Rozważania o wierze

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
wiara, chrześcijaństwo,
religia

Światowy bestseller; książka przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Niekonwencjonalne spojrzenie na wiarę w rzetelnym ujęciu teologii życia wewnętrznego. Autor - założyciel i główny animator Ruchu Rodzin Nazaretańskich - dzieli się doświadczeniem kierownictwa duchowego, nawołuje do zawierzenia Bogu zgodnie z ewangelicznym wezwaniem: "Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego" (Mt 18, 3). Prosty i jasny język przyciąga i angażuje uwagę czytelnika, rozbudza pragnienie doświadczenia Boga, zaprasza do wkroczenia na drogę świętości.

źródło opisu: Edycja św. Pawła

źródło okładki: www.edycja.pl

| 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Z moich skromnych obserwacji wynika, że większość ludzi deklarujących wiarę w Boga jest w tej kwestii swoistymi analfabetami, bo jak można deklarować wiarę w Boga i określać się mianem chrześcijanina jeśli nie dąży się do poznawania Boga poprzez modlitwę, studia nad Biblią czy pochylanie się nad przemyśleniami ludzi, którzy w tej materii zachowywali godną podziwu świadomość? Rozważania o wierze ks. Dajczera poświęcone są opisowi wiary chrześcijańskiej, która zachowuje formę procesu otwartego i żywego. Autor arcyciekawie i wnikliwie porusza najważniejsze zagadnienia wokół, których zakotwiczone jest chrześcijaństwo. W swoje rozważania wplata między innymi myśli mistyków i ich osobiste przeżycia. Serdecznie polecam, jeśli ktoś chce wnieść trochę ożywczego światła na swój obszar relacji z Bogiem. Rozważania o wierze to wartościowa i napisana pięknym językiem lektura będąca godną uwagi przeciwwagą dla prymitywnej pseudoliteratury, która niczym inteligentny pasożyt drąży z wartości...

Vemida | 2015-11-04

Największe ARCYDZIEŁO, z jakim dotąd się spotkałam.
Jedna z największych łask i błogosławieństw, jakie otrzymałam w życiu.
Książka, która w wersji mały format + miękka okładka kosztuje niecałe 10 zł, a której treść wyceniłabym chyba na milion.

Kiedy pierwszy raz ją czytałam, wylałam morze łez. Za drugim razem jeszcze bardziej zagłębiałam się w tekst i znaczyłam szczególne ważne dla mnie fragmenty (zaznaczyłam prawie całą książkę). A teraz żyję nią na co dzień i rozważam.

Książka do ciągłego, nieustannego czytania.

Nigdy nie spotkałam się z tak niewiarygodnie głęboką, mądrą, wartościową książką, która na płaszczyźnie duchowej całkowicie oczyszcza i przemienia, prowadząc nas do doskonałości.

Stefi | 2018-01-10
Przeczytana: 1995 rok

Czytałam dawno temu. czas powrócić do dzieła. Pamiętam natomiast że byłam pod silnym wrażeniem treści. Myślę, że to właśnie ta książka jest podwalina mojego spojrzenia na świat.
PS. Przeczytam po raz kolejny i rozszerzę opinię.

MariuCH | 2018-08-20

Najlepsza książka teologiczna jaką do tej pory czytałem. Jest króciutka, ale bardzo treściwa. Jej zawartość powinna być zrozumiała praktycznie dla każdego (wierzącego) czytelnika, który otwarty jest na relację z Bogiem (lub Jego poszukiwaniem). Nie jest wielce odkrywcza i nie posiada jakiś większych wskazówek czy porad jak "O naśladowaniu Chrystusa". W swej prostocie streszcza na podstawie Biblii jak powinno wyglądać życie chrześcijanina szczególnie katolika. To taki elementarz człowieka wiary jednak jak pokazuje życie wcale tak nie jest...

Paulina | 2014-06-17
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2014
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Takie książki to księża powinni rozdawać po niedzielnej mszy! :) Człowiek niby wychowuje się w katolickiej rodzinie, chodzi do kościoła i na religię w szkole, ale o swojej wierze wie tyle co nic. Pomijając już (nie)znajomość Pisma Świętego... Wychodzi na to, że nie znamy nawet podstaw. Na szczęście są takie książki które w przystępny sposób wyjaśniają dogmaty wiary i odpowiadają na niektóre pytania.

Dawid | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Jedna z najbardziej niesamowicie głębokich książek jakie w życiu czytałem. Zdecydowanie w gronie najlepszych! Must read! :)

igrek222 | 2015-03-31
Przeczytana: 07 marca 2015

....parę słów o: "Rozważaniach o wierze”

Książkę księdza Dajczera polecam absolutnie. Właściwie to nie książka, lecz arcydzieło....a na pewno kompendium wiedzy odnoszące się do nas samych, o wierze w Chrystusa, w której pragniemy się umacniać. Ja tę pozycję traktuję jako dotychczasowe odkrycie roku... zdecydowanie jako jedną z najważniejszych książek mego życia.

Niezbędnym wyposażeniem czytelnika podczas czytania tej książki jest ołówek. Autor w swej skromności nie wszystko wytłuścił to co winno być uwypuklone. Kiedy przejrzałem swój egzemplarz „Rozważań o wierze” stwierdzam, że chyba połowę z jej treści w jakiś sposób wyróżniłem. To nie jest książka do jednokrotnego przeczytania! Ze skarbów trzeba czerpać jak najczęściej!

Książka traktująca o rzeczach niezwykle istotnych w naszej wierze, napisana jest bardzo przystępnym językiem. Podziwiam kunszt pisarski ks. Dajczera, szczególnie jego wstrzemięźliwość w moralizowaniu i używaniu trudnego słownictwa. Jedynym mankamentem...

Anneauty | 2014-10-30
Przeczytana: 27 października 2014

Wspaniała książka, do której wracać będę wielokrotnie. Niezwykle przepełniona treścią, głęboko wdzierającą się do serca.
Książka porusza kolejno:
- temat pojęcia wiary - m.in. rozpoznawania Bożej Obecności w każdym momencie życia, postrzegania życia i jego wydarzeń (nawet tych trudnych/przykrych) jako szans i talentów, poszukiwania Bożej woli i przyjmowania postawy ufności, niezwykłego ogołacania człowieka (ze wszystkiego!) przez Boga na drodze do zgłębiania wiary i większego zawierzenia;
- temat dynamizmu wiary - m.in. o tym jak Bóg buduje na naszych upadkach (o Wszechmocny!), o ogromnym znaczenie humoru w życiu chrześcijanina (także w walce duchowej!), o próbach ogniowych wiary człowieka, okresie pustyni na drodze wiary;
- temat aktualizowania się wiary - w naszej codzienności - poprzez Sakramenty, Słowo Boże, modlitwę, Przykazanie Miłości.

Książka w niebanalny sposób nadaje świeżość rozumieniu pewnych "osłuchanych" już pojęć, przewraca pewne rzeczy do góry nogami pokazując...

Dortek | 2019-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 marca 2019

Początkowo nie mogłam przebrnąć przez przedmowę do wydania włoskiego… książka więc czekała na mnie pół roku, by ukazać mi się jako niezwykle głęboka, mądra, wartościowa lektura. Zrobiłam mnóstwo cennych notatek, do których będę wracać.
Wybitna książka. Absolutnie polecam.

animic | 2012-09-14

Książka ta, to książka na całe życie. Można, a nawet trzeba do niej wracać. Najwspanialsze w niej jest to, że jest napisana w bardzo przejrzysty i przystępny sposób. Po tej lekturze łatwiej jest wierzyć.