Do zobaczenia w raju

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: TBA Komunikacja Marketingowa
fotografia, Jan Paweł II, papież
kamk

Arturo Marim był osobistym fotografem papieża Jana Pawła II. Wspomnienia spisał Jarosław Mikołajewski, dziennikarz "Gazety Wyborczej", poeta, pisarz i tłumacz, podczas serii spotkań z Arturo Marim w czerwcu 2005 roku, dwa miesiące po śmierci Papieża.

Olaf | 2018-03-03
Przeczytana: 03 marca 2018

Czytałem ją ekspresowo. Papież oczami fotografa. Wydawać by się mogło, że uboższa wersja Świadectwa. Ale nie. W oczach osoby zupełnie z poza świata kapłanów i sióstr zakonnych, papież jest pokazany jako przede wszystkim członek rodziny. Jak ojciec. Głowa, która jest spójna, bardzo zapracowana i bezkompromisowa w sprawach zasadniczych. Jednak bardzo kochająca. Uderzyło mnie, że pan Arturo otrzymywał propozycje sprzedania fotografii intymnych. A to z zamachu, a to ze szpitala. Takie ujęcia papieża na łopatkach w piżamie, albo we krwi. Taki tam, deal za kilka miliardów lirów (nie wiem, czy to dużo, ale przedstawione to zostało jako lukratywną grę ). Pan fotograf w jednej z opisanych transakcji, tak dotkną tą forsę, policzył i podziękował. Stwierdził, że przyjaźń z papieże jest dla niego ważniejsza niż jakieś miliony lirów. Kiedyś rozmawiałem z osobą, która uważała, że papież publicznie przepraszając zamachowcy - przegrał. Jednak tego typu książki pokazują mi, że co prawda był aktorem,...

poznanianka | 2012-11-02
Przeczytana: 2005 rok

Sześć lat temu widziałam tę pozycję tak: "Do zobaczenie w raju" nie jest książką odkrywczą, nie można się z niej dowiedzieć nic nowego, ale mimo wszystko wciąga i zaskakuje. Zaskakuje nie tylko opowieść o życiu papieża, ale także oddanie, poświęcenie, a przede wszystkim synowska miłość osobistego, papieskiego fotografa. Arturo Mari w rozmowie z Jarosławem Mikołajewskim opowiada o czynnościach rutynowych, powtarzających się codziennie przez dwadzieścia siedem lat pontyfikatu Jana Pawła II, jak również o sytuacjach niezwykłych a wręcz cudownych. Wszystko to przedstawione z punktu widzenia fotografa, obecnego podczas tych wydarzeń. Człowieka, który dokumentował, ale nie komentował, zawsze umiejącego się usunąć, nie zarzucając swojej osoby innym.

Arturo Mari ukazuje papieża jako wyrozumiałego ojca, surowego obrońcę praw uciśnionych oraz dobrego pasterza Ludu Bożego. W kilku historiach zawarł wszystkie aspekty życia papieża, poczynając od tych obecnych na pierwszych stronach gazet...

Madeleine | 2017-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Książka, wywiad-rzeka, pozwalająca na szybkie odświeżenie pamięci o Janie Pawle II. Arturo Mari, fotograf, będący przy Papieżu przy wszystkich ważnych momentach pontyfikatu, opowiada o sytuacjach, które go rozbawiły, wzruszyły czy wzburzyły. Nie ocenia a wspomina to, co często widział za zamkniętymi dla reszty świata drzwiami - niezmiennie z wielką dyskrecją.

Rysia | 2014-11-20
Przeczytana: listopad 2014

Książka ta jest niezwykle wprost fascynująca i bardzo mi się podobała.

Karol-inka | 2016-08-30

Poruszająca, niesamowita, ciepła...

Dżenka93 | 2017-04-22

Historia życia Papieża Jana Pawła II, krótko opisana i zilustrowana w jednej niedługiej książce.

Ania | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018