Dubler

Wydawnictwo: Amber
Double star
powieść amerykańska
Feanor

Rok 2100. Lorenzo Smythe, bezrobotny aktor, ma zagrać największą rolę w życiu - wcielić się w postać zaginionego na Marsie przywódcy Ziemian. Stawką jest pokój lub międzyplanetarna wojna. Lecz galaktyczna maskarada nieoczekiwanie się przedłuża, a Lorenzo może zostać uwięziony w swojej roli na zawsze...

Kwyrloczka | 2015-02-19
Na półkach: 2014, Bez sensacji, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2014

Beznadzieja.

Piotrek Szczęsny | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Jak to u Heinleina, dużo polityki.
Ale poza tym solidna powieść, mimo ,że jest dość krótka to nie czuć niedosytu.

mirra893 | 2014-01-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uwielbiam literaturę science fiction. Dlaczego? Dobre sci-fi rozpościera przed nami zarysy możliwych przyszłości. Pokazuje nam szanse i zagrożenia przyszłego świata, lepiej niż jakikolwiek inny gatunek. Zmusza nas do zastanawiania się, czy kierunki rozwoju, jakie obiera dzisiejszy świat są właściwe, a może należałoby je skorygować. Pozwala postrzegać wiele aktualnych problemów w nowym świetle. Czasami swoimi wizjami kusi, czasami przeraża. Ale niezaprzeczalnie intryguje i zmusza do stawiania nowych pytań. Właśnie tym wszystkim charakteryzuje się dobra książka science fiction. "Dubler" nie jest dobrą książką.

Książka opowiada o aktorze Lorenzo Smyth'u, który zatrudniony zostaje do największej roli swojego życia. Ma zostać tytułowym dublerem Johna Bonforte'a - wpływowego ziemskiego polityka w dniu, w którym Boneforte przyjmie od Marsjan obywatelstwo czerwonego globu. Wydarzenie to ma stanowić przełom w przyszłych stosunkach ziemsko-marsjańskich i ukierunkować już na zawsze ziemską...

Marta | 2013-09-16

Dla mnie zbyt nudna.
Jak na Sci-Fi, to wizja przyszłego świata nie do końca mi się podobała, zbyt banalna, mało w tym fantazji, szczególnie jeśli chodzi o opis Marsjan wyglądających dla mnie jak kosmici z komiksów ;).
Fantastyka powinna wciągnąć nas zupełnie w inny, tajemniczy, magiczny i nieznany nam świat. Czytelnik, a przede wszystkim miłośnik fantastyki powinien być pochłonięty lekturą. A w tej książce tego wszystkiego mi brakowało. Książka bardziej sensacyjna.

5/10

Marta | 2015-08-11

Takie fajne typowe SF z elementami sensacji i poczuciem humoru. Cienka książka do łyknięcia w jeden dzień, wciągająca i zajmująca, na tyle interesująca, że chciało by się jeszcze. Polecam

Konrad | 2016-08-26
Domeru | 2016-03-26