Tron Izydy

Wydawnictwo: Libros
Trone of Isis
historyczna
ania_och

Historia egipskiej królowej Kleopatry i rzymskiego wodza Marka Antoniusza uchodzi za romans wszech czasów. Byli nie tylko kochankami, ale również politykami o niespożytych ambicjach i silnych osobowościach. Losy tej niezwykłej pary śledzimy tym razem oczami kapłanki Dione, zakochanej w augurze Lucjuszu Serwiliuszu. Choć wychowani w różnych kulturach, przeżyją oboje niejedną szczęśliwą chwilę, zanim po licznych perypetiach, w których niepoślednią rolę odegra magia, zalegalizują swój związek. Ich miłość zostanie jednak wystawiona na ciężką próbę, kiedy Antoniusz i Kleopatra poniosą klęskę w walce z Oktawianem, dążącym do panowania nad imperium rzymskim.

książek: 2011
Shetani | 2012-09-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Do czego człowieka może doprowadzić pycha i duma? Krótko mówiąc – do klęski. Z drugiej jednak strony pewność siebie jest bardzo przydatna w życiu, daje nam poczucie własnej wartości, a i wiele rzeczy ułatwia. Osoba nieśmiała i niepewna swoich planów czy ambicji na pewno ma w życiu trudniej. Jednak nie należy oczywiście popadać ze skrajności w skrajność. Najważniejsze to znaleźć równowagę i się jej trzymać.

„Tron Izydy” to historia jednego z najsłynniejszych romansów w historii – królowej Egiptu, Kleopatry oraz Marka Antoniusza. Poza tym, że byli parą kochanków, byli także parą wspólników, a nawet sojuszników. Mieli wielkie plany i ambicje, chcieli zdobyć władzę nad niemal całym światem. Dodatkowo w powieści tej pojawia się historia kapłanki Dione, zakochanej w augurze Lucjuszu Serwiliuszu. Historie tych dwóch par bohaterów są ze sobą ściśle powiązane. Ich miłość zostanie wystawiona na próbę, kiedy okaże się, że Kleopatra i Antoniusz nie do końca tą w stanie osiągnąć to, co sobie...

jovika | 2014-11-29
Przeczytana: 07 listopada 2014

mimo, że lubię starożytność, Kleopatra nigdy nie cieszyła się u mnie wielkim powodzeniem.
ta książka daje szerszą perspektywę na to, co było i jak było, przekazując emocje żyjących w tamtym okresie.
czytając tę książkę, człowiek ma wrażenie, że czuje oddech Izydy za plecami.

Judyta | 2011-03-16
Przeczytana: styczeń 2011

Mi osobiscie nie przypadla do gustu, ale fanom tej tematyki powinna sie podobac.

Daga | 2015-09-23
Przeczytana: 2011 rok