Milion otwartych drzwi

Million Open Doors
83-87968-15-3
sf, podróże kosmiczne
Nahya

Giraut jest doskonałym szermierzem, wyśmienitym trubadurem i wspaniałym kochankiem. Na jego rodzimejplanecie Nou Ocitan są to cechy decydujące o pozycji mężczyzny. Jednak epoka honorowych pojedynków, romantycznych podbojów i miłosnych uniesień powoli dobiega końca...u. Po wielu latach izolacji Nou Occitan nawiązuje konktakt z Ziemią i tysiącami innych, rozproszonych po galaktyce światów....

Po wielu latach izolacji Nou Occitan nawiązuje konktakt z Ziemią i tysiącami innych, rozproszonych po galaktyce światów. Dzieje się to za sprawą wynalazku, pozwalającemu w mgnieniu oka przemierzać przestrzeń kosmiczną. Z dnia na dzień otwierają się miliony drzwi, prowadzące do milionów światów.

John Barnes jest jednym z najciekawszych autorów fantastyki naukowej ostatnich lat, zdobywcą wielu prestiżowych nagród, uważanym za duchowego spadkobiercę Roberta Heinleina.

laki83 | 2015-01-25
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Wydaje mi się, że autor chciał upchać wszystkiego po trochu w tej książce, ale nie wyszło mu to zbyt dobrze i tak mamy elementy polityczne, rewolucyjne, przygodowe, miłosne, kulturowe, jak dla mnie to za dużo tego wszystkiego. Irytujące były dla mnie wtrącenia w "obcym" języku, których znaczenia trzeba było się domyślać. Na plus można zaliczyć możliwość obejrzenia przykładowej rewolucji od podszewki, ale to nie ratuje całokształtu.

Adrian Litwin | 2016-03-17
Przeczytana: 22 kwietnia 2016