzy w egzorcyzmy to mu się spodoba.

„Świadectwo egzorcysty” to nie jest zwykła książka nad którą po jej przeczytaniu można przejść do porządku dziennego i nie przemyśleć sobie różnych rzeczy. Jak mówi dopisek na okładce jest to wywiad ze sławnym na świecie egzorcystą ks. Gabrielem Amorthem.

Nie będę tutaj przedstawiać fabuły książki jak to robię zazwyczaj,gdyż treści wywiadu nie da przedstawić się w skrócie. Tym razem postanowiłam,że od razu przejdę do sedna sprawy,czyli do oceny książki. Autorką wywiadu jest Angeli Musolesi. Podczas rozmowy z księdzem Gabrielem Amorthem pyta ona go o rzeczy związane z egzorcyzmami. Książka podzielona jest na: część pierwszą,część druga oraz aneks. W części pierwszej autorka oraz jej rozmówca skupiają się na wszystkim co jest związane z egzorcyzmami. Poruszają takie tematy jak między innymi: Piekło,demony i dusze potępione,Czarownicy i magia,czarne msze,Hitler i dzieci. W części drugiej zostały nam przedstawione tak jakby artykuły autorstwa różnych osób duchownych. Natomiast w aneksie zostały zawarte świadectwa osób opętanych oraz różne modlitwy w obronie przed opętaniem.

Uważam,że książka jest warta przeczytania. Mnie zawsze bardzo ciekawiły i nadal ciekawią takie tematy jak egzorcyzmy. Dodatkowo do sięgnięcia po tę książkę skłonił mnie fakt,że jest to wywiad z księdzem Gabrielem Amortem z którym również oglądałam film. Moim zdaniem książka jest przeznaczona dla wszystkich osób: zarówno tych wierzących jak i nie wierzących. Każdy z czytelników znajdzie tu coś dla siebie,dowie się,że zły duch może opętać nie tylko osoby wierzące i praktykujące,ale też tych niepraktykujących. Osobiście uważam,że książka jest warta przeczytania. Pomyślałam,że tym razem nie będę jej polecać wszystkim. Polecam tę książkę osobom,które czują potrzebę sięgnięcia po tę książkę lub chcą zaspokoić swoją ciekawość.

• W mojej domowej bibliotece
  • Religia/filozofia