Bonia 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Pod ciemną skórą Filipin
    Pod ciemną skórą Filipin
    Autor:
    W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczo-reporterskiej Tomasz Owsiany odwiedził siedem plemion i ludów oraz wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie...
    czytelników: 193 | opinie: 15 | ocena: 7,29 (41 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-25 12:49:52
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-25 12:42:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Trudno mi zrozumieć dlaczego ta pozycja jest tak dobrze oceniona przez czytelników. Jedynym podejściem do problemu poruszanego w książce z którym się zgadzam jest stoickie podejście do ludzkiej egzystencji oraz uświadomienie , ze wiele naszych problemów bierze się z nadmiernych oczekiwań i zupełnie bezsensownej konsumpcji. To jednak nic odkrywczego. Ale chyba najbardziej drażniły mnie... Trudno mi zrozumieć dlaczego ta pozycja jest tak dobrze oceniona przez czytelników. Jedynym podejściem do problemu poruszanego w książce z którym się zgadzam jest stoickie podejście do ludzkiej egzystencji oraz uświadomienie , ze wiele naszych problemów bierze się z nadmiernych oczekiwań i zupełnie bezsensownej konsumpcji. To jednak nic odkrywczego. Ale chyba najbardziej drażniły mnie przykłady na poparcie tez stawianych przez autora. A kiedy doszłam do przykładu, gdzie pacjent miał ogromny problem z podjęciem decyzji przy wyborze kobiety w domu publicznym.... zniesmaczona odłożyłam te mądrości.

pokaż więcej

 
2018-11-25 12:35:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ciekawa historia umieszczona w prawdziwym miejscu i czasie. Oprócz bardzo ciekawie pokazanych fikcyjnych(chociaż nie do końca) postaci, skomplikowana historia Kaszubów i Prusaków. Czyta się jednym tchem. Film również dobry, ale jak to zwykle bywa "książka to książka".Trudno nawet byłoby mi zdecydować co bardziej mnie zainteresowało czy losy bohaterów czy tło historyczne tej powieści. Jedno i... Ciekawa historia umieszczona w prawdziwym miejscu i czasie. Oprócz bardzo ciekawie pokazanych fikcyjnych(chociaż nie do końca) postaci, skomplikowana historia Kaszubów i Prusaków. Czyta się jednym tchem. Film również dobry, ale jak to zwykle bywa "książka to książka".Trudno nawet byłoby mi zdecydować co bardziej mnie zainteresowało czy losy bohaterów czy tło historyczne tej powieści. Jedno i drugie ciekawe. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-11-25 12:32:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż
 
2018-11-16 13:07:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Tytuł oddaje trafnie charakterystykę postaci Juliana Tuwima. To skomplikowana osobowość pełna sprzeczności.Choć w wielu aspektach kontrowersyjny, uwikłany w niechlubne historie i relacje to kochający Polskę utalentowany, bardzo płodny autor. Urbanek jako autor wielu biografii nie zawodzi. Wiedza poparta materiałem badawczym z wielu źródeł. Sylwetka Tuwima pokazana wielowymiarowo na tle... Tytuł oddaje trafnie charakterystykę postaci Juliana Tuwima. To skomplikowana osobowość pełna sprzeczności.Choć w wielu aspektach kontrowersyjny, uwikłany w niechlubne historie i relacje to kochający Polskę utalentowany, bardzo płodny autor. Urbanek jako autor wielu biografii nie zawodzi. Wiedza poparta materiałem badawczym z wielu źródeł. Sylwetka Tuwima pokazana wielowymiarowo na tle ciekawych zdarzeń zarówno w kulturze jak w polityce i historii Polski przed i powojennej. Ciekawym uzupełnieniem jest wywiad z córką Juliana Tuwima.

pokaż więcej

 
2018-11-16 12:57:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zbiór reportaży o różnej tematyce. Wojciech Tochman jak zawsze nie zawiódł.

 
2018-11-16 12:53:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Reportaży Wojciecha Tochmana chyba nie trzeba specjalnie polecać. To rzetelny autor, dobre pióro. Wstrząsające historie w czasie konfliktu w byłej Jugosławii. Losy ludności po rozpadzie tego kraju.

 
2018-11-16 12:45:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka ukazuje ciemną, niewygodną i wstydliwie chowaną kartę powojennej, komunistycznej Polski. Dla mnie temat prawie nieznany dlatego z ciekawością, ale też zaskoczeniem poznałam te fakty.Przerażające historie, wiele ofiar, zbrodnie popełniane na więźniach różnych narodowości. Chociaż były to obozy pozostawione przez Niemców a działania często inspirowane i kierowane przez zbrodniarzy... Książka ukazuje ciemną, niewygodną i wstydliwie chowaną kartę powojennej, komunistycznej Polski. Dla mnie temat prawie nieznany dlatego z ciekawością, ale też zaskoczeniem poznałam te fakty.Przerażające historie, wiele ofiar, zbrodnie popełniane na więźniach różnych narodowości. Chociaż były to obozy pozostawione przez Niemców a działania często inspirowane i kierowane przez zbrodniarzy radzieckich to jednak wykonane przez Polaków.

pokaż więcej

 
2018-11-16 12:37:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
422 183 2039
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (23)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd