Bob Dylan Autostradą do sławy

muzyka
Twój Styl
2008-01-01
2008-01-01

Wystarczy zapoznać się z "Bob Dylan- Autostradą do sławy" żeby dowiedzieć się o nim dosłownie wszystkiego...

Prawdziwa kopalnia wiedzy o Dylanie jako wszechstronnym i charyzmatycznym artyście, ale również pełnym uroku, nie zawsze szczęśliwym człowieku...którego złe doświadczenia życiowe i inne smutki miały niewątpliwie wpływ na jego twórczą wenę ;)

Mimo takiego talentu i osobowości, wydaje mi się, że Bob Dylan, a właściwie i pierwotnie Robert Zimmerman tak naprawdę nie był i nie jest wystarczająco doceniany...Możliwe, że brakło spektakularnego odejścia z tego świata jak było w przypadku Joplin, Hendrixa czy Morissona...i stania się nieodżałowaną legendą... ale szczęście jest jednak takie, że można dalej podziwiać i słuchać go na koncertach i wierzyć, że będzie dokładnie taki jaki wino... coraz lepszy z wiekiem ;)

Życzę mu tego, bo sympatią darzę go ogromną :)

(Żal, że do doliny Charlotty taka daleka droga ode mnie i refleks spóźniony, bo z chęcią sprawdziłabym jego możliwości ;)

Jeśli ktoś jest bardzo spragniony informacji i ciekawostek o tym wybitnym artyście będzie usatysfakcjonowany z książki w 200% :)

Ach... Chce się powiedzieć... chłopak z harmonijką byłby dla mnie parą :D

Mimo takiego talentu i...

bardzo przyjemna do czytania, dość szczegółowa (chociaż ciężko stwierdzić jak bardzo rzetelna) biografia Boba Dylana. Zdecydowanie dużo łatwiejsza do 'strawienia' niż autobiograficzne kroniki Zimmermana

dobra!

dobra!

Zbyt dużo nurzących faktów, które można znaleźć w wikipedii..

Zbyt dużo nurzących faktów, które można znaleźć w wikipedii..

Solidna książka. Mnie nie znudziła, a nawet kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Fani nie będą zawiedzeni, reszta niech też spróbuje. Warto.

Bob Dylan z krwi i kości. Bardziej do poczytywania, niż czytania, ale w mojej pasji muzykopoznawczej nie żałuję, że sięgnęłam.

• Muzyka
  • Biografie