Więcej niż cieśla

More than a carpenter
83-7146-002-3
religia
Scarlett

Autor, niegdyś sceptyk, napisał książkę o Jezusie z Nazaretu. Nie jest to jedna z wielu pozycji, które odrzucają po kilku zdaniach. Josh McDowell zastanawia się w niej czy Jezusa można nazwać mądrym człowiekiem, czy lepiej pasuje określenie kłamca, oszust czy szaleniec? A może Syn Boży? Autor dotyka problemu wiarygodności Jezusa jako Boga. W książce zawiera też kwestię świadectw apostołów...

Autor, niegdyś sceptyk, napisał książkę o Jezusie z
Nazaretu. Nie jest to jedna z wielu pozycji, które odrzucają po kilku zdaniach.
Josh McDowell zastanawia się w niej czy Jezusa można nazwać mądrym człowiekiem, czy lepiej pasuje określenie kłamca, oszust czy szaleniec? A może Syn Boży? Autor dotyka problemu wiarygodności Jezusa jako Boga. W książce zawiera też kwestię świadectw apostołów oraz zastanawia się krótko, czy zmartwychwstanie faktycznie miało miejsce.

Na koniec książki możemy przeczytać świadectwo samego Josha i poznać jego punkt widzenia.

Scarlett | 2010-04-15

Bardzo gruntownie przeanalizowana postać Jezusa Chrystusa. Obiektywnie, rzeczowo i na temat. Bez przysłowiowego lania wody, bez moralizowania.
Autor przedstawia fakty, po czym zostawia czytelnika w ciszy, by ten mógł odpowiedzieć sobie na proste pytanie.
I to jest takie fajne w tej książce - ona nie jest przegadana.

wkwiatki | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Bardzo mądre. Jakież logiczne wszystko. Najśmieszniejsze jest to, że autor był z początku sceptyczny co do Chrystusa, a nawrócił się właśnie wtedy, kiedy zawziął się, iż udowodni, że On nie był Bogiem. Uważam, że tę książkę powinni przeczytać wszyscy- szczególnie chrześcijanie i osoby nieuznające Jezusa (w tym Żydzi).

czarna_maggie | 2016-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2016

Nie daje wyczerpujących odpowiedzi, ale pewne podwaliny. Nie wiem na ile stan badań jest na dziś aktualny, jednak przekonuje.

mhm | 2010-12-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Josh McDowell pokazuje, że Chrześcijaństwo wcale nie jest bajką dla dorosłych a po prostu prawdą. Człowiek, który założył się że udowodni, że postać Jezusa i całe chrześcijaństwo jest kłamstwem. Lata badań sprawiły, że nie tylko przegrał zakład, ale również jest dumny z tego, że jest chrześcijaninem.

xxmagdaxx | 2013-01-04
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Rewelacyjna książka! Napisana przystępnym językiem, daje do myślenia, sądziłam, że nic nowego się z niej nie dowiem, tylko utwierdzę się w swoich przekonaniach, a tymczasem uświadomiłam sobie dzięki niej parę spraw, na które w ogóle nie zwracałam uwagi! Autor podaje takie przykłady i argumenty, że nie da się z nim nie zgodzić. Poza tym przytacza bardzo ciekawe wątki autobiograficzne. Polecam, zwłaszcza dopiero co nawróconym, ciągle wątpiącym oraz agnostykom!

BIETKA | 2012-03-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2012

Niewielka książeczka, a tyle w niej niezwykłych treści!
Autor jest chrześcijańskim mówcą, pisarzem i ewangelizatorem związanym z ewangelicznym nurtem protestancyzmu. Był agnostykiem. Miał zamiar przebadać historyczne fakty dotyczące chrześcijaństwa i...obalić je.
Gdy to zrobił, okazało się, że te fakty przemawiają za, a nie przeciw chrześcijaństwu! I uwierzył w Chrystusa. Z człowieka, który miał pogardę do chrześcijaństwa, a chrześcijan nazywał nawet " idiotami", przeobraził się w prawdziwego wyznawcę Jezusa Chrystusa i przyjaciela chrześcijan.
" Więcej niż cieśla", to jedna z najbardziej znanych książek Josha McDowella.

Centralnym punktem rozważań filozoficznych natury religijno-historycznej jest historyczna Postać Jezusa, Człowieka-Boga, Zbawiciela ludzkości.
Autor często przywołuje wypowiedzi-opinie na temat Jezusa wielu historyków, pisarzy, archeologów, a nawet psychiatrów. Na przykład, przytacza wybitnego historyka H.G. Wellsa, który zapytany, kto wycisnął najgłębsze piętno...

Tobiasz | 2010-07-16
Przeczytana: marzec 2010

Książka dobra, szczególnie dla ateistów.

boryssoltysiak | 2014-01-06
Przeczytana: styczeń 2014

Krótko i na temat, adekwatnie do książki:
Ciekawie się czyta, polecam wszystkim, którzy jak ja szukają Boga i pragną się szczerze nawrócić. Więcej niż cieśla będzie również ciekawą lekturą dla ateistów. Nie jest to jednak pozycja idealna. W paru miejscach pokłóciłbym się z autorem, jest także parę niedopowiedzeń. Jednakże czyta się szybko i przyjemnie, więc gorąco zachęcam do lektury, szczególnie, że ta jest bezpłatna.

Jacek Stróżewski | 2015-02-14

Od tego zaczęła się moja przygoda z "religią"

Beata | 2015-01-24
Na półkach: Wiara, Przeczytane

Bardzo dobra książka, zarówno dla osób podchodzących sceptycznie do kwestii wiary jak i pragnących ją pogłębić :) Napisana prostym językiem, czyta się dobrze.