Bob Dylan Autostradą do sławy

Wydawnictwo: Twój Styl
muzyka

Howard Sounes napisał najlepszą pracę, jaką o tym fascynującym i jednocześnie irytującym muzyku mógłby napisać którykolwiek z biografów... Ta książka daje nam możliwość uświadomienia sobie, jak wartościową postacią dla kultury ostatniego czterdziestolecia jest Bob Dylan Orlando Sentinel

spirit | 2015-01-05

Wystarczy zapoznać się z "Bob Dylan- Autostradą do sławy" żeby dowiedzieć się o nim dosłownie wszystkiego...

Prawdziwa kopalnia wiedzy o Dylanie jako wszechstronnym i charyzmatycznym artyście, ale również pełnym uroku, nie zawsze szczęśliwym człowieku...którego złe doświadczenia życiowe i inne smutki miały niewątpliwie wpływ na jego twórczą wenę ;)

Mimo takiego talentu i osobowości, wydaje mi się, że Bob Dylan, a właściwie i pierwotnie Robert Zimmerman tak naprawdę nie był i nie jest wystarczająco doceniany...Możliwe, że brakło spektakularnego odejścia z tego świata jak było w przypadku Joplin, Hendrixa czy Morissona...i stania się nieodżałowaną legendą... ale szczęście jest jednak takie, że można dalej podziwiać i słuchać go na koncertach i wierzyć, że będzie dokładnie taki jaki wino... coraz lepszy z wiekiem ;)

Życzę mu tego, bo sympatią darzę go ogromną :)

(Żal, że do doliny Charlotty taka daleka droga ode mnie i refleks spóźniony, bo z chęcią sprawdziłabym jego możliwości...

olacostam | 2012-02-02
Przeczytana: sierpień 2010

bardzo przyjemna do czytania, dość szczegółowa (chociaż ciężko stwierdzić jak bardzo rzetelna) biografia Boba Dylana. Zdecydowanie dużo łatwiejsza do 'strawienia' niż autobiograficzne kroniki Zimmermana

zygfryd666 | 2011-11-21
Przeczytana: 2010 rok

Solidna książka. Mnie nie znudziła, a nawet kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Fani nie będą zawiedzeni, reszta niech też spróbuje. Warto.

Jednostka-Urojona | 2012-02-06

Bob Dylan z krwi i kości. Bardziej do poczytywania, niż czytania, ale w mojej pasji muzykopoznawczej nie żałuję, że sięgnęłam.

Przeczytana: 2008 rok

Zbyt dużo nurzących faktów, które można znaleźć w wikipedii..

Piotr | 2010-05-28

dobra!