Moja Europa da się lubić

Wydawnictwo: Publicat
978-83-245-1571-4
praca w telewizji
Arekowy

Znana dziennikarka i prezenterka przedstawia subiektywny obraz swojej drogi zawodowej i opowiada historię telewizyjnego show, który milionom Polaków pomógł oswoić Europę.

eduko7 | 2014-05-29
Przeczytana: listopad 2013

Monika Richardson pozwala nam lepiej poznać nie tylko inne kraje europejskie czy kulisy programu "Europa da się lubić", ale taż samą siebie. Trzeba przyznać, iż największy krytycyzm wykazuje właśnie względem własnej osoby. O słabostkach innych osób pisze w delikatny sposób. Z dużą sympatią wypowiada się nie tylko o rodzinie, ale też o współpracownikach, zwłaszcza biorących udział w tytułowym programie. Swoje wspomnienia wzbogaca anegdotkami. W prosty sposób pisze o trudnych zagadnieniach. I rzeczywiście przekonuje, ze Jej Europa da się lubić.

okruszek | 2011-09-22
Przeczytana: 08 października 2011

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, bo wcześniejszym oglądaniu programu rozrywkowego pod tym samym tytułem „Europa da się lubić’. Prowadząca Monika Richardson wspomina ten program ze wszystkimi miłymi, ale też nie do końca udanymi chwilami.

Monika Richardson nie skupia się tylko na programie o Europie, ale również przybliża czytelnikom różne okresy swego życia. Dzieciństwo, wkraczanie w dorosłość, czy też początki pracy w telewizji. Nie zabrakło oczywiście pełnych ciepła wyznań kierowanych do męża oraz dzieci. Autorka zawarła chyba praktycznie wszystko co ją ukształtowało. Wpłynęło na światopogląd, nastawienie do ludzi.

M. Richardson z wdziękiem uchyla telewizyjne drzwi, ujawniając kulisy powstawania programu, ciekawostki o jego uczestnikach, którzy dzięki „Europie” zyskali popularność oraz wspomina wspaniałych, nietuzinkowych gości, którzy odwiedzili studio wciągu 144 telewizyjnych spotkań.

Co ciekawe, autorka zdradza dlaczego w programie nigdy nie poruszano dwóch...

agata | 2014-10-31
Przeczytana: 05 października 2013

Uwielbiałam ten program! To też bardzo chętnie przeczytałam książkę o nim, jego prowadzącej(Monika Richardson poświęca część książki przybliżeniu czytelnikowi swojego życia), jego bohaterach-miło mi było przypomnieć sobie sylwetki Steffena, Kevina, Paolo, Conrado i innych.
Serdecznie uśmiałam się czytając fragmenty o pomyłkach i wpadkach podczas kręcenia tego programu.
Polecam głównie fanom cyklu „Europa da się lubić”.

MistrzSeller | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

W miarę dobra, choć mogłoby być więcej ciekawostek i historii programu.
O wielu ciekawych rzeczach w ogóle nawet nie wspomniała autorka.

Bonia | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Nie ma o czym pisać. Nie warto czytać

Itak | 2016-07-13
Przeczytana: 16 stycznia 2016