Zwierciadło Merlina

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Merlin's mirror
83-86211-81-4
Shirkus

Andre Norton wskrzesza w swej powieści legendarnego króla Artura i czarownika Merlina. Wkraczamy w baśniową krainę wyobraźni twórczyni Świata Czarownic. Spotykamy w nim obdarzonego obcą inteligencją Merlina o na wpół gwiezdnym pochodzeniu. Jego zadaniem jest przywrócenie dawnego poziomu cywilizacyjnego na Ziemi i ponowne wprowadzenie ludzkości na drabinę wiodącą ku gwiazdom. W tej magicznej krainie żyje też Artur, który nie wie nawet o swych pozaziemskich korzeniach, a także Pani Jeziora, bliska Merlinowi, gdyż tak jak i on słucha muzyki kosmosu.

yokopoko | 2010-08-11
Na półkach: Andre Norton, Przeczytane

Świetnie wplecione w legendę o królu Arturze postacie przybyszów z kosmosu i ich zaawansowana technologia, w średniowiecznym świecie zdająca się być magią. Zakończenie całej opowieści nieco mnie zaskoczyło, chociaż muszę przyznać, że autorka nieźle to rozwiązała. :) Moim zdaniem jedna z najlepszych i przede wszystkim najoryginalniejszych wersji legend arturiańskich.

kashiuka | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Nie podobała mi się. Początek jest nudny, akcja rozwija się bardzo powoli, czego naprawdę nie lubię.

betulek | 2017-04-28
Tibora | 2017-04-09