Tajemniczy uśmiech

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "KRW". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
978-83-245-7845-0
typ
papier
dmpassion
6,91 (307 ocen i 46 opinii)

Opis książki

Doskonały thriller psychologiczny o odrzuconej miłości, która przeradza się w obsesję Miranda i Brendan są parą od niedawna. Po kilku spotkaniach kobieta coraz mniej jest przekonana do tej znajomości. Kiedy nakrywa chłopaka na czytaniu jej pamiętnika, bez trudu wyrzuca go z mieszkania i kończy związek. Wkrótce się przekona, że Brendan nie da się tak łatwo usunąć z jej życia. Jednak nawet gdy...

Miranda i Brendan są parą od niedawna. Po kilku spotkaniach kobieta coraz mniej jest przekonana do tej znajomości. Kiedy nakrywa chłopaka na czytaniu jej pamiętnika, bez trudu wyrzuca go z mieszkania i kończy związek. Wkrótce się przekona, że Brendan nie da się tak łatwo usunąć z jej życia. Jednak nawet gdy dochodzi do zbrodni, nikt z otocznia nie podejrzewa, jak niebezpieczny może być Brendan. Za fasadą tajemniczego uśmiechu kryje się prawdziwy szaleniec.

źródło opisu: http://www.najlepszyprezent.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ewelina | 2015-03-31
Przeczytana: 30 marca 2015

Świetna książka!
Usiadłam wczoraj około 21 i dopóki nie przeczytałam do końca nie mogłam się od niej oderwać.
Świetnie skonstruowana opowieść psychologiczna, każdy kolejny rozdział zaskakiwał a zakończenie totalnie mnie zdziwiło...
Nie życzę nikomu takich sytuacji i takiego obrotu spraw przed jakim została postawiona główna bohaterka. A niestety ludzi niezrównoważonych psychicznie można spotkać na swojej drodze i potrafią zmienić nasze życie w koszmar, o czym przekonała się Miranda...
Polecam ten thriller w 100 %

Mika220 | 2014-05-01

Czytałam już parę książek Nicci French i ta, mimo że opinie ma różne i wcale nie najwyższe spośród reszty jej, to chyba podoba mi się na razie najbardziej. Fabuła jest prosta, ale bardzo ciekawa. Postacie też są bardzo ciekawe, ale szczególną sympatię zaskarbiła sobie u mnie jedna z nich- Mirranda. Rozumiem Was, że irytowało Was jej zachowanie, mnie chwilami też, ale w dużej mierze ją rozumiem. Ja sama bym tak nie postąpiła, ale mimo tego ją rozumiem i jak dla mnie z ich wszystkich ona budziła moją największą sympatię. Jak to któraś z Was ujęła- czytając ją miałam wrażenie, jakbym czytała swoje zapiski.

Jest to postać, z którą mogę się utożsamić, mimo że jestem z charakteru trochę inna od niej, nie w każdym aspekcie, ale w niektórych owszem, jestem inna. Jednak była taka ciepła, sympatyczna, taka ludzka, że na pewno, gdybym poznała taką osobę, to bardzo bym ją polubiła. Życzyłam jej tylko, by pomyślała też o swoim dobru, a nie tylko o swojej rodzinie, bo tutaj faktycznie nie...

Zaczytana | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Okładka nie zachęca jakoś szczególnie dlatego nie miałam wysokich oczekiwań sięgając po "Tajemniczy uśmiech",ale na szczęście jestem pozytywnie zaskoczona.
Krótka znajomość z mężczyzną o imieniu Brendan przeradza się w piekło, w którego samym środku znajduje się Miranda.
Kiedy nakrywa go na czytaniu swojego pamiętnika jest dla niej jasne,że to koniec znajomości.Jednak on nie zamierza zniknąć z jej życia.Niedługo po ich rozstaniu jej siostra Kerry,przedstawia jej Brendana jako swojego narzeczonego.I tylko Miranda dostrzega w jego zachowaniu celowe działanie,próbę jej osaczenia.
Wydarzenia są opisane w przystępny sposób,ale też bardzo przemyślany ponieważ w pewnym momencie poczułam się skołowana bo nie wiedziałam już czy to Miranda jest szalona i uwzięła się na Brendana czy to on ją prześladuje.
Zakończenie tylko częściowo zaskakuje,trochę się domyślałam jak się ta historia może zakończyć.I w pewnym stopniu miałam rację.
Ogólne wrażenie pozytywne,czyta się szybko,niektóre decyzje...

Miranda i Brendan poznali się na lodowisku, gdzie od pierwszych chwil złapali wspólny język. Ale nie wszystko jest takie różowe, jak mogłoby się wydawać. Mirandzie zaczyna przeszkadzać coraz więcej wad Brendana i myśli o rozstaniu. Gdy przyłapuje swojego partnera na czytaniu jej pamiętnika postanawia z miejsca z nim zerwać. Mężczyzna niedługo po rozstaniu wchodzi w nowy związek - z siostrą Mirandy! Wydają się być bardzo zakochani, nierozłączni, a rodzice kobiet bardzo polubili partnera ich drugiej córki. Główna bohaterka odkrywa coraz więcej dziwnych sytuacji i zaczyna łączyć fakty. Domyśla się, kto za tym wszystkim stoi. Gdy dochodzi do rodzinnej tragedii nikt nie podejrzewa, że ten zabawny, wciąż uśmiechnięty i czuły na troski innych mężczyzna może mieć z tym cokolwiek wspólnego.

Muszę przyznać, że "Tajemniczy uśmiech" to bardzo intrygujący i wciągający od pierwszej strony thriller. Nie często czytam książki należące do tego gatunku, ale tę pochłonęłam w dosłownie kilka godzin....

lenuszka | 2012-08-14
Na półkach: Przeczytane, Nicci French, 2012
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Według mnie Nicci i French tworzą zgrany duet pisarski. Spod ich pióra wychodzą książki od których nie można oderwać oczu. To moje drugie spotkanie z ich dziełem, a ja się czuję jak osoba uzależniona, uzależniona od czytania ich dzieł. Nie jestem w stanie skupić się na niczym innym dopóki nie przeczytam książki do końca, a jak już przeczytam to sięgam po kolejną, czytanie nie ma końca...

Oj co ja będę Wam tu pisać .. idę czytać.. :))

Paolina_pl | 2012-05-02
Przeczytana: 02 maja 2012

Wspaniała książka! Znajoma przez długi czas mi ją polecała, jednak ja, odpychana okładką, zawsze się wzbraniałam. Jednak w końcu z chwilowego braku dostępu do biblioteki (a tę książkę mogłam pożyczyć od znajomej) pomyślałam "a co mi tam, ona zna się na książkach, a skoro tą chwali, to coś w tym musi być".
Jak dobrze, że po nią sięgnęłam! Bo okazała się wspaniałą, trzymającą w napięciu historią, która wciąga czytelnika w losy bohaterów. Znakomicie uknuta intryga, kolejne, coraz bardziej zaskakujące wydarzenia sprawiły, że czytałam ją, dopóki sen ze mną nie wygrał:)
Książka jest rewelacyjna, bez zbędnego rozpisywania się na niepotrzebne tematy, konkretna. Jednak w tej konkretności czuje się, że chciałoby się być przy bohaterce, by móc jej pomóc. Dla mnie to atut książki, a zarazem kunszt autorów, że potrafią osiągnąć coś takiego.
Dobra, koniec tego pisania- musicie sami się przekonać o wybitności tej książki:)A żeby tak się stało, musicie ją przeczytać:)

cyclingtrivialities | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Świetnie napisana książka. Autorów czytałam pierwszy raz, ale stali się już moimi ulubionymi przez świetny styl. Główna bohaterka została obdarzona ciekawym charakterem, trybem życia. Była mi bardzo bliska i czułam jakbym czytała swoje zapiski. Fabuła wyśmienita, książka trzymała mnie w emocjach, przez co potem nie mogłam spać. Sytuacje bywały zaskakujące. Zasługuje na miano thrillera psychologicznego. Jest na pewno lepsza niż niektóre mające trzymać w napięciu książki kryminalne - np. osławionej Lackberg, która pierwszą częścią mnie zawiodła.
Co do do drugiego głównego bohatera - Brendana - trudno cokolwiek o nim powiedzieć, nie wszystko jest w pełni powiedziane, napisane, co podoba mi się, bo ta cecha również odpowiada za to, iż czyta się w napięciu, a także z czytelnika nie robi się idioty.
Polecam z czystym sumieniem.

BecinkaFiore | 2013-01-18
Przeczytana: luty 2008

W głównej recenzji napisano "doskonały thriller psychologiczny". Zgadzam się w zupełności z ta opinią. Pamiętam tę ksiazke, mimo iz czytałam ją 5 lat temu. A pamiętamy raczej rzeczy wazne i szczególne, prawda? :) Polecam!

viki | 2013-07-07
Przeczytana: 16 grudnia 2012

To trzecia książka tego duetu, którą miałam przyjemność czytać. I tak jak poprzednie, również i ta przypadła mi do gustu, ale czytając ją miałam wrażenie, że znam tę historię.
Miranda od jakiegoś czasu spotyka się z Brendanem, ale czuje, że trzeba to zakończyć i kiedy wchodzi do swojego mieszkania, wie, że właśnie nadszedł ten moment.Kiedy widzisz, że ktoś czyta Twój pamiętnik to wiesz, że granica została przekroczona i nie ma już powrotu. Brendan jednak nie widzi w tym nic złego. Mało tego, nie widzi żadnego powodu by zrywać znajomość. Chyba coś z nim jest nie tak. Te słowa potwierdzają się w chwili, gdy siostra Mirandy przedstawia jej swojego nowego faceta - Brendana! No i zaczyna się piekło na ziemi. Tylko Miranda dostrzega w nim psychopatę, wszyscy inni widzą grzecznego, miłego i wielkodusznego mężczyznę. Na szczęście ktoś jednak uwierzy Mirandzie, musicie jednak uzbroić się w cierpliwość. Polecam.

Kasia | 2012-03-07
Przeczytana: 05 marca 2012

Krótki romans zmienia się w śmiertelne zagrożenie. Historia obsesji i zemsty w atmosferze narastającego osaczenia. Zrywając z Brendanem, Miranda nie ma pojęcia, że kończy romans jednostronnie. Wkrótce okazuje się, że Brendan znów pojawia się w jej życiu. Rzekomo przypadkiem spotyka jej siostrę w parku i zupełnie przypadkiem i spontanicznie zakochują się w sobie. Czyżby …... ? Trudno uwierzyć w takie zbiegi okoliczności, mężczyzna jest wszędzie, coraz bardziej utrudnia Mirandzie życie, właściwie nie wiadomo, dlaczego. Maniak? Obsesjonat? Paranoik?
Brawurowy thriller psychologiczny o tym, jak odrzucona miłość może zmienić się w koszmar.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   kupowałeś BLASZANE WYROBY
  •   widziałaś JAJKO
  •   spotkałaś OFICERA
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   spotkałeś POLICJANTA
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku