Do zobaczenia w raju

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: TBA Komunikacja Marketingowa
fotografia, Jan Paweł II, papież
kamk

Arturo Marim był osobistym fotografem papieża Jana Pawła II. Wspomnienia spisał Jarosław Mikołajewski, dziennikarz "Gazety Wyborczej", poeta, pisarz i tłumacz, podczas serii spotkań z Arturo Marim w czerwcu 2005 roku, dwa miesiące po śmierci Papieża.

poznanianka | 2012-11-02
Przeczytana: 2005 rok

Sześć lat temu widziałam tę pozycję tak: "Do zobaczenie w raju" nie jest książką odkrywczą, nie można się z niej dowiedzieć nic nowego, ale mimo wszystko wciąga i zaskakuje. Zaskakuje nie tylko opowieść o życiu papieża, ale także oddanie, poświęcenie, a przede wszystkim synowska miłość osobistego, papieskiego fotografa. Arturo Mari w rozmowie z Jarosławem Mikołajewskim opowiada o czynnościach rutynowych, powtarzających się codziennie przez dwadzieścia siedem lat pontyfikatu Jana Pawła II, jak również o sytuacjach niezwykłych a wręcz cudownych. Wszystko to przedstawione z punktu widzenia fotografa, obecnego podczas tych wydarzeń. Człowieka, który dokumentował, ale nie komentował, zawsze umiejącego się usunąć, nie zarzucając swojej osoby innym.

Arturo Mari ukazuje papieża jako wyrozumiałego ojca, surowego obrońcę praw uciśnionych oraz dobrego pasterza Ludu Bożego. W kilku historiach zawarł wszystkie aspekty życia papieża, poczynając od tych obecnych na pierwszych stronach gazet...

Czarna_Strzała | 2014-11-20

Książka ta jest niezwykle wprost fascynująca i bardzo mi się podobała.

Karol-inka | 2016-08-30

Poruszająca, niesamowita, ciepła...