Zakochana psotnica

Wydawnictwo: Pol-Nordica
Minx
romans
Wanda

William Dunford, jeden z najbardziej pożądanych kawalerów Londynu, nieoczekiwanie dziedziczy tytuł oraz majątek. Jego zdumienie wzrasta, gdy okazuje się, że zmarły kuzyn przekazał mu też opiekę nad swoją wychowanicą. Pełna energii panna Barrett nigdy nie stosowała się do reguł obowiązujących w arystokratycznym świecie. Chodziła w spodniach, sama zarządzała majątkiem starego opiekuna i... nosiła męskie imię Henry. Świeżo upieczonemu baronowi nawet do głowy nie przyjdzie, że opracowała już plan pozbycia się go zarówno z majątku, jak i swego życia. Danford nie tylko musi stawić Henry czoło, ale też wprowadzić ją do towarzystwa, a następnie wydać za mąż. Wypełnienie - zwłaszcza tego ostatniego - obowiązku zdaje się jednak przerastać jego siły...

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2004

źródło okładki: http://www.polnordica.com.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=83-7264-236-2

Jagrys | 2018-08-01

Sądziłam, że to jakieś nowe, ale opis brzmi tak bardzo znajomo, że musiałam mieć już to w ręku. Więc...?
"Odważna i zakochana" to nic innego jak "Zakochana psotnica" w nowych szatkach.
Romans, o którym nie mam najlepszego zdania - o czym za chwilę. Do tego niewymownie irytował mnie Dunford. Na dobrą sprawę, to on jest przyczyną całej mojej niechęci. W każdym bądź razie ma w niej spory udział. Drażnił mnie ten panek z Wielkiego Miasta, przekonany o własnej wyższości, narzucający wielkomiejskie obejście ludziom, którzy tego ani chcą, ani potrzebują. Bo w JEGO świecie przyjęte jest... Dupek. Albo to ze mnie wyłazi wojujący feminizm. Dzisiaj, na takie dictum facet zwyczajnie dostałby po mordzie, ale wówczas - cóż, miał wszelkie prawo.
Stąd wniosek: Dziewczyny, doceńcie zakres przysługujących nam swobód. Kiedyś było dużo, dużo gorzej.
Abstrahując od gniewnej konkluzji, książka okazała się dla mnie nie do przejścia. Dopóki Dunford nie objął spadku - był całkiem do rzeczy. W momencie,...

Milli | 2018-07-23

Przeczytałam tą książkę pod całkiem innym tytułem, mianowicie "Zakochana psotnica".
Długo ją męczyłam, po odłożeniu nie znajdywałam w sobie chęci kontynuowania, a główną bohaterkę, o imieniu Henry, odebrałam jako głupiutką.
To wszystko sprawiło, że wątpiłam w autorstwo Julii Quinn. Cechuje ją lekka atmosfera świata wykreowanego i duża doza humoru, ale tutaj przesadziła z infantylną, całkowicie niedoświadczoną chłopczycą (bowiem Henry wykonuje pracę zarządcy i od spódnic woli bryczesy). Momenty, które w zamierzeniu miały być śmieszne, wprowadziły mnie w zażenowanie.
Uczucie nowego właściciela majątku do swojej podopiecznej było odrealnione, a jego "podła reputacja hulaki" to mżonka. Bliżej mu do rycerskiego dżentelmena o stalowej woli.
Z przykrością stwierdzam, że podobało mi się tylko jedno: swoista niewinność , wyrażająca się w braku doświadczenia bohaterki i pozbawionym scen, piórze pisarki.

Iwona | 2013-06-11
Przeczytana: 27 maja 2013

Na deszczową pogodę w sam raz. Pierwsza połowa świetna, pełna dobrego humoru, dla mnie super. Niestety ta druga część mnie bardzo rozczarowała, nudna strasznie. Koniec książki ponownie wywołuje emocje, jednak ogólna ocena jest jaka jest.

Renata7 | 2012-02-21

Jedna z gorszych książek pani Quinn.

atram | 2016-01-20

Niewątpliwie jest to jedna ze słabszych pozycji w dorobku pisarskim Pani Quinn.

Cat | 2010-09-23

z niektórych momentów było nie złe zianie:d

Ewelina | 2018-10-11
Przeczytana: 12 października 2018