Lubię być Polakiem

Okładka książki Lubię być Polakiem Monika Richardson
Okładka książki Lubię być Polakiem
Monika Richardson Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Dolnośląskie
2008-04-18
2008-04-18
978-83-245-8608-0
Patryjotyzm Polskość

Okładka książki Pożegnanie z Anglią Małgorzata Pietkiewicz, Monika Richardson
Pożegnanie z A... Małgorzata Pietkiew...
Okładka książki Polki na Bursztynowym Szlaku Lidia Popiel, Monika Richardson
Polki na Bursz... Lidia Popiel, Monik...

Jak to zbiór wywiadów - jedne ciekawsze, inne mniej. Temat polskości się przewija, ale nie dominuje. Autorka dotarła do bardzo interesujących osób, ale za to wybór pytań już dziwny - czasami dopasowany, ale czasami przypadkowy, albo jakiś dziwny klucz nieujawniony. W niektórych przypadkach notka biograficzna jest ciekawsza niż wywiad! Generalnie w zakresie pytań zadawanych przez Monikę Richardson trochę się zawiodłam - pamiętam z jej programu telewizyjnego "Europa da się lubić", że zarówno osoby w programie były ciekawe, jak i jej sposób prowadzenia programu i rozmów w nim były interesujące. Ale tutaj mam wrażenie czegoś zabrakło - może spontaniczności?

Trudno mi powiedzieć, czy p. Richardson (a właściwie teraz Zamachowska) dobrze przeprowadza wywiady, bo nie czytam ich zbyt dużo. Wydają się niezłe.
Natomiast jedno mogę powiedzieć na pewno. Autorka książki wybrała ciekawych ludzi, do przeprowadzenia z nimi wywiadów.

• Rozmowa/wywiad
  • Z polecenia
  • Opowiadania, reportaże, felietony, eseje, wywiady, biografie, autobiografie
  • Oddane do biblioteki
  • Z_2016