Moja Europa da się lubić

Wydawnictwo: Publicat
Arekowy

Warto przeczytać tę książkę, aby dowiedzieć się:
- kto stoi za sukcesem Europa da się lubić
- czy w programie są tematy tabu
- co śmiesznego, a co strasznego wydarzyło się na planie telewizyjnym.
Ponadto wyjątkowe fotografie z rodzinnego albumu Moniki Richardson i z archiwum TVP!

źródło opisu: okładka książki

eduko7 | 2014-05-29
Przeczytana: listopad 2013

Monika Richardson pozwala nam lepiej poznać nie tylko inne kraje europejskie czy kulisy programu "Europa da się lubić", ale taż samą siebie. Trzeba przyznać, iż największy krytycyzm wykazuje właśnie względem własnej osoby. O słabostkach innych osób pisze w delikatny sposób. Z dużą sympatią wypowiada się nie tylko o rodzinie, ale też o współpracownikach, zwłaszcza biorących udział w tytułowym programie. Swoje wspomnienia wzbogaca anegdotkami. W prosty sposób pisze o trudnych zagadnieniach. I rzeczywiście przekonuje, ze Jej Europa da się lubić.

okruszek | 2011-09-22
Przeczytana: 08 października 2011

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, bo wcześniejszym oglądaniu programu rozrywkowego pod tym samym tytułem „Europa da się lubić’. Prowadząca Monika Richardson wspomina ten program ze wszystkimi miłymi, ale też nie do końca udanymi chwilami.

Monika Richardson nie skupia się tylko na programie o Europie, ale również przybliża czytelnikom różne okresy swego życia. Dzieciństwo, wkraczanie w dorosłość, czy też początki pracy w telewizji. Nie zabrakło oczywiście pełnych ciepła wyznań kierowanych do męża oraz dzieci. Autorka zawarła chyba praktycznie wszystko co ją ukształtowało. Wpłynęło na światopogląd, nastawienie do ludzi.

M. Richardson z wdziękiem uchyla telewizyjne drzwi, ujawniając kulisy powstawania programu, ciekawostki o jego uczestnikach, którzy dzięki „Europie” zyskali popularność oraz wspomina wspaniałych, nietuzinkowych gości, którzy odwiedzili studio wciągu 144 telewizyjnych spotkań.

Co ciekawe, autorka zdradza dlaczego w programie nigdy nie poruszano dwóch...

Goldie | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Są dwa nurty opowieści - życie osobiste i zawodowe Moniki Richardson oraz uczestnicy i sam program "Europa da się lubić". Ponieważ to z powodu tego drugiego tematu sięgnęłam po tę książkę, to i on mnie bardziej zainteresował. Ale trzeba przyznać, że autorka też miała ciekawe życie i interesująco o nim opowiada. Na pewno jednak fani programu o europejczykach oraz ciekawych osób występujących w tym show nie będą zawiedzeni - wiele ciekawostek, interesujących porównań i zakulisowych informacji.

Bonia | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Nie ma o czym pisać. Nie warto czytać

agata | 2014-10-31
Przeczytana: 05 października 2013

Uwielbiałam ten program! To też bardzo chętnie przeczytałam książkę o nim, jego prowadzącej(Monika Richardson poświęca część książki przybliżeniu czytelnikowi swojego życia), jego bohaterach-miło mi było przypomnieć sobie sylwetki Steffena, Kevina, Paolo, Conrado i innych.
Serdecznie uśmiałam się czytając fragmenty o pomyłkach i wpadkach podczas kręcenia tego programu.
Polecam głównie fanom cyklu „Europa da się lubić”.

MistrzSeller | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

W miarę dobra, choć mogłoby być więcej ciekawostek i historii programu.
O wielu ciekawych rzeczach w ogóle nawet nie wspomniała autorka.

Ela | 2017-03-27
Przeczytana: czerwiec 2016

Pisane z lekkością i pozwala poznać skąd ten charakterek u Moniki ;)

ewa1549 | 2018-01-30
Na półkach: 2018, Przeczytane