Tajemniczy uśmiech

Książka jest przypisana do serii/cyklu "KRW". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
tłumaczenie
Andrzej Leszczyński
Secret Smile
978-83-245-7845-0
surrealice

Inne wydania

Doskonały thriller psychologiczny o odrzuconej miłości, która przeradza się w obsesję Miranda i Brendan są parą od niedawna. Po kilku spotkaniach kobieta coraz mniej jest przekonana do tej znajomości. Kiedy nakrywa chłopaka na czytaniu jej pamiętnika, bez trudu wyrzuca go z mieszkania i kończy związek. Wkrótce się przekona, że Brendan nie da się tak łatwo usunąć z jej życia. Jednak nawet gdy...

Miranda i Brendan są parą od niedawna. Po kilku spotkaniach kobieta coraz mniej jest przekonana do tej znajomości. Kiedy nakrywa chłopaka na czytaniu jej pamiętnika, bez trudu wyrzuca go z mieszkania i kończy związek. Wkrótce się przekona, że Brendan nie da się tak łatwo usunąć z jej życia. Jednak nawet gdy dochodzi do zbrodni, nikt z otocznia nie podejrzewa, jak niebezpieczny może być Brendan. Za fasadą tajemniczego uśmiechu kryje się prawdziwy szaleniec.

źródło opisu: http://www.najlepszyprezent.pl/

• Raz na zawsze
  • Stalker
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Wstyd
  • Droga do domu
  • Twoim śladem
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Czarne liście

7,46 (540 ocen i opinii)
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,88 (16 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,96 (68 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,89 (46 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,57 (23 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Czarne liście
Maja Wolny

7,36 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ewelina | 2015-03-31
Przeczytana: 30 marca 2015

Świetna książka!
Usiadłam wczoraj około 21 i dopóki nie przeczytałam do końca nie mogłam się od niej oderwać.
Świetnie skonstruowana opowieść psychologiczna, każdy kolejny rozdział zaskakiwał a zakończenie totalnie mnie zdziwiło...
Nie życzę nikomu takich sytuacji i takiego obrotu spraw przed jakim została postawiona główna bohaterka. A niestety ludzi niezrównoważonych psychicznie można spotkać na swojej drodze i potrafią zmienić nasze życie w koszmar, o czym przekonała się Miranda...
Polecam ten thriller w 100 %

Zaczytana | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Okładka nie zachęca jakoś szczególnie dlatego nie miałam wysokich oczekiwań sięgając po "Tajemniczy uśmiech",ale na szczęście jestem pozytywnie zaskoczona.
Krótka znajomość z mężczyzną o imieniu Brendan przeradza się w piekło, w którego samym środku znajduje się Miranda.
Kiedy nakrywa go na czytaniu swojego pamiętnika jest dla niej jasne,że to koniec znajomości.Jednak on nie zamierza zniknąć z jej życia.Niedługo po ich rozstaniu jej siostra Kerry,przedstawia jej Brendana jako swojego narzeczonego.I tylko Miranda dostrzega w jego zachowaniu celowe działanie,próbę jej osaczenia.
Wydarzenia są opisane w przystępny sposób,ale też bardzo przemyślany ponieważ w pewnym momencie poczułam się skołowana bo nie wiedziałam już czy to Miranda jest szalona i uwzięła się na Brendana czy to on ją prześladuje.
Zakończenie tylko częściowo zaskakuje,trochę się domyślałam jak się ta historia może zakończyć.I w pewnym stopniu miałam rację.
Ogólne wrażenie pozytywne,czyta się szybko,niektóre decyzje...

Mika220 | 2014-05-01

Czytałam już parę książek Nicci French i ta, mimo że opinie ma różne i wcale nie najwyższe spośród reszty jej, to chyba podoba mi się na razie najbardziej. Fabuła jest prosta, ale bardzo ciekawa. Postacie też są bardzo ciekawe, ale szczególną sympatię zaskarbiła sobie u mnie jedna z nich- Mirranda. Rozumiem Was, że irytowało Was jej zachowanie, mnie chwilami też, ale w dużej mierze ją rozumiem. Ja sama bym tak nie postąpiła, ale mimo tego ją rozumiem i jak dla mnie z ich wszystkich ona budziła moją największą sympatię. Jak to któraś z Was ujęła- czytając ją miałam wrażenie, jakbym czytała swoje zapiski.

Jest to postać, z którą mogę się utożsamić, mimo że jestem z charakteru trochę inna od niej, nie w każdym aspekcie, ale w niektórych owszem, jestem inna. Jednak była taka ciepła, sympatyczna, taka ludzka, że na pewno, gdybym poznała taką osobę, to bardzo bym ją polubiła. Życzyłam jej tylko, by pomyślała też o swoim dobru, a nie tylko o swojej rodzinie, bo tutaj faktycznie nie...

Miranda i Brendan poznali się na lodowisku, gdzie od pierwszych chwil złapali wspólny język. Ale nie wszystko jest takie różowe, jak mogłoby się wydawać. Mirandzie zaczyna przeszkadzać coraz więcej wad Brendana i myśli o rozstaniu. Gdy przyłapuje swojego partnera na czytaniu jej pamiętnika postanawia z miejsca z nim zerwać. Mężczyzna niedługo po rozstaniu wchodzi w nowy związek - z siostrą Mirandy! Wydają się być bardzo zakochani, nierozłączni, a rodzice kobiet bardzo polubili partnera ich drugiej córki. Główna bohaterka odkrywa coraz więcej dziwnych sytuacji i zaczyna łączyć fakty. Domyśla się, kto za tym wszystkim stoi. Gdy dochodzi do rodzinnej tragedii nikt nie podejrzewa, że ten zabawny, wciąż uśmiechnięty i czuły na troski innych mężczyzna może mieć z tym cokolwiek wspólnego.

