Egzorcyści i psychiatrzy

Esorcisti e psichiatri
okultyzm, egzorcyzmy, historia
religia
hunter

Jednym z najpoważniejszych problemów jest rozróżnienie między chorobami psychicznymi a chorobami pochodzącymi od złego ducha. Ten właśnie temat zostaje pogłębiony przy udzale psychiatrów. "Zwrócenie się o pomoc do egzorcysty jest ostatnią rzeczą, o jakiej należy pomyśleć" - stwierdza autor, który odsyła do zwyczajnych środków łaski i do modlitw o uwolnienie.

| 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Tematem Egzorcyzmów interesuję się od dawna i muszę powiedzieć, że z obecnie wydawanych książek na ten temat, ta jest najbardziej obiektywna i rzeczowa. Dobrze napisana, ciekawa, czasem może przejść dreszcz.. Ogólnie pozycja warta polecenia. Większość książek tego typu sprawia wrażenie przesadzonych, tracących fanatyzmem i dewocją, szukających wszędzie diabła. Ta jest inna i warta przeczytania niezależnie od tego czy się wierzy czy nie. Na końcu wydawnictwa dołączono nowy rytuał.

Hekate | 2012-12-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Długo zastanawiałam się nad podjęciem tej lektury. Z 1 strony zachęcały mnie przychylne opinie na jej temat, z 2 jednak obawiałam się stronniczości ze strony autora - duchownego.
Niestety moje obawy okazały się uzasadnione...
Książka częstuje nas chrześcijańskim bełkotem, który subtelnie aczkolwiek zawzięcie obraża racjonalnie myślące osoby.
Z pobłażliwym uśmiechem potraktowałam fakt iż autor niemal wprost wyraża strach przed nauką oraz osobami potrafiącymi myśleć samodzielnie, tęsknie wspominając czasy ciemnoty i zabobonu.
Autor zarzuca nas typową dla osób 'głęboko wierzących' argumentacją pt. "tak jest bo bóg tak chciał i nic nie muszę udowadniać."; często zaprzecza sam sobie.
Nie należę na szczęście do osób wypowiadających się o książkach które zaledwie przekartkowały czy których nie doczytały do końca.
Jeśli uda nam się przebrnąć przez ok. 40% lektury najgorszy horror minie i w końcu dotrzemy do interesujących nas rzeczy.
Ciekawe są 2 zbiory wypowiedzi tytułowych grup...

emi17m | 2014-07-25

Książka ciekawa, jednak momentami męczyłam się podczas czytania. Uwielbiam tego autora jako pisarza i człowieka dlatego przebrnęłam przez lekturę. Pomogła mi ona w czasie czytanie innych książek o egzorcyzmach i egzorcystach

| 2011-01-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Czy jest wciągająca?-Tak, czy przerażająca?-Dosyć, czy zmusza do pewnych przemyśleń?-Zdecydowanie.

PRZEMEK | 2013-07-14
Przeczytana: 2010 rok

Polecam szczególnie psychiatrą i psychologom.

Dorcia | 2011-09-17
Przeczytana: 2010 rok

Za takie książki powinni wręczać oskary :)

Gra_ce | 2012-08-07

Daje pewne rozeznanie. Książka - świadectwo, autora.

Sebastian | 2012-12-17

Ciekawa.Warto.