Rozważania o wierze

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
wiara, chrześcijaństwo,
religia

Światowy bestseller; książka przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Niekonwencjonalne spojrzenie na wiarę w rzetelnym ujęciu teologii życia wewnętrznego. Autor - założyciel i główny animator Ruchu Rodzin Nazaretańskich - dzieli się doświadczeniem kierownictwa duchowego, nawołuje do zawierzenia Bogu zgodnie z ewangelicznym wezwaniem: "Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego" (Mt 18, 3). Prosty i jasny język przyciąga i angażuje uwagę czytelnika, rozbudza pragnienie doświadczenia Boga, zaprasza do wkroczenia na drogę świętości.

źródło opisu: Edycja św. Pawła

źródło okładki: www.edycja.pl

macierzanka | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Z moich skromnych obserwacji wynika, że większość ludzi deklarujących wiarę w Boga jest w tej kwestii swoistymi analfabetami, bo jak można deklarować wiarę w Boga i określać się mianem chrześcijanina jeśli nie dąży się do poznawania Boga poprzez modlitwę, studia nad Biblią czy pochylanie się nad przemyśleniami ludzi, którzy w tej materii zachowywali godną podziwu świadomość? Rozważania o wierze ks. Dajczera poświęcone są opisowi wiary chrześcijańskiej, która zachowuje formę procesu otwartego i żywego. Autor arcyciekawie i wnikliwie porusza najważniejsze zagadnienia wokół, których zakotwiczone jest chrześcijaństwo. W swoje rozważania wplata między innymi myśli mistyków i ich osobiste przeżycia. Serdecznie polecam, jeśli ktoś chce wnieść trochę ożywczego światła na swój obszar relacji z Bogiem. Rozważania o wierze to wartościowa i napisana pięknym językiem lektura będąca godną uwagi przeciwwagą dla prymitywnej pseudoliteratury, która niczym inteligentny pasożyt drąży z wartości...

Vemida | 2015-11-04

Największe ARCYDZIEŁO, z jakim dotąd się spotkałam.
Jedna z największych łask i błogosławieństw, jakie otrzymałam w życiu.
Książka, która w wersji mały format + miękka okładka kosztuje niecałe 10 zł, a której treść wyceniłabym chyba na milion.

Kiedy pierwszy raz ją czytałam, wylałam morze łez. Za drugim razem jeszcze bardziej zagłębiałam się w tekst i znaczyłam szczególne ważne dla mnie fragmenty (zaznaczyłam prawie całą książkę). A teraz żyję nią na co dzień i rozważam.

Książka do ciągłego, nieustannego czytania.

Nigdy nie spotkałam się z tak niewiarygodnie głęboką, mądrą, wartościową książką, która na płaszczyźnie duchowej całkowicie oczyszcza i przemienia, prowadząc nas do doskonałości.

Paulina | 2014-06-17
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2014
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Takie książki to księża powinni rozdawać po niedzielnej mszy! :) Człowiek niby wychowuje się w katolickiej rodzinie, chodzi do kościoła i na religię w szkole, ale o swojej wierze wie tyle co nic. Pomijając już (nie)znajomość Pisma Świętego... Wychodzi na to, że nie znamy nawet podstaw. Na szczęście są takie książki które w przystępny sposób wyjaśniają dogmaty wiary i odpowiadają na niektóre pytania.

Dawid | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Jedna z najbardziej niesamowicie głębokich książek jakie w życiu czytałem. Zdecydowanie w gronie najlepszych! Must read! :)

igrek222 | 2015-03-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2015

....parę słów o: "Rozważaniach o wierze”

Książkę księdza Dajczera polecam absolutnie. Właściwie to nie książka, lecz arcydzieło....a na pewno kompendium wiedzy odnoszące się do nas samych, o wierze w Chrystusa, w której pragniemy się umacniać. Ja tę pozycję traktuję jako dotychczasowe odkrycie roku... zdecydowanie jako jedną z najważniejszych książek mego życia.

Niezbędnym wyposażeniem czytelnika podczas czytania tej książki jest ołówek. Autor w swej skromności nie wszystko wytłuścił to co winno być uwypuklone. Kiedy przejrzałem swój egzemplarz „Rozważań o wierze” stwierdzam, że chyba połowę z jej treści w jakiś sposób wyróżniłem. To nie jest książka do jednokrotnego przeczytania! Ze skarbów trzeba czerpać jak najczęściej!

Książka traktująca o rzeczach niezwykle istotnych w naszej wierze, napisana jest bardzo przystępnym językiem. Podziwiam kunszt pisarski ks. Dajczera, szczególnie jego wstrzemięźliwość w moralizowaniu i używaniu trudnego słownictwa. Jedynym mankamentem...

animic | 2012-09-14

Książka ta, to książka na całe życie. Można, a nawet trzeba do niej wracać. Najwspanialsze w niej jest to, że jest napisana w bardzo przejrzysty i przystępny sposób. Po tej lekturze łatwiej jest wierzyć.

Anneauty | 2014-10-30
Przeczytana: 27 października 2014

Wspaniała książka, do której wracać będę wielokrotnie. Niezwykle przepełniona treścią, głęboko wdzierającą się do serca.
Książka porusza kolejno:
- temat pojęcia wiary - m.in. rozpoznawania Bożej Obecności w każdym momencie życia, postrzegania życia i jego wydarzeń (nawet tych trudnych/przykrych) jako szans i talentów, poszukiwania Bożej woli i przyjmowania postawy ufności, niezwykłego ogołacania człowieka (ze wszystkiego!) przez Boga na drodze do zgłębiania wiary i większego zawierzenia;
- temat dynamizmu wiary - m.in. o tym jak Bóg buduje na naszych upadkach (o Wszechmocny!), o ogromnym znaczenie humoru w życiu chrześcijanina (także w walce duchowej!), o próbach ogniowych wiary człowieka, okresie pustyni na drodze wiary;
- temat aktualizowania się wiary - w naszej codzienności - poprzez Sakramenty, Słowo Boże, modlitwę, Przykazanie Miłości.

Książka w niebanalny sposób nadaje świeżość rozumieniu pewnych "osłuchanych" już pojęć, przewraca pewne rzeczy do góry nogami pokazując...

Mariusz Ka | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Książka ta została wyrzucona przez pracowników mojej biblioteki jako bezwartościowa, nieaktualna (?). Zabrałem, przeczytałem i muszę powiedzieć, że stałem się posiadaczem wybitnego dzieła :)

Marta | 2011-04-28
Przeczytana: czerwiec 2009

Cenna książka, która porusza szerokie spektrum zagadnień dotyczących wiary. Napisana w przystępny sposób, należy do zbioru tych książek na mojej półce, do których wracam nieraz, bo są absolutnymi kopalniami myśli i refleksji w różnych momentach życia. Dzieląc się osobistą refleksją po jej przeczytaniu, muszę powiedzieć, że pozwoliła mi lepiej zrozumieć istotę wiary i modlitwy. Polecam !!

Szakal | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, ŻYZIE DUCHOWE

przeczytałem wiele teologicznych książek ale niewiele z nich dało mi do myślenia jak te rozważania.