Przygody lorda Ślizgacza

1992-01-01
1992-01-01
8385202641
Wiesław Marcysiak
Dickinson powieść angielska - 20 w.

Ciekawe przeżycie, wrócić do tej lektury po ponad 30 latach.
Zaczynam rozumieć, co mnie ukształtowało...

Ciekawe przeżycie, wrócić do tej lektury po ponad 30 latach.
Zaczynam rozumieć, co mnie ukształtowało...

Książka rubaszna, humor koszarowy - pomysł nietuzinkowy - fajna rozrywka. Szkoda, że nie pojawiła się kontynuacja na polskim rynku.

Mimo całej sympatii do Dickinsona , którego słucham ponad 30 lat.. nie jest to jakieś dzieło, zdecydowanie ciekawostka, mocno pojechana zwariowana, ale dobrym pisarzem to Bruce nie jest:)

Czytałem to z milion lat temu, no może ze dwie dekady temu a pozytywne wrażenia zostają do teraz. Wulgarna - bezdyskusyjnie. Pornograficzna - no w sumie tak. Zabawna - o tak! Choć to humor rubaszny, momentami ocierający się o rynsztok, ale jeśli poluzujemy pas cnoty i moralność odstawimy na półkę będziemy się dobrze bawić.

Dopiero z lektury autobiografii Dickinsona dowiedziałem się, że była kontynuacja przygód Lorda. Niestety bez polskiego wydania. tryb nostalgii się uruchomił, chciało by się jeszcze raz przeczytać a i po drugi tom sięgnąć. Ceny z rynku wtórnego mój zapał ostudziły, polskie jak i anglojęzyczne wydanie ma wysokie ceny. Niestety, wznowień nie ma, a szkoda. E-book by się chciało.

Dopiero z lektury autobiografii Dickinsona...

To jest takie popier... że aż śmieszne

To jest takie popier... że aż śmieszne

Typowy Bruce Dickinson i typowo angielski humor. Książka nie jest żadną epicką fantasy, ale bardzo dobrą odskocznią, przy której można się nieźle pośmiać.

Podczas gdy fortuna nieco zniewieściałego Lorda Iitama Ślizgacza zaczyna się kończyć, próbuje on znaleźć pomysł na pozyskanie funduszy w jak najprostszy sposób.
Postanawia zaprosić dawnych znajomych na ucztę, w związku z czym dochodzi do wielu jajcarskich sytuacji. Gadający śliwkowy pudding, królicze bobki, latające kuropatwy, wynalazek lokaja (celowo nie zdradzam nazwy, aby nie spoilerować) i wiele erotycznych incydentów między zaproszonymi sprawiają, że przy tej książce nie można się nudzić. A wśród gości m. in. mała, gruba - jak na feministkę przystało - Margot Smith, która nie zgodziła się na zmianę nazwiska po ślubie, wiecznie pijany Brian Taylor z dobrze obdarowaną przez naturę żoną oraz niewyżyta Cynthia West.
Nie mogło oczywiście zabraknąć Eddie'go, tym razem w roli taksówkarza o odpychającym wyglądzie.
Książkę oceniam bardzo dobrze. Pozycja obowiązkowa dla fanów Żelaznej Dziewicy, ale polecam także każdemu czytelnikowi.

Postanawia zaprosić dawnych znajomych na ucztę, w związku...

Wykwintna fabuła, ciekawe postacie, specyficzny humor. Książka dobra na polepszenie humoru - jednak nie dla wszystkich.

Bruce Dickinson oprócz bycia zawodowym wokalistą oraz pilotem, również jak się okazało jest zdolnym pisarzem i scenarzystą. "Przygody Lorda Ślizgacza" jest bardzo ciekawą pozycją pełną bardzo erotycznych podtekstów jak i humoru sytuacyjnego, jak na mieszkańca Brytanii przystało. Z pierwszej chwili, pozycja ta zaczyna się bardzo nieciekawie, nudno, przepraszam to moje odczucia. Jednakże książka w każdej chwili staje się bardzo interesująca i wciąga czytelnika wir swoich dziwacznych historii.

Plusem opowiadania na pewno jest styl, zawsze piszę o stylu bo to bardzo, niektórzy pisarze mają genialny pomysł, ale czyta się ich pomysły, przeżywając męki Pańskie. Oprócz tego humor z tej książki tryska litrami. Powiem szczerze, że jak zaczęły się dowcipy to nie mogłem przestać się uśmiechać.

Do minusów zaliczam dostępność owej pozycji. Jest ona trudna do kupienia jak i zakupu. To jedyna zła strona niniejszej publikacji, no może oprócz tego, że pierwsze dwadzieścia stron może być nudne.

Bruce Dickinson napisał pozycję, którą oceniłem na "dobrą", będę do niej wracał nie raz i nie dwa bo czasami liczy się też lekko erotyczna fabuła i brytyjski humor.

Bruce=Bóg hahahahaha naprawdę myślę, że świetna książka ciągłe zwroty akcji i nigdy nie wiesz co będzie na drugiej stronie, mistrz hahaha jeżeli ktoś lubi czarny humor to cóż niech bierze w łapy włącza płytę Ironów i lecim ;D

• Mam
  • Nie posiadam