Wielobarwny kraj

Tłumaczenie: Juliusz W. Garztecki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga o plioceńskim wygnaniu,Biblioteka fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa - Wero
The Many-Colored Land
83-7001-781-9
Iselor

Środowisko Galaktyczne XXI wieku, zamieszkiwane przez uporządkowane i pokojowe międzygwiezdne społeczeństwo, nie było stosownym miejscem dla nieuleczalnych awanturników, ukrytych psychotyków czy bezwzględnych oszustów. Tak więc gdy na Ziemi odkryto jednokierunkowy tunel czasowy prowadzący w przeszłość odległą o sześć milionów lat, niedostosowani społecznie - zgłodniali przygód, romantyki nieznanego ludzie - zapragnęli życia wolnego od dławiących praw Środowiska. Każdy z nich poszukiwał szczęścia takiego, jakie sobie wyobrażał. Ale kto mógłby przewidzieć, co ich tam czeka?

Marcin | 2014-02-17

Przeciętna. Nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Akcja - jest. W miarę ciekawi bohaterowie - no niby też są.
Jednak mimo wszystko mam wrażenie, że zbyt łatwo ludzie wyrwani ze swojej rzeczywistości godzą się z tym co zastają po przeniesieniu w przeszłość. Momentami też książka sprawiała wrażenie chaotycznej.
Jest to pierwsza książka chyba z cyklu - piszę chyba ponieważ nie zainteresowała mnie na tyle aby szukać kolejnych.

Generalnie można ją przeczytać ale nie warto nastawiać się na coś rewelacyjnego. Książka w stylu przeczytać w pociągu dla zabicia czasu i zapomnieć.

Jabuilo | 2015-07-28
Marek Nowowiejski | 2014-12-29