Ślad krwi

Wydawnictwo: Świat Książki
Bloodprint
978-83-247-1408-7
Haven

Czy naszym racjonalnym światem mogą rządzić siły wywodzące się z dawnych kultów? Madeleine, psychoterapeutka, twardo chodzi po ziemi, ale jej matka Kubanka wciąż praktykuje ojczysty kult santerii. Pewnego dnia Madeleine przyjmuje nową pacjentkę, Rachel, i odkrywa, że kobieta urodziła się dokładnie wtedy, co jej córeczka, przymusowo oddana do adopcji i nigdy nieodnaleziona. Starając się jej pomóc, Madeleine wkracza w świat szantażu, przemocy i zbrodni.
Czy Rachel to faktycznie jej córka, a zbiór niewyobrażalnych przypadków w życiu Madeleine wcale nie jest przypadkowy? Kapitalne połączenie powieści psychologicznej, obyczajowej i sensacyjnej.

andainn | 2014-07-29
Na półkach: 2014r., Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2014

Kitty Sewell nie jest doświadczoną pisarką. Pochodząca ze Szwecji psychoterapeutka zadebiutowała wydanym w 2008 roku thrillerem obyczajowym "Lodowa pułapka", a "Ślad krwi" to zaledwie druga powieść w jej karierze. Utrzymana jest ona jednak w klimacie literackiego debiutu autorki - w obu pozycjach głównym motorem napędzającym fabułę jest tajemnica sprzed lat i motyw poszukiwań, które zupełnie zmieniają losy bohaterów.

Madeleine Frank, córka kubańskiej santery, wyznawczyni egzotycznego kultu, i wiecznie nieobecnego, zajętego światową karierą ekscentrycznego artysty nie miała łatwego życia. W wieku 16 lat zaszła w ciążę, jednak córkę oddała na wychowanie matce, usuwając się w cień i godząc się z faktem, że już zawsze pozostanie dla małej "siostrą". Gdy u Rosarii zostaje zdiagnozowana psychoza, a Madeleine zostaje zmuszona do oddania córki do adopcji, skończył się dla niej beztroski czas dzieciństwa. Odcięła się od rodziców z mocnym postanowieniem, że któregoś dnia odnajdzie małą...

monidecor | 2012-01-09
Przeczytana: 17 lutego 2012

Sięgając po książkę Kitty Sewell "Ślad krwi" spodziewałam się mrożącej krew w żyłach historii, dużo krwi i przerażających
scen. Kiedy jednak dotarłam już do setnej strony, w książce nadal nic przerażającego się nie działo. Ale...

Trochę o fabule. Madelaine jest londyńską psychoterapeutką, artystką i ekspertką w dziedzinie rzadkich okazów mrówek. Osiem lat wcześniej straciła męża podczas huraganu na Florydzie. Jako nastolatka urodziła córeczkę i postanowiła ja oddać pod opiekę swojej matce. Kiedy jednak matka zapada na chorobę psychiczną, Madelaine zostaje zmuszona aby oddać dziewczynkę do adopcji. Pewnego dnia, na psychoterapię przychodzi pacjentka Rachel, maltretowana przez męża i zmuszana do prostytucji.
Madelaine odkrywa, że Rachel urodziła się tego samego dnia co jej oddana do adopcji córeczka i postanawia pomóc Rachel a przy okazji dowiedzieć się prawdy, czy ta kobieta jest jej córką.

Książka mnie bardzo wciągneła dzięki bardzo rozbudowanej fabule, wielu nieodkrytym...

Kinga | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Madeleine pracuje jako psychoterapeutka. Pewnego dnia zgłasza się do niej młoda kobieta - Rachel, która jest maltretowana przez swojego męża. Madelenine podejrzewa, że ta dziewczyna jest jej córką, którą kiedyś oddała do adopcji...

Książka dosyć długo się rozkręca. Początkowe strony są nudne, jednak później już nie można się oderwać. Książka jest ciekawa, miejscami zaskakująca, ale z drugiej strony trochę brakuje w niej akcji.

Ala | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Ciekawa historia i bohaterowie. Fabuła pełna intryg, brutalności i niewyjaśnionych historii z przeszłości. Książkę mogę uznać za ciekawa, ale nie wywarła na mnie piorunującego wrażenia.

lukasz15200 | 2012-02-01

Książka jest dobra, polecam!
Czyta się ją szybko, posiada ciekawą rozbudowaną fabułę.
Znakomita na bezsenną noc!

poiuya | 2012-06-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 29 maja 2012

Książka bardzo fajna, ciężko się oderwać.

Okładka fatalna, w innych wersjach jezykowych okładki duzo lepsze, człowiek ma wrażenie, że krew się będzie w książce lała strumieniami.
Tymczasem wcale tak nie jest i dobrze.

Książka opowiada historie Madelaine, psychoterapeutki. Pewnego dnia zgłasza się na terapie nowa pacjentka Rachel.
Od pierwszego spotkania Rachel testuje wytrzymałość terapeutki, opowiada o swojej szokującej przeszłości, na każdym kroku okazuje jej wrogość. Madelaine spodziewa się, że Rachel zrezygnuje z terapii, tymczasem ona regularnie pojawia się w wyznaczonych terminach, mimo, że terapia nie przynosi żadnych rezultatów. Rachel zataja fakty ze swojej przeszłości, unika odpowiedzi na niektóre pytania. Podczas jednej z sesji przez przypadek Madelaine dowiaduje sie, że Rachel skłamała na temat swojego wieku, odkrywa, że urodziła się tego samego dnia, co jej oddana do adopcji córka. Od tego momentu Madelaine stara się odkryć kim jest tajemnicza pacjentka i po co...

molksiazkowy | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Początek książki może nie zachwycał. Brnąc ku końcowi nie potrafiłam się oprzeć jak najszybszemu przeczytaniu książki do końca. Serce waliło mi jak młotem.! Polecam serdecznie. Coś całkiem nowego dla mnie.

skiminastka | 2012-04-27

super:) ciekawa, fajne retrospekcje czasowe:)

opis z tyłu nie jest do końca adekwatny co treści!

lubka | 2015-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Fabuła trochę przekombinowana i nieprawdopodobna,ale całość wciąga. I o to chodzi w dobrym czytadle.

adRihana29 | 2012-08-06
Przeczytana: 18 czerwca 2012