Miłość na uwięzi

Learethