Pan Górnego i Dolnego Egiptu

Tłumaczenie: Ewa Witecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Światowy Bestseller". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa - Wero
Lord of the two lands
8370019811
ania_och

Wyrocznia objawia faraonowi Nektanebo, ostatniemu władcy Egiptu, że w dalekiej Macedonii przyjdzie wkrótce na świat syn króla Filipa, Aleksander, który w przyszłości podbije świat i wyzwoli Egipt spod perskiego jarzma. Po latach córka Nektanebo, księżniczka Meriamon, wyrusza do Aleksandra, zwyciężającego Persów pod Issos, aby nakłonić młodego bohatera do przyjęcia korony Egiptu. W tej...

Po latach córka Nektanebo, księżniczka Meriamon, wyrusza do Aleksandra, zwyciężającego Persów pod Issos, aby nakłonić młodego bohatera do przyjęcia korony Egiptu. W tej niebezpiecznej wyprawie towarzyszy dziewczynie tajemniczy cień z głową szakala i magiczne zaklęcia kapłanów Amona.

Ale nawet wszystkie tajemne moce nieba i ziemi nie są w stanie uchronić Meriamon przed tym, co najgroźniejsze - przed wielką miłością.

Maciek | 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Przyzwoita lektura, starożytność, podbój Egiptu i Persji przez Aleksandra Wielkiego. Wątki magiczne umiejętnie wplecione. Całość ma trochę obyczajowy charakter, więc niewiele się dzieje, intrygi też wielkiej nie ma. Język na normalnym, średnim poziomie, jak to w amerykańskich lekturach. Przeźroczysty, niczym nie wyróżniający się, i nie przeszkadzający równocześnie, choć minimalnie lepszy niż w większości zachodniej fantasy, co nie jest jednak żadnym pocieszeniem. Nie jest to bynajmniej zła lektura, ale trochę więcej się spodziewałem po ponoć czołowej pisarce historycznego fantasy na zachodzie. Książka niezła, ale do wielkich powieści sporo brakuje. Do naszego polskiego Sapkowskiego startu nie ma, a nawet Komuda i paru innych autorów również przewyższają ją stylem.

Mirka | 2017-10-02
Tixon | 2016-10-15