Więcej niż cieśla

More than a carpenter
83-7146-002-3
religia
Scarlett

Autor, niegdyś sceptyk, napisał książkę o Jezusie z Nazaretu. Nie jest to jedna z wielu pozycji, które odrzucają po kilku zdaniach. Josh McDowell zastanawia się w niej czy Jezusa można nazwać mądrym człowiekiem, czy lepiej pasuje określenie kłamca, oszust czy szaleniec? A może Syn Boży? Autor dotyka problemu wiarygodności Jezusa jako Boga. W książce zawiera też kwestię świadectw apostołów...

Autor, niegdyś sceptyk, napisał książkę o Jezusie z
Nazaretu. Nie jest to jedna z wielu pozycji, które odrzucają po kilku zdaniach.
Josh McDowell zastanawia się w niej czy Jezusa można nazwać mądrym człowiekiem, czy lepiej pasuje określenie kłamca, oszust czy szaleniec? A może Syn Boży? Autor dotyka problemu wiarygodności Jezusa jako Boga. W książce zawiera też kwestię świadectw apostołów oraz zastanawia się krótko, czy zmartwychwstanie faktycznie miało miejsce.

Na koniec książki możemy przeczytać świadectwo samego Josha i poznać jego punkt widzenia.

Adrian F | 2018-10-02
Przeczytana: 12 września 2018

Książka bardzo krótka, ale niezwykle treściwa. Dla tych przekonanych tylko do utwierdzenia w wierze. Tych nieprzekonanych pewnie i tak nie nawróci, chociaż zawiera wiele logicznych argumentów. Polecam.

Scarlett | 2010-04-15

Bardzo gruntownie przeanalizowana postać Jezusa Chrystusa. Obiektywnie, rzeczowo i na temat. Bez przysłowiowego lania wody, bez moralizowania.
Autor przedstawia fakty, po czym zostawia czytelnika w ciszy, by ten mógł odpowiedzieć sobie na proste pytanie.
I to jest takie fajne w tej książce - ona nie jest przegadana.

wkwiatki | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011
AKor | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Polecam książkę wszystkim sceptykom aby mieli szczerszy obraz oraz osobą nawróconym, aby mogli się posilić faktami historycznymi. Bardzo ciekawa pozycja.
BlessU

czarna_maggie | 2016-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2016

Nie daje wyczerpujących odpowiedzi, ale pewne podwaliny. Nie wiem na ile stan badań jest na dziś aktualny, jednak przekonuje.

mhm | 2010-12-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Josh McDowell pokazuje, że Chrześcijaństwo wcale nie jest bajką dla dorosłych a po prostu prawdą. Człowiek, który założył się że udowodni, że postać Jezusa i całe chrześcijaństwo jest kłamstwem. Lata badań sprawiły, że nie tylko przegrał zakład, ale również jest dumny z tego, że jest chrześcijaninem.

BIETKA | 2012-03-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2012

Niewielka książeczka, a tyle w niej niezwykłych treści!
Autor jest chrześcijańskim mówcą, pisarzem i ewangelizatorem związanym z ewangelicznym nurtem protestancyzmu. Był agnostykiem. Miał zamiar przebadać historyczne fakty dotyczące chrześcijaństwa i...obalić je.
Gdy to zrobił, okazało się, że te fakty przemawiają za, a nie przeciw chrześcijaństwu! I uwierzył w Chrystusa. Z człowieka, który miał pogardę do chrześcijaństwa, a chrześcijan nazywał nawet " idiotami", przeobraził się w prawdziwego wyznawcę Jezusa Chrystusa i przyjaciela chrześcijan.
" Więcej niż cieśla", to jedna z najbardziej znanych książek Josha McDowella.

Centralnym punktem rozważań filozoficznych natury religijno-historycznej jest historyczna Postać Jezusa, Człowieka-Boga, Zbawiciela ludzkości.
Autor często przywołuje wypowiedzi-opinie na temat Jezusa wielu historyków, pisarzy, archeologów, a nawet psychiatrów. Na przykład, przytacza wybitnego historyka H.G. Wellsa, który zapytany, kto wycisnął najgłębsze piętno...

Magda | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Rewelacyjna książka! Napisana przystępnym językiem, daje do myślenia, sądziłam, że nic nowego się z niej nie dowiem, tylko utwierdzę się w swoich przekonaniach, a tymczasem uświadomiłam sobie dzięki niej parę spraw, na które w ogóle nie zwracałam uwagi! Autor podaje takie przykłady i argumenty, że nie da się z nim nie zgodzić. Poza tym przytacza bardzo ciekawe wątki autobiograficzne. Polecam, zwłaszcza dopiero co nawróconym, ciągle wątpiącym oraz agnostykom!

Vemida | 2018-07-31

"Więcej niż cieśla" to książka, która objętościowo jest niewielka, ale skrywa pełno konkretnej treści, całe mnóstwo dowodów na to, że Chrześcijaństwo jest prawdziwe, Biblia nie kłamie, a Jezus Chrystus "prawdziwie (...) był Synem Bożym" (Mt 27,54). Ciężko mi było przebrnąć przez kilka pierwszych rozdziałów, sam temat poruszany przez książkę nie interesował mnie też szczególnie, później jednak treść zrobiła się znacznie lżejsza i sama również wciągnęłam się w lekturę. Polecam z serca wszystkim niewierzącym, wątpiącym i poszukującym, ale także osobom wierzącym w celu umocnienia swojej wiary i zdobycia argumentów do rozmowy z innymi.

boryssoltysiak | 2014-01-06
Przeczytana: styczeń 2014

Krótko i na temat, adekwatnie do książki:
Ciekawie się czyta, polecam wszystkim, którzy jak ja szukają Boga i pragną się szczerze nawrócić. Więcej niż cieśla będzie również ciekawą lekturą dla ateistów. Nie jest to jednak pozycja idealna. W paru miejscach pokłóciłbym się z autorem, jest także parę niedopowiedzeń. Jednakże czyta się szybko i przyjemnie, więc gorąco zachęcam do lektury, szczególnie, że ta jest bezpłatna.