Zewsząd bardzo daleko

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Very Far Away from Anywhere Else
8320705398
piotrex

Z okładki: "Zewsząd bardzo daleko", książka reklamowana przez wydawcę amerykańskiego jako "inny rodzaj »Love story«", nie jest typowa dla twórczości tej pisarki. Stanowi utrzymaną w tonacji zupełnie nie fantasycznej opowieść siedemnastolatka o problemach młodego człowieka, który "nie przystaje" i który mimo wysiłków upodobnienia się do którejś z grup młodzieżowych pozostaje poza ich nawiasem,...

Z okładki:
"Zewsząd bardzo daleko", książka reklamowana przez wydawcę amerykańskiego jako "inny rodzaj »Love story«", nie jest typowa dla twórczości tej pisarki. Stanowi utrzymaną w tonacji zupełnie nie fantasycznej opowieść siedemnastolatka o problemach młodego człowieka, który "nie przystaje" i który mimo wysiłków upodobnienia się do którejś z grup młodzieżowych pozostaje poza ich nawiasem, pozostaje inny.

Siedemnaście lat to wiek, w którym dzieją się w życiu człowieka bardzo ważne rzeczy - przeżywa się pierwszą miłość, wybiera zawód, często podejmuje najważniejsze decyzje. Wszystko to jak gdyby przerastało Owena Griffithsa, który poszukuje odpowiedzi na pytania rzadko nurtujące chłopców w jego wieku. Owen spotyka Natalie, która też jest "inna". Ta przyjaźń - a może właśnie miłość? - choć obfituje dla niego i w przykre chwile, pomaga mu jednak w rozwiązaniu wielu trudności, z którymi do tej pory borykał się samotnie.

twojastara | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Ot, takie love story w stylu scenariuszy grzecznych filmów młodzieżowych. Nie porywa, nie drażni - jest totalnie neutralne i w sumie dosyć oldschoolowe w całej swojej treści.

Lepiej jednak Pani Le Guin wychodzi fantastyka...

Batory | 2018-01-02
Ulinka | 2017-07-21