Przysięga milczenia

Wydawnictwo: Sonia Draga
Sworn to Silence
amisze, morderstwo, kryminał
kamk

W sennym i sielskim miasteczku Painters Mill w stanie Ohio żyją obok siebie od dwóch stuleci amisze i „Anglicy”. Przed szesnastu laty seria brutalnych morderstw zakłóciła jednak spokojne życie mieszkańców. Kate Burkholder, młoda amiska dziewczynka przetrwała wówczas ... atak ze strony Rzeźnika, ale na skutek tego okrutnego wydarzenia zdała sobie sprawę, że już nie należy do wspólnoty amiszów....

atak ze strony Rzeźnika, ale na skutek tego okrutnego wydarzenia zdała sobie sprawę, że już nie należy do wspólnoty amiszów. Po kilku latach, już jako szefowa policji, przekonana, że zdążyła się pogodzić z wydarzeniami z przeszłości, prowadzi sprawę morderstwa młodej dziewczyny, której ciało znaleziono na zaśnieżonym polu. Kate poprzysięga, że schwyta zabójcę, zanim ten zaatakuje po raz kolejny, ale żeby tak się stało, musi zdradzić swoją rodzinę i amiską przeszłość – a także odkryć mroczny sekret, który może zniszczyć jej życie.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

petronelka | 2015-05-28
Przeczytana: 28 maja 2015

Bardzo dobra książka! Przeczytałam ją błyskawicznie, nie mogłam się od niej oderwać. Podobał mi się bardzo wątek kryminalny i jego rozwiązanie, postać pani komendant prowadzącej śledztwo, a także bardzo ładnie zbudowany wątek miłosny, ukazany bez zbędnej nachalności, czy dominacji nad pozostałą treścią książki. Morderstwa były bardzo brutalne - myślę, że osoba o delikatnych nerwach podczas czytania mogłaby mieć poważny problem. Nie podejrzewałam ani przez chwilę, kto jest sprawcą, jego personalia były dla mnie zaskoczeniem. Na plus również wątek o amiszach i ich stosunku do życia i jego aspektów, innych ludzi, Boga i religii.
Bardzo polecam. :-)

Klaudia | 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Długo zwlekałam zanim zaczęłam czytać tę książkę, ale jak tylko się za nią wzięłam pochłonęłam ją w dwa wieczory. Na mnie zrobiła wielkie wrażenie. Może akcja trochę się wlecze, ale opisy morderstw są świetne, a główną bohaterkę można polubić. To była książka, którą musiałam "komentować" podczas czytania, to znaczy używać wulgarnych słów oraz wykrzykiwać "nie, to niemożliwe" (szczególnie gdy odkryła, kto jest mordercą). Minusem jest, że została napisana w pierwszej osobie, a mnie to jakoś drażni. Mimo to warto było ją przeczytać.

Paula | 2012-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2012

Świetny, wciągający, mroczny kryminał. Przyznaję, że jest drastyczny i makabryczny, ale czyta się świetnie i prawie gryzie paznokcie z emocji.

Linda | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Przeciętna opowiastka. Dla kogoś kto czytał już Nesbo lub Beckett. To wie że niema o czym pisać.

nellanna | 2011-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Thriller , po którym obiecywałam sobie trochę więcej... Środowisko amiszów opisane encyklopedycznie, jak się zachowują, wtapiają lub nie w środowisko, bardziej stroniąc i podkreślając swą odrębność. To,co z założenia miało być wielką traumą, nie wydawało mi się aż takie. Reszta do przewidzenia, jednak czytało się dobrze i zakończenie emocjonujące, choć nieco naiwne, w moim mniemaniu. Ogólnie polecam i widziałam w bibliotece inne książki autorki, być może znajomość z nią pogłębię o inne przykłady.

Fawellotte | 2012-07-26

Książka nie jest zła. Ale powiedzmy, że stworzona z myślą o wytrzymałych psychicznie. Czytając ową lekturę nie raz musiałam powstrzymywać wymioty. W szczególności zaszokował mnie prolog i 2 pierwsze rozdziały. Powiedzmy, że nie mogłam sobię tego wyobrazić. Po prostu straszne.

