Romans biurkowy czyli 99 dni z życia korporacji

Wydawnictwo: StudioEMKA
978-83-88607-94-3
romans, biuro, korporacja
alex2586

Akcja "Romansu biurkowego..." toczy się w ciągu jednego roku w oddziale istniejącego w wirtualnej rzeczywistości banku, do złudzenia przypominającego biuro z historyjek Scotta Adamsa o Dilbercie, w którym pracę znalazł dorosły już Mikołajek z opowieści Sempé i Goscinnego. Teksty publikowane były przez pięć lat w intranecie Banku Zachodniego WBK. Kiedy wiosną 2009 roku kryzys spowodował, że...

Teksty publikowane były przez pięć lat w intranecie Banku Zachodniego WBK. Kiedy wiosną 2009 roku kryzys spowodował, że przestały się ukazywać, jedna z pracownic banku wysłała autorowi e-mail: "No, niestety, tego się właśnie obawiałam, że po kawie, herbacie, wodzie z dystrybutora, dofinansowanym kursie języka angielskiego itd... obetną także Pana felietony. Wielka szkoda (...) bo dla mnie jest to większa strata niż kawa, herbata, itd.".

Marcin B | 2013-08-22

Cos w stylu spisanego pamietnika. Nie zawsze zabawna i troche za długa. Njalepsze dla mnie w niej jest sposob postrzegania przez autora poszczegolnych bohaterow i ich podejscia do pracy w firmie :)

Nikto | 2014-07-23
Na półkach: Rok - 2014, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2014

Książkę czyta się szybko ,sporo dialogów,podzielona na 99 rozdziałów - dni ,z których każdy ma inny tytuł i traktuje o innych poważnych i tych wydumanych problemach bankowców.W założeniu miało chyba być śmiesznie. Zaczęłam sie już niepokoić że z moim poczuciem humoru dzieje się coś złego (przechodzi w jakieś stadium zanikowe ,albo co ?) bo dla mnie śmiesznie było średnio ,czasem wręcz nudnie ,może przez powtórzenia ,na które ktoś inny też już zwracał uwagę ,a może przez to że wszystko na nutę '' jak to nam bankowcom źle '' .Oceniłam na '' dobra '' chociaż tutaj jest to coś pomiędzy '' dobra '' a '' przeciętna ''. Cytat który jednak mnie rozbawił ,który pojawił się w rozdziale o skutecznej reklamie banku i o tak zwanym i modnym obecnie '' lokowaniu produktu '' . ''Aktorzy teraz wynajmują się do wszystkiego ,czasem NAWET ! grają w teatrze '' :). Można przeczytać w upalne popołudnie :)

miss_anonymous | 2013-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 października 2013

Bardzo szybko się czyta. Wiadomo, że nie jest to literatura wysokich lotów. Powieść całkiem zabawna, aczkolwiek przydługa. Do połowy jest OK, dalej robi się nudnawo, przewidywalnie. Wciąż tego samego rodzaju żarty, te same komentarze na temat pana Leszka czy pani Jadzi.

Iza | 2011-09-08
Przeczytana: 02 września 2011

Ciekawy, lekki i zabawny "dziennik" z życia banku. Postacie charakterystyczne i interesująco przedstawione. Zwłaszcza sarkastyczny pan Krzysztof, którego poczucie humoru uwielbiam :))Polecam.

Joanna | 2013-07-24
Przeczytana: 04 lipca 2013

Pod koniec formuła książki zaczyna się nudzić.Autor powtarza często te same zwroty a nawet te same zdania.

Ewa | 2010-10-14
Przeczytana: wrzesień 2010

Stylizowane na dorosłego Mikołajka Sempe i Goscinnego ;-) z humorem przedstawione perypetie pracowników pewnego banku - ich codzienne problemy i stosunki z prezesem, który co chwila wpada na nowy, genialny pomysł jak by tu ulepszyć strategię marketingową przedsiębiorstwa. Można ubawić się do łez ;-) Polecam ;-)

Aleksandera | 2016-01-23
Anita | 2015-11-04