Nieczuły rozpustnik

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cold Hearted Rake
Janusz Ochab
Ag2S

Devon Ravenel, czarujący londyński rozpustnik i hulaka, odziedziczył właśnie majątek i hrabiowski tytuł. Ten niespodziewany awans niesie jednak za sobą przykre zadania i obowiązki… oraz sporo niespodzianek. Okazuje się, że zaniedbany majątek to finansowa pułapka, a w rezydencji nadal mieszkają trzy niewinne siostry poprzedniego gospodarza i… Kathleen - lady Trenear, piękna młoda wdowa, która nie ustępuje Devonowi determinacją ani rozumem.
Kathleen dobrze wie, że nie powinna ufać takiemu bezwzględnemu łotrowi jak Devon. Jednak żadne z nich nie potrafi się oprzeć pożądaniu, które przyciąga ich do siebie z siłą magnesu - od pierwszej chwili, gdy wdowa trafia w jego ramiona, hrabia poprzysięga sobie, że zrobi wszystko, by ją zdobyć. Kathleen ulega uwodzicielskim sztuczkom, pozostaje więc tylko jedno pytanie:
Czy zapanuje nad porywami serca i nie odda go w niewolę najniebezpieczniejszemu człowiekowi, jakiego kiedykolwiek znała?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Sol | 2018-08-17

Devon Ravenel. Czy samo to nie brzmi jak grzeszna obietnica porywającego i erotycznego romansu? Historycznego na dodatek? ;)
Devon jest taki inny od wszelkich bohaterów Kleypas. Taki nowy. Jak cała książka, odmienna od tego co autorka zwykła nam serwować.
Rozpustnik, czort, hulaka i utracjusz, tak samo jak jego młodszy brat, West. Dwie zakały, które trwonią życie i pieniądze na nic. Na przyjemności.
Aż spada na starszego brzemię tytułu, upadający majątek i opieka nad młodszymi kuzynkami. Oraz wdową po poprzednim hrabim Trenear.
I wtedy już nic nie jest takie samo. Bo nasz bohater, wraz ze swoim młodszym bratem przechodzi cudowną przemianę. Powolną, realną, uroczą.

Mało mi było relacji Devon – Kathleen. Mało, bo ich starcia były cudowne. Urocze, ogniste i pełne chemii. Ale wynagradzała mi te braki obecność reszty bohaterów. Bo nie da się ukryć, że całej tej wesołej ferajny nie da się nie lubić.
West troszeczkę przypomina Leo Hathawaya, ale nie ma w nim melancholii tego drugiego....

Beata | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Bardzo dobry romans, interesujący i wciągający. Przyjemne sceny miłosne. Spora dawka humoru, tylko Kathleeen zachowywała się irytująco.
Zraziła mnie też końcówka. Dlaczego tak zakończono sprawę z lady Helen? Rhys Winterborne też zachował się nielogicznie...

Monika KanapaLiteracka | 2018-09-24
Na półkach: Na regale, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Lisa Kleypas po raz kolejny przenosi nas do czasów dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie kolej nadal jest nowością, a wkradający sie pęd techniki wzburza szacowne grono szlachciców.
Poznajemy olbrzymi majątek Eversby Priory, który choć podupada w ruinę nadal zachwycą swoim przepychem i rozmiarami. Otacza go piękny krajobraz i tragiczna historia.
Fabuła skąpana jest w manierach i tradycjach, które autorka doskonale potrafi zwizualizować. Żałoba, jaka roztacza się nad kobietami zamieszkującymi posiadłość pięknie kontrastuje z wolnością obyczaju, którą prezentuje nowy właściciel.
Czy to Harlequin?
Po części można to tak ująć. Romans szybko się rozkręca. Jej delikatne ciało błyskawicznie wpada w jego nieokrzesane ramiona. Jednocześnie powstaje konflikt, przez który muszą walczyć sami ze sobą. Nie jest to jednak typowe romansidło. Piękne opisy, bogaty język i nieprawdopodobna szczegółowość detali sprawiają, że książka jest niepowtarzalna w swojej prostocie i jednocześnie dbałości.
Dosyć...

Marta | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Przez prawie całą książkę irytowała mnie Kathleen, której do końca nie wiedziałam, o co chodzi. Nie mniej, nie mogę nic zarzucić kolejnej już przeze mnie przeczytanej książce Kleypas. Uwielbiam ją chyba nawet jeszcze bardziej za moment, kiedy Devon wyznaje swoje uczucia. Naprawdę, aż mnie ścisnęło w żołądku, przepiękne.

Szczypta_Kasi | 2018-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Lisa Kleypas to dla mnie pewnik. Jej książki gwarantują dobrą zabawę. Są humorystyczne, romantyczne, z ciekawymi postaciami, namiętnymi scenami. Wręcz idealne na poprawę humoru. "Nieczuły rozpustnik", który rozpoczyna nową serię The Raveneles, posiada wszystkie te cechy i ani trochę nie zawodzi wiernych czytelniczek.

Devon dziedziczy tytuł hrabiowski po tragicznie zmarłym kuzynie. W spadku dostaje zrujnowany dwór, zaniedbany majątek i dzierżawców, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. A wisienką na torcie jest buńczuczna wdowa po kuzynie i jego trzy ekscentryczne siostry.