Bardzo podobało mi się przedstawienie w książce środowiska kulturowego amiszów. Bardzo lubię jeśli książka jest utrzymana w temacie jakiejś kultury np. japońskiej, szkockiej, czy amiskiej. Czytając ją wiem już na pewno - nigdy nie zostanę amiskom ;d. (nie wiem czy dobrze to napisałam xd.)

Co do treści. Z tyłu książki pisze, że dużo zwrotów akcji i nieprzewidywalna. Powiedzmy, że końcówka nawet dosyć ciekawa, ale jakiś specjalnych zwrotów akcji to nie dostrzegałam.

Książka jest dobra na sen. W sensie jeśli przez najbliższe 2 noce nie chcesz spać. Zbliża się egzamin, a ty jesteś na skraju sił? Nic prostszego! Przeczytaj Przysięgę milczenia, a przez najbliższy tydzień nie zaznasz snu. Będziesz mógł do woli...

jarco102 | 2016-05-07
Przeczytana: 06 maja 2016

Przysięga milczenia- thriller po przeczytaniu okazał się świetnym kryminałem. Książka zawiera wszystko to czego poszukuje w bardzo dobrym kryminale.
Policjantka Kate, małe miasteczko w Poitners Mill, współpracownicy, zimowa i mroźna sceneria, zabójstwa młodych kobiet, brak jakichkolwiek śladów, konserwatywne zamknięte środowisko amiszów, i piękne odnalezienie się w uczuciach.
Tak w skrócie można opowiedzieć hasłowo książkę. Kiedy zaczynałem czytać, nie byłem przekonany co to jej zawartości, przez około 3/4 książki brak było dynamicznej akcji, ale pomimo tego czytałem ją z wielkim zapałem. Kiedy pod koniec akcja gwałtownie się rozwinęła, czułem ogromne emocje które mi towarzyszyły do samego końca.
Warta przeczytania, pokazuje tragedie życiowe głównych bohaterów, niezrozumienie i odrzucenie Kate przez rodzinę z względów religijnych, poczucie niskiej wartości i samotność życiową.
Polecam wszystkim tym, którzy lubią kryminały i mocne sceny nie zniechęcają ich do dalszego...

Daria | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Na mnie nie wywiera tak wielkich emocji. Spodziewałam się, że naprawdę będzie akcja z dreszczykiem ( nie to, że w ogóle go nie było, tyle, że dla mnie był on w małej skali). Może uodporniłam się na wulgaryzmy i zbrodnie z przeczytania "Nocnego autobusu" , czy też na trudne sytuacje i decyzje z życia (np. po przeczytaniu "My, dzieci z dworca Zoo"). Widać, że oczekuję od autorki trochę więcej, choć przeczytałam dopiero jedną z kilkunastu książek pani Lindy. Jaka jedna książka, taka cała twórczość autora/ki :)

lobuz09 | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Znakomity kryminał/thiller. Dużo lepiej mi się czytało niż skandynawskie ksiązki o podobnej tematyce. Naturalne dialogi, mało (praktycznie w ogóle) dłużyzn, ciekawe tajemnice głównej bohaterki - polecam.

JoannaB | 2012-08-07
Przeczytana: 04 czerwca 2012

To opowieść o młodej policjantce, która z dwóch istotnych względów została szeryfem małego miasteczka gdzieś w stanie Ohio. Pierwszy powód to to, że miała doświadczenie. Niewielkie, ale większego doświadczenia na tego typu senną miejscowość, nie potrzeba. Drugi powód jest ciekawszy z punktu widzenia pewnej lokalności samego zjawiska. Główna bohaterka książki była Amiszką. A Amisze i Anglicy (jak nazywani są ci, którzy Amiszami nie są) żyją obok siebie właśnie w tymże miasteczku. Miasteczku, w którym dorastała także Kate Burkholder.
Oczywiście na potrzeby głównej intrygi, oj, chyba, zbyt górnolotne słowo. Na potrzeby samej historii, te dwa powody przestają mieć znaczenie, bowiem wbrew wszelkiej logice (oczywiście życiowej, a nie książkowej), w miasteczku dochodzi do brutalnego morderstwa. Jednego, później drugiego, trzeciego, itd. Dodatkowego dreszczyku całej historii przydaje fakt, że podobne wydarzenia miały miejsce kilkanaście lat wcześniej.
Ale to już było! Ciąg brutalnych...