Muszę przyznać, że "Tajemniczy uśmiech" to bardzo intrygujący i wciągający od pierwszej strony thriller. Nie często czytam książki należące do tego gatunku, ale tę pochłonęłam w dosłownie kilka godzin....

Miranda spotyka Brendana na lodowisku dzięki grupie przyjaciół. Ich szybki romans kończyć się dość burzliwie. Przyłapuje chłopaka, który nie tylko wkradł się do jej mieszkania, ale również na czytaniu pamiętnika. I to właśnie wtedy postanawia się go pozbyć ze swojego życia, zaraz po tym jak wszedł w nie swoimi brudnymi buciorami. Jednak on ma na to trochę inne spojrzenie. Od teraz zamienia życie dziewczyny w koszmar, robiąc z niej kompletną idiotkę- wariatkę. Zabiera jej wszystko co kocha, a ona, goła, obdarta z bliskich ludzi- staje się bezbronną, małą istotką- łatwym celem.

Sama nie wiem czego spodziewałam się po tej książce. Na pewno nie takich emocji. Ale czy były to pozytywne odczucia? Nie powiedziałabym. Czytałam wiele na jej temat opinii, mnóstwo zachwalających, tylko ja jakoś nie potrafię ich zrozumieć... No cóż, każdy ma inny gust i inny punk widzenia.

Męczyłam się z tak krótką książką aż tydzień. Nie mogłam się na niej w ogóle skupić i zdecydowanie nie była to pozycja,...

lenuszka | 2012-08-14
Na półkach: Przeczytane, Nicci French, 2012
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Według mnie Nicci i French tworzą zgrany duet pisarski. Spod ich pióra wychodzą książki od których nie można oderwać oczu. To moje drugie spotkanie z ich dziełem, a ja się czuję jak osoba uzależniona, uzależniona od czytania ich dzieł. Nie jestem w stanie skupić się na niczym innym dopóki nie przeczytam książki do końca, a jak już przeczytam to sięgam po kolejną, czytanie nie ma końca...

Oj co ja będę Wam tu pisać .. idę czytać.. :))

Paolina_pl | 2012-05-02
Przeczytana: 02 maja 2012

Wspaniała książka! Znajoma przez długi czas mi ją polecała, jednak ja, odpychana okładką, zawsze się wzbraniałam. Jednak w końcu z chwilowego braku dostępu do biblioteki (a tę książkę mogłam pożyczyć od znajomej) pomyślałam "a co mi tam, ona zna się na książkach, a skoro tą chwali, to coś w tym musi być".
Jak dobrze, że po nią sięgnęłam! Bo okazała się wspaniałą, trzymającą w napięciu historią, która wciąga czytelnika w losy bohaterów. Znakomicie uknuta intryga, kolejne, coraz bardziej zaskakujące wydarzenia sprawiły, że czytałam ją, dopóki sen ze mną nie wygrał:)
Książka jest rewelacyjna, bez zbędnego rozpisywania się na niepotrzebne tematy, konkretna. Jednak w tej konkretności czuje się, że chciałoby się być przy bohaterce, by móc jej pomóc. Dla mnie to atut książki, a zarazem kunszt autorów, że potrafią osiągnąć coś takiego.
Dobra, koniec tego pisania- musicie sami się przekonać o wybitności tej książki:)A żeby tak się stało, musicie ją przeczytać:)

cyclingtrivialities | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Świetnie napisana książka. Autorów czytałam pierwszy raz, ale stali się już moimi ulubionymi przez świetny styl. Główna bohaterka została obdarzona ciekawym charakterem, trybem życia. Była mi bardzo bliska i czułam jakbym czytała swoje zapiski. Fabuła wyśmienita, książka trzymała mnie w emocjach, przez co potem nie mogłam spać. Sytuacje bywały zaskakujące. Zasługuje na miano thrillera psychologicznego. Jest na pewno lepsza niż niektóre mające trzymać w napięciu książki kryminalne - np. osławionej Lackberg, która pierwszą częścią mnie zawiodła.
Co do do drugiego głównego bohatera - Brendana - trudno cokolwiek o nim powiedzieć, nie wszystko jest w pełni powiedziane, napisane, co podoba mi się, bo ta cecha również odpowiada za to, iż czyta się w napięciu, a także z czytelnika nie robi się idioty.
Polecam z czystym sumieniem.

BetiFiore | 2013-01-18
Przeczytana: luty 2008

W głównej recenzji napisano "doskonały thriller psychologiczny". Zgadzam się w zupełności z ta opinią. Pamiętam tę ksiazke, mimo iz czytałam ją 5 lat temu. A pamiętamy raczej rzeczy wazne i szczególne, prawda? :) Polecam!

Koralik | 2016-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2015

"Doskonały thriller psychologiczny o odrzuconej miłości, która przeradza się w obsesję". Nic dodać, nic ująć. Jest doskonała. Napisana tak prosto, że wzrok po prostu po niej płynie, a może to właśnie akcja, co chwilę nowe zdarzenia powodują, że czytasz, czytasz, czytasz i nie jesteś w stanie się oderwać. Czasem włos się jeży na głowie, a czasem zaczynasz wątpić, czy jednak to nie przypadkiem Miranda nie ma obsesji. Zakończenie-mistrzowskie :)