Początkowe plany sprzedaży wszystkiego i umycia rąk od problemów, nowy hrabia zmienia pod wpływem Kathleeen - pogrążonej w żałobie żony zmarłego kuzyna. Chociaż małżeństwem tych dwoje było raptem trzy dni, kobieta z uporem maniaka przestrzega wszystkich najsurowszych przykazań swojego wdowiego stanu.

Romans w tej powieści jest pełen pasji. Devon i Kathleen kłócą się zawzięcie, żadne z nich nie chce ustąpić na...

Gilbertwedel | 2018-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Devon Ravenel prowadzący beztroskie życie dość zamożnego kawalera dowiaduje się, że odziedziczył tytuł hrabiowski wraz z majątkiem. Niestety taki awans społeczny to nie tylko zaszczyt, ale też nowe obowiązki i problemy. Majątek jest mocno zadłużony, a w rozpadającej się rezydencji mieszkają trzy siostry poprzedniego hrabiego oraz Kathleen – piękna, młoda wdowa, która od samego początku się z nim kłóci i kwestionuje każdą jego decyzję. Szybko jednak okazuje się, że tę parę łączy wzajemne przyciąganie, które ciężko zlekceważyć.

Lisa Kleypas jest jedną z moich ulubionych autorek romansów. Zawsze bardzo się cieszę na jej nowe książki, ponieważ wiem, że znajdę w nich ciekawych, często ekscentrycznych bohaterów i sporą dawkę humoru. Tym razem również się nie zawiodłam.
Główni bohaterowie to silne postacie, które potrafią walczyć o swoje poglądy i przekonania. Ich związek jest pełen pasji i namiętności, często zaciekle się kłócą, ale potrafią się też wspierać i być dla...

Mili | 2018-09-28

Gdy Lisa stworzy męski charakter, to wiem że zostanie on w mojej głowie na zawsze, tak było z Merripenen, tak było z Harrym, Gentrym, Rossem i tak jest z Rhysem.
Nie wiem, jak można torturować swoje czytelniczki czekaniem na kontynuację historii delikatnej Helen z barbarzyńskim Winterbornem (bo dla mnie wątek dotyczący właśnie tej pary był zachwycający, choć skonstruowany tak samo jak w przypadku Keva i Winnifredy w "Uwiedź mnie").
Książka wywołała u mnie gamę różnorakich emocji, od zauroczenia, przez zaciekawienie, rozbawienie, współczucie, dumę, na gniewie i słodko-gorzkim oczekiwaniu kończąc.
Teoretycznie jest to opowieść o Devonie i Kathleen, lekkoduchu który mierzy się z odpowiedzialnością za dziedzictwo rodowe i wdowie, która jest tak samo silna, jak i niewinna.
W rzeczywistości pisarka oferuje znacznie więcej, bowiem zatopiłam się w świecie dwóch rozbrykanych i dzikich niczym kocięta bliźniaczek o mitologicznych imionach, czyli Kasandry i Pandory.
Razem z Westem otrząsnęłam...

Lucyferowa | 2018-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

"Nieczuły Rozpustnik" to pierwszy tom nowego cyklu Lisy Kleypas opowiadający o losach rodziny Ravanel.
Tytułowym rozpustnikiem jest Devon Ravenel świeżo upieczony hrabia Treaner. Dotąd prowadził hedonistyczny tryb życia nie przejmując się nikim i niczym. Tytuł parowski i związane z nim posiadłości, a także ziemie i zamieszkujący na nich dzierżawcy spadły na niego jak grom z jasnego nieba. Nie był wszak przygotowywany do bycia hrabią, tytuł przejął po zmarłym tragicznie kuzynie. Jakby tego było mało w posiadłości zamieszkiwała wdowa poprzedniku z jego trzema siostrami. Ich pierwsze spotkanie było bardzo nieprzyjemne, jednakże skrywająca się za wdowim welonem, hrabina wdowa zafascynowała Treanera do tego stopnia, że odstąpił od pomysłu sprzedaży zrujnowanej posiadłości i okolicznych ziem. Po raz pierwszy znalazł w swoim życiu cel jakim było odrestaurowanie posiadłości i uratowanie rodziny od bankructwa. Kathleen była żoną poprzedniego hrabiego tylko trzy dni. Jej mąż w dodatku zabił...

ada_aga | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Po dłuższej przerwie przeczytałam romans historyczny. Ostatnio czytałam obyczajówki, kryminały, sensacje i okres II wojny światowej, jakaż to miła odmiana sięgnąć po taką książkę. Piszę tak bo to może rzutować na moją opinię.
Książka mi się podobała. Ona młoda wdowa, on dziedzic po zmarłym kuzynie, sytuacja trudna dla obojga. Anglia XIX w., w czasach rozkwitu przemysłu. Poza głównym wątkiem przejęcia majątku niewiele się dzieje i to może jedyny zarzut zwykle w takich historiach zawsze jest jakieś tło, tajemnice. Tutaj poznajemy jedynie życiorysy bohaterów. Jednak autorka sama zaznacza, że to pierwsza część z cyklu więc jakoby wprowadzenie, zapoznanie się z bohaterami i taką ją przyjmuję.
Z niecierpliwością czekam na kolejne części, wiadomo w następnej rozwinie się wątek Heleny. Polecam.

Montgomerry | 2018-10-09
Przeczytana: 27 sierpnia 2018