Okładka książki Heretycka królowa

romans
typ
papier
niebieska
7,64 (296 ocen i 57 opinii)

Opis książki

Starożytny Egipt. Pożar zniszczył właśnie pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona. Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Jednak nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi, i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?
Heretycka królowa, książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatycznych szczegółów dworskiego życia, to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2008

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Katherina87 | 2014-01-05

Książka ta, to jakby kontynuacja losów bohaterów z Nefertiti.

Starożytny Egipt: pożar zniszczył właśnie pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona religijnych reformatorów i zwolenników monoteizmu.
Nefertari zakochuje się w Ramzesie II i wkrótce zostaje żoną najpotężniejszego faraona w historii Egiptu. Ale nawet po ślubie czuje niechęć ze strony ludu, który nie potrafi zapomnieć jej pochodzenia. Istnieją obawy, że jeśli poddani jej nie zaakceptują, może dojść do wybuchu wojny domowej. Czy dzięki odwadze i uporowi młodziutkiej królowej oraz ogromnej miłości męża, Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?
Heretycka królowa, to książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatyzmu życia na dworze królewskim to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.

Za czasów XVIII dynastii całym Egiptem władała rodzina Nefertiti....

Monika | 2012-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Rewelacja!
Przepiękna opowieść o jednym z moich ulubionych faraonów - Ramzesie II i jego ukochanej Nefertari. Kocham Egipt. Obejrzałam o nim wiele filmów, przeczytałam wiele książek, odwiedziłam Luksor, patrzyłam na mumię Ramzesa. I nadal nie mogę uwierzyć w to, na jakim poziomie żyli Egipcjanie na tysiące lat przed urodzeniem naszego pierwszego władcy. Patrząc na Egipt współczesny nie mogę się również nadziwić, jak ta potęga została zmarnowana.
Pomimo, iż "Heretycka królowa" jest tylko częściowo oparta na wiedzy historycznej, to i tak ta wiedza współcześnie jest większa o państwie Ramzesa II niż Mieszka I.

BagatElka | 2014-10-04
Przeczytana: 03 października 2014

Spiski ,zdrady,tajne układy - istniały i istnieć będą dopóki istnieje ludzkość.Walka o bogactwa i władzę zawsze wzbudza ogromne emocje i jest nie mniej niebezpieczna niż w czasach nam współczesnych.
Jeśli jednak mam do wyboru czytanie o przekrętach obecnych polityków czy tez z czasów faraonów to zdecydowanie wolę Egipt i starożytność.
Zawsze lubiłam książki dotyczących tamtych burzliwych czasów,opisy pięknych pałaców ale i zwyczajnych ludzi,ich codziennego życia i obyczajów.Historia tak opisana staje się żywa,pachnąca,barwna i znacznie ciekawsza niż suche fakty z lekcji historii.

Dzieje Nefertari i Ramzesa oraz ich przeciwników,tych prawdziwych i tych zmyślonych to fascynująca przygoda i podróż do świata,który już dawno odszedł,przysypany piaskiem czasu i pustyni.
Jeśli tak jak ja kochacie starożytny Egipt i czasy faraonów zapraszam Was do niezapomnianej lektury.

allison | 2012-03-15
Przeczytana: 15 marca 2012

Ciekawa powieść historyczna, której narratorką jest tytułowa bohaterka, autentyczna postać, która słynęła ze swej mądrości i wielkiej miłości do męża, Ramzesa II.

Nefertari od dzieciństwa zmuszona jest walczyć z uprzedzeniami wobec swojej osoby. Boleśnie odczuwa piętno herezji, jakim naznaczono jej przodków, nie wyrzeka się ich jednak, lecz walczy o swoje miejsce - najpierw na dworze starego faraona, potem u boku jego młodego syna, Ramzesa II.
Znienawidzona przez lud i odtrącona przez większość dygnitarzy, nie poddaje się, ufając dobrym radom garstki przyjaciół oraz własnej mądrości i intuicji.

Powieść to barwny portret odważnej i inteligentnej kobiety, dla której tytuł Królewskiej Żony jest nie tylko ukoronowaniem marzeń, ale także zobowiązaniem i wyzwaniem.

Książka pokazuje w interesujący sposób mechanizmy władzy oraz bezwzględny świat dworskich intryg. Dzięki dynamicznej akcji i wyrazistym postaciom czyta się ją jednym tchem.

Kasiulek | 2011-05-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2011

Autorka popełniła mistrzostwo świata. Wprowadziła mnie w tak cudny świat starożytnego Egiptu, ze nie mogła się od tej pozycji oderwać.
Mała Nefertari skradła moje serce. . . .

Tirindeth | 2012-06-16

Nefertari od najmłodszych lat kochała Ramzesa, lecz była zbyt młoda, by go poślubić, gdy zasiadł na tronie Górnego Egiptu. Będąc świadkiem jego zaślubin z pustą, lecz niezwykle piękną Iset, miała zaledwie trzynaście lat. Nefertari zapragnęła zostać żoną faraona, lecz ciążyło nad nią widmo przeszłości jej rodziny – ciotki Nefertiti i jej męża Echnatona – faraona-heretyka, który obalił bogów, wprowadzając monoteizm i nakaz czczenia Atona. Teraz Nefer będzie musiała zrobić wszystko, by lud zapomniał o jej heretyckich przodkach – tylko wówczas byłaby godna zostania żoną Ramzesa i królową Egiptu jako Pierwsza Żona. Ciotka młodego władcy postanawia pomóc w tym młodziutkiej księżniczce – tak zaczyna się niełatwa droga Nefertari ku władzy i ku sercu faraona...

„Moja miłość jest wyjątkowa i nikt jej nie przyćmi... Odchodząc, skradła mi serce”

Te słowa znajdują się na grobowcu Nefertari, a zostały wyryte przez Ramzesa II Wielkiego, jednego z najpotężniejszych władców Starożytnego Egiptu. I wła...

boziaczek | 2012-06-15

Wspaniała książka historyczna przybliżająca czasy starożytnego Egiptu i opowiadająca o wielkiej miłości

little_angel_ | 2011-04-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka Michelle Moran już od pierwszych stron przenosi nas do tajemniczego świata starożytnego Egiptu. Nefertari poznajemy jako młodziutką osieroconą księżniczkę wychowywaną na dworze ówczesnego faraona Setiego I. Po koronacji Ramzesa II, który był jej towarzyszem zabaw, bohaterka musi odnaleźć swoje miejsce w świecie. Kiedy przychodzi czas na wybór żony dla przyszłego władcy Egiptu, Nefertari nie jest brana pod uwagę jako kandydatka przez wzgląd na przodków. Jej krewni są uznani za heretyków, co w znacznym stopniu odbija się na życiu bohaterki.

Dorastająca księżniczka rozpoczyna walkę o swoje szczęście i miłość młodego faraona. Zyskuje na dworze wielu sprzymierzeńców, ale także śmiertelnych wrogów.

Aby dowiedzieć się, czy małej Nefertari uda się pokonać wszystkie przeciwności losu i zdobyć miłość faraona, należy sięgnąć po książkę. :)

Autorka ukazuje nam realia dworskiego życia pełnego intryg i niebezpieczeństw. Michelle Moran połączyła fakty historyczne z fikcją literacką, dzi...

grażyna | 2012-11-09
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Intryga, intryga, walka o władzę, miłość Nefertiti i Ramzesa. Z przyjemnością przeniosłam się do tamtych czasów i zaczytałam się na amen. Fajna lektura - polecam!

monika | 2011-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Kolejna świetna powieść Michelle Moran, która przenosi nas w świat intryg egipskiego dworu. Książka, która pochłania bez reszty gdzie wątek miłosny przeplata się z historią.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku