Conan z Aquilonii

Tłumaczenie: Marek Mastalerz
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 20)
Wydawnictwo: Amber
Conan of Aquilonia
Krzysiek W

Gromomir | 2014-03-10

Akcja zaczyna się w gunderlandzkich lasach, gdzie Conan wraz ze swoim nastoletnim synem, Connem wybrał się na polowanie. Na skutek magicznych sztuczek książę trafia do niewoli hyperboryjskiej wiedźmy. Jeśli król chce go zobaczyć żywego, musi samotnie wyruszyć do tej przeklętej krainy.
W ten sposób rozegrane zostają pierwsze akty wieloletniej kampanii, która przeprowadzi barbarzyńcę i jego wojska przez cały kontynent. Od wspomnianego królestwa posępnych, kamiennych twierdz, przez palące, pełne demonów pustynie Stygii, parne puszcze Zembabwei, po południowy kraniec kontynentu, daleko poza jakimikolwiek mapami.
Po drodze bohaterów i towarzyszących im czytelników czekają walne bitwy, zdrady, potwory, niewymarłe przedludzkie rasy, nowi bohaterowie i nowi wrogowie. A wszystko to w skondensowanej, typowej dla tych dwóch autorów formie.
Fabularnie książka prezentuje się naprawdę dobrze. Nie ma tu co prawda zapierających dech w piersiach zwrotów akcji, ani przemyślnych, wielopoziomowych...

Amrath | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Świetna książka opisująca przygody Conana, gdy był już królem Aquilonii. Składa się z czterech postępujących po sobie epizodów.
W pierwszej części następca tronu książę Conn zostaje porwany podczas królewskiego polowania. Porywaczami okazują się być poplecznicy stygijskiego czarnoksiężnika Thoth-Amon'a - największego żyjącego wroga Conana. Młody książę zostaje uprowadzony do mroźnej Hyperborei, natomiast jego ojciec zmuszony jest samotnie ruszyć mu na ratunek.
W kolejnych częściach Conan wraz ze swoją świtą i wojskiem ściga Thoth-Amona przez cały świat wykreowany przez Roberta E. Howarda, aby ostatecznie rozwiązać ten prawie 40-letni konflikt między barbarzyńca i czarownikiem. Przemierza, więc spalone słońcem pustynie Stygii, dżungle i sawanny Zembabwei docierając do krain nie spisanych na mapach zmierzając ku ostatecznej konfrontacji.
Książkę czyta się bardzo dobrze, wartka akcja nie pozwala się od niej oderwać. Ze względu na małą objętość (192 strony)zapewnia miłą rozrywkę na...

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

Maja Ossowska | 2016-10-31