Mord w galerii

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Killing Critics
83-7180-280-3
dona

Kathe Mallory - dziecko o nieznanej przeszłości, a zarazem piękna i nieomylna sierżant nowojorskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa rzeźbiarza Starra. Okoliczności jego śmierci przypominają zbrodnię sprzed jedenastu lat, w którą zamieszani byli nowojorscy krytycy sztuki. W galerii, której właścicielem i menadżerem jest krytyk Koozeman, miało miejsce słynne morderstwo młodziutkiej tancerki i nieznanego rzeźbiarza, których ciała posłużyły do uzupełnienia instalacji performance. Czy sierżant Mallory wytropi zbrodniarzy, odkrywając tajemnice rynku sztuki Nowego Jorku? Te niezwykłą interesującą książkę, łączącą w sobie elementy powieści kryminalnej i psychologicznej oraz melodramatu, czyta się jednym tchem.

karolciahoga | 2016-02-17
eliss | 2014-12-19