Gdybym była aniołem. Historie prawdziwe, dziwne, śmieszne

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-592-3
Monika

Gdybym była aniołem... historie prawdziwe, dziwne, śmieszne - to druga zaskakująca książka Autorki, po jej znakomitej autobiografii Hodowcy lalek. Wszystkie opowiadania zostały oparte na motywach prawdziwych wydarzeń! Jak mówi Urszula Sipińska - w autobiografii udało się skompletować najciekawsze fragmenty jej życia z okresu totalitaryzmu. Hodowcy lalek to jednak książka z przesłaniem politycznym! Dlatego wiele intrygujących zdarzeń spoza polityki musiało poczekać. Znajdą się w tej książce. Nie tylko one. Są też wątki z obecnej rzeczywistości w Polsce; miejscami wesołe, miejscami jak z filmów sensacji czy thrillerów psychologicznych. Niesamowite opowieści o dziwnych, ludzkich losach. Będzie nawet coś o Niemenie, Rodowicz i o cudownych rodzicach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.merlin.pl

Ania C | 2012-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Przeczytane przemyslane, polecone!

Bożena1 | 2013-12-01
Przeczytana: 2013 rok

Sympatyczna pozycja w mojej bibliotece - przeczytałam, polecam szczególnie fanom Pani Urszuli Sipińskiej.

olguska | 2015-03-23
Na półkach: DKK, Przeczytane
Przeczytana: 22 marca 2015

wspaniała książka urzekła Urszula swoimi opowieściami... Najbardziej urzekła mnie opowieść "szal z białego jedwabiu" czytałam go jednym tchem z wypiekami na twarzy.. podobała mi się historia o świrusce i o Maryli Rodowicz, równie zaciekawiła mnie krótka historia o Czesławie Niemenie. Książka z klubu Dkk w końcu pierwsza którą przeczytałam szybko i bardzo przyjemnie polecam.

Lidka | 2016-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Świetna pozycja szczególnie w kategorii znani - lubiani. Panią Urszulę znam chociażby z dzieciństwa kiedy to moi rodzice zachwycali się Jej twórczością. Maryla Rodowicz i Czesław Niemen nad którymi również chylę czoła ,również "wystąpili" w tych opowiadaniach.
Książka spójna i lekko się ją czyta dla relaksu. Polecam

Anka J | 2014-05-02
Przeczytana: 01 maja 2014

Książka jest łatwa i przyjemna. Treść wciąga i szybko się ją czyta. Opowiada o spotkanych przez autorkę książki, osobach, ich historii, dziwnych zrządzeniach losu i przygodach życiowych. Dla mnie prawdziwe studium charakterów ludzkich a w jednych przypadku i psiego.

wiesia | 2013-09-26
Przeczytana: grudzień 2011

„Gdybym była aniołem”, zastanawia się Urszula Sipińska w swojej książce i przedstawia historie prawdziwe, dziwne, śmieszne. Przydarzyły się jej lub jej znajomym bliższym i dalszym. Bohaterami są, poza Marylą Rodowicz i Czesławem Niemenem, zwykli, nieznani ludzie. Autorka uwiecznia ich, bo uważa i nawet od lat to powtarza, że „każde życie człowiecze jest jak książka”. To raczej mało odkrywcza myśl, nie jedyna zresztą taka w książce.

„Świruska” ma nam uświadomić, że dziecko powinno być kochane przez rodziców; „3 narzeczone na jeden m3”, że dominująca matka może zniszczyć związek syna, a „Pierścionek spod okrąglaka” to hymn na cześć miłości, dość łzawy i mało wzruszający. O miłości jest zresztą w książce Sipińskiej więcej. Ma niszczycielską moc i może doprowadzić do obłędu (patrz „Obłędny wielbiciel”, „Historia pewnego domu”).

W opowiadaniu „Szal z białego jedwabiu”, na podstawie zapisków ojca, który usłyszał tę historię od kolegi z Anglii, główny bohater Simon, ulegając fascynacji...

Paula | 2012-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Mam mieszane uczucia. Owszem, czyta się bardzo dobrze, szybko, lekko, ale same opowieści są jak, dla mnie, takie za bardzo "powieściowe", a niby okładka przekonuje, że "historie prawdziwe".

Magda | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

To jest naprawdę interesujący pamiętnik, do którego bardzo chętnie wracam raz na rok lub raz na parę lat. Bardzo mi się podobają prawie wszystkie opowieści oprócz dwóch: "Świruska" i "Tragedia Victorii".

Jula | 2011-03-28
Przeczytana: 28 marca 2011

"Gdybym była aniołem” tym się różni od poprzedniej książki Urszuli Sipińskiej, że nie jest standardową autobiografią, lecz skręca w stronę literatury pięknej, stanowiąc zbiór opowiadań łączących w sobie niezwykłe wspomnienia i nasycone emocjami przemyślenia. Książka daje możliwość poznania wielu intrygujących postaci, od tych znanych (jak Niemen czy Rodowicz), po całą galerię szajbusów, ekscentryków i dziwaków, z którymi autorka zetknęła się w różnych okresach swojej pracy estradowej i zawodowej jako architekt.
Opowiadania oparte są - jak głosi podtytuł - na historiach „prawdziwych, dziwnych, śmiesznych”, ale, gdy je czytałam, wydawały mi się mało prawdopodobne, mocno ubarwione lub wręcz po prostu zmyślone. Jak z nimi jest naprawdę nie wiem, jednak nie ma to większego znaczenia, bo książkę czyta się doskonale, z ogromnym zaciekawieniem i niekiedy uśmiechem na ustach. Poszczególne opowiadania poprzetykane są prostymi, schematycznymi rysunkami wykonanymi niegdyś przez autorkę na...

irena | 2014-09-03

o.k