Heretycka królowa

Monika Wyrwas-Wiśniewska
The Heretic Oueen
978-83-7508-259-3
niebieska

Starożytny Egipt. Pożar zniszczył właśnie pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona. Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Jednak nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi, i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?
Heretycka królowa, książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatycznych szczegółów dworskiego życia, to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2008

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

• Przekonaj mnie, że to ty
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Ojciec '44
  • Koniec warty
  • Czarne liście
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Stalker
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Twoim śladem
  • Tajemniczy brat
  • Wstyd
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,33 (3 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,31 (13 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (508 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Wstyd
Helen FitzGerald

5,13 (15 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Katherina87 | 2014-01-05

Książka ta, to jakby kontynuacja losów bohaterów z Nefertiti.

Starożytny Egipt: pożar zniszczył właśnie pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona religijnych reformatorów i zwolenników monoteizmu.
Nefertari zakochuje się w Ramzesie II i wkrótce zostaje żoną najpotężniejszego faraona w historii Egiptu. Ale nawet po ślubie czuje niechęć ze strony ludu, który nie potrafi zapomnieć jej pochodzenia. Istnieją obawy, że jeśli poddani jej nie zaakceptują, może dojść do wybuchu wojny domowej. Czy dzięki odwadze i uporowi młodziutkiej królowej oraz ogromnej miłości męża, Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?
Heretycka królowa, to książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatyzmu życia na dworze królewskim to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.

Za czasów XVIII dynastii całym Egiptem władała rodzina...

sola255 | 2015-03-01
Na półkach: Historyczne, Przeczytane

Jaką trzeba mieć wyobraźnię ,żeby z kawałków historii odkrytych w naszych czasach stworzyć tak barwne widowisko.Tak przekonywujące ,że czytając miałam wrażenie ,że to dzieje się na moich oczach, a nie tysiące lat wstecz.
Wspaniale napisana powieść historyczna opowiadająca dzieje jednego z faraonów i jego ukochanej małżonki ( ta miłość to fakt historyczny).
Bardzo ciekawie ujęty wątek dworskiej koterii w walce o władzę , wpływy , bogactwo ,a także świetnie narysowane postacie silnych kobiet!

Rewelacja!
Przepiękna opowieść o jednym z moich ulubionych faraonów - Ramzesie II i jego ukochanej Nefertari. Kocham Egipt. Obejrzałam o nim wiele filmów, przeczytałam wiele książek, odwiedziłam Luksor, patrzyłam na mumię Ramzesa. I nadal nie mogę uwierzyć w to, na jakim poziomie żyli Egipcjanie na tysiące lat przed urodzeniem naszego pierwszego władcy. Patrząc na Egipt współczesny nie mogę się również nadziwić, jak ta potęga została zmarnowana.
Pomimo, iż "Heretycka królowa" jest tylko częściowo oparta na wiedzy historycznej, to i tak ta wiedza współcześnie jest większa o państwie Ramzesa II niż Mieszka I.

BagatElka | 2014-10-04
Przeczytana: 03 października 2014

Spiski ,zdrady,tajne układy - istniały i istnieć będą dopóki istnieje ludzkość.Walka o bogactwa i władzę zawsze wzbudza ogromne emocje i jest nie mniej niebezpieczna niż w czasach nam współczesnych.
Jeśli jednak mam do wyboru czytanie o przekrętach obecnych polityków czy tez z czasów faraonów to zdecydowanie wolę Egipt i starożytność.
Zawsze lubiłam książki dotyczących tamtych burzliwych czasów,opisy pięknych pałaców ale i zwyczajnych ludzi,ich codziennego życia i obyczajów.Historia tak opisana staje się żywa,pachnąca,barwna i znacznie ciekawsza niż suche fakty z lekcji historii.

Dzieje Nefertari i Ramzesa oraz ich przeciwników,tych prawdziwych i tych zmyślonych to fascynująca przygoda i podróż do świata,który już dawno odszedł,przysypany piaskiem czasu i pustyni.
Jeśli tak jak ja kochacie starożytny Egipt i czasy faraonów zapraszam Was do niezapomnianej lektury.

allison | 2012-03-15
Przeczytana: 15 marca 2012

Ciekawa powieść historyczna, której narratorką jest tytułowa bohaterka, autentyczna postać, która słynęła ze swej mądrości i wielkiej miłości do męża, Ramzesa II.

Nefertari od dzieciństwa zmuszona jest walczyć z uprzedzeniami wobec swojej osoby. Boleśnie odczuwa piętno herezji, jakim naznaczono jej przodków, nie wyrzeka się ich jednak, lecz walczy o swoje miejsce - najpierw na dworze starego faraona, potem u boku jego młodego syna, Ramzesa II.
Znienawidzona przez lud i odtrącona przez większość dygnitarzy, nie poddaje się, ufając dobrym radom garstki przyjaciół oraz własnej mądrości i intuicji.

Powieść to barwny portret odważnej i inteligentnej kobiety, dla której tytuł Królewskiej Żony jest nie tylko ukoronowaniem marzeń, ale także zobowiązaniem i wyzwaniem.

Książka pokazuje w interesujący sposób mechanizmy władzy oraz bezwzględny świat dworskich intryg. Dzięki dynamicznej akcji i wyrazistym postaciom czyta się ją jednym tchem.

anitus | 2014-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Patrząc na okładkę, podchodziłam do tej lektury dosyć sceptycznie. Obawiałam się, że będzie to ckliwy romans. Tymczasm książka okazała się całkiem przyjemna, wprawdzie z motywem miłosnym w tle, ale dla mnie bardziej historyczna.
Fabuła osadzona w starożytnym Egipcie za czasów Ramzesa II. Świat intryg i walki o władzę. Lektura lekka, czyta się szybko. Polecam

Kasiulek | 2011-05-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2011

Autorka popełniła mistrzostwo świata. Wprowadziła mnie w tak cudny świat starożytnego Egiptu, ze nie mogła się od tej pozycji oderwać.
Mała Nefertari skradła moje serce. . . .

Tirindeth | 2012-06-16

Nefertari od najmłodszych lat kochała Ramzesa, lecz była zbyt młoda, by go poślubić, gdy zasiadł na tronie Górnego Egiptu. Będąc świadkiem jego zaślubin z pustą, lecz niezwykle piękną Iset, miała zaledwie trzynaście lat. Nefertari zapragnęła zostać żoną faraona, lecz ciążyło nad nią widmo przeszłości jej rodziny – ciotki Nefertiti i jej męża Echnatona – faraona-heretyka, który obalił bogów, wprowadzając monoteizm i nakaz czczenia Atona. Teraz Nefer będzie musiała zrobić wszystko, by lud zapomniał o jej heretyckich przodkach – tylko wówczas byłaby godna zostania żoną Ramzesa i królową Egiptu jako Pierwsza Żona. Ciotka młodego władcy postanawia pomóc w tym młodziutkiej księżniczce – tak zaczyna się niełatwa droga Nefertari ku władzy i ku sercu faraona...

„Moja miłość jest wyjątkowa i nikt jej nie przyćmi... Odchodząc, skradła mi serce”

Te słowa znajdują się na grobowcu Nefertari, a zostały wyryte przez Ramzesa II Wielkiego, jednego z najpotężniejszych władców Starożytnego Egiptu. I...

aleczka | 2015-10-05

Historia miłości osadzona w starożytnym Egipcie. Niby tak jak zwykle, ale jednak inaczej- inne wierzenia, klimat, czasy...chociaż walka o władzę i kasę zawsze taka sama:)
Świetnie się czyta-polecam!

boziaczek | 2012-06-15

Wspaniała książka historyczna przybliżająca czasy starożytnego Egiptu i opowiadająca o wielkiej miłości