83-7337-709-3
muzyka
Feanor

42 rozmowy` to drugi po książce `Przy mikrofonie` liczący prawie 400 stron wybór z zapisów muzycznych spotkań, obejmujący lata 1999-2004. Wzbogacony o liczne ilustracje, unikatowe zdjęcia, autografy oraz 80-minutową płytę zawierającą najciekawsze wypowiedzi wszystkich artystów.

MaciekWroc | 2014-07-14
Przeczytana: 03 maja 2007

Zastanawiałem się po przeczytaniu tej książki: czy można taki zbiór napisać inaczej ? Odpowiedź wydaje się oczywista: pewnie można, ale i tak będzie to tylko(i aż)zbiór wywiadów z większością znanych wokalistów i grup w historii muzyki popularnej. Szczególnie podobała się zapewne fanom P.Kaczkowskiego i "Trójki". Myślę, że ta książka to przede wszystkim możliwość większego zgłębienia tematu dla wielbicieli poszczególnych wykonawców, ale dysponujących już pewną wiedzą na ich temat. Dla pozostałych może być nieco trudniejsza w odbiorze i przez to ciężko strawna.

Hanko | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Piotr Kaczkowski – wszyscy wiemy kto to (prawda? Prawda?!). „42 rozmowy” to zbiór wywiadów, które Kaczkowski przeprowadził ze znanymi artystami w latach 1999-2004.

Dzisiaj przeczytałam większość. W autobusie, w tramwaju, na parapecie, na podłodze. Nie mogłam się oderwać. Zazdroszczę miliarda spotkań z wybitnymi muzykami, możliwości porozmawiania z nimi. Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia rozmów, przygotowanie Kaczkowskiego do każdego spotkania... Chciałabym kiedyś wiedzieć o muzyce i o artystach tyle, co on.

Kilka luźnych przemyśleń i zaraz spadam, serio.

Wybór muzyków – znakomity. Same wielkie osobowości. Nie przypuszczałam, że Piotr Kaczkowski rozmawiał z Peterem Gabrielem, Mobym, Tori Amos, Robertem Plantem, Markiem Knopflerem. Co ja wiem o świecie... Chyba nic!

Te wywiady mają dla mnie ogromną wartość, szczególnie te z muzykami, których ubóstwiam. Ale nie tylko! Dzięki Kaczkowskiemu zwróciłam uwagę na Tori Amos, której nigdy nie słuchałam, jakoś mi nie podchodziła, a...

Feanor | 2010-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2010

Tak, tak, tak! Oto dowód, że do muzyki potrzebna są słowa, w tym wypadku nie tyle z piosenek, co z książki. Cudownie przeprowadzone wywiady z czołówką światowej muzyki. Prowadzący je Piotr Kaczkowski to atut równy rozmówcom. Cóż więcej mogę dodac? Jeśli jeszcze nie znacie trójkowego Minimaxu albo Piotra Kczkowskiego, a muzyka spod znaku Pink Floyd,King Crimson lub Tool jest Wam bliska, to najwyższa pora włączyć radio. Można zacząc także od sięgnięcia po tę książkę.

Łukasz Śmigiel | 2011-06-05

Rewelacyjne wywiady, niesamowite historie - wielki wór ludzkich doświadczeń i przemyśleń. Warto!

ar2r | 2013-04-04

Ulubione to za mało!