Bóstwa, kulty i rytuały starożytnego Egiptu

Wydawnictwo: Świat Książki
8373912010
historyczna
corrum

Religia starożytnego Egiptu należy do tych zagadnień, które zawsze wzbudzały emocje miłośników historii. Książka Andrzeja Niwińskiego przedstawia wierzenia i kulty Egipcjan w oczach m.in. Greków, Rzymian i chrześcijan, teksty religijne i wyobrażenia bóstw, a także fascynujące formy pobożności indywidualnej i zbiorowej. Autor poświęca wiele miejsca kapłaństwu w starożytnym Egipcie, wyroczniom i ich funkcjom oraz magii i wierzeniom ludowym.

Imachuemanch | 2013-08-12

W przystępnej formie przedstawia ogólny zarys życia kulturalnego starożytnego Egiptu. Istnieją już dziesiątki tym podobnych pozycji, lecz książka Niwińskiego ma tę przewagę, że jest napisana oryginalnie po polsku - dla polskiego czytelnika.

Hekate | 2013-06-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Egipt
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Merytorycznie książka bardzo dobra. Nie spotykamy się tu z natłokiem kwestii poruszanych przez praktycznie każde dzieło prawiące o starożytnym Egipcie a z rzeczami nowymi. Podążamy śladami starożytnych procesji, studiujemy stare pergaminy, szukamy różnic i podobieństw między wyznawanymi kultami. Z całą pewnością jest to doskonała pozycja dla osób które dążą do pogłębienia swojej wiedzy jednak napotykamy tu drobne przeszkody. Książka nie jest napisana szczególnie płynnym językiem a efekt ten pogłębia niekorzystne wyjustowanie tekstu.
Małym minusem są też nie zawsze trafnie dopasowane odniesienia do zdjęć.

Offended | 2015-06-20
Na półkach: Mity, Egipt, Przeczytane

Świetna publikacja dotycząca religii Egipskiej.
Bardzo dobrze napisana, zawiera dużą ilość interesujących informacji.
Przydatna dla osób zainteresowanych Starożytnym Egiptem, zarówno egiptologów jak i dla osób z zewnątrz.

malk-mus | 2016-11-01
Przeczytana: 27 grudnia 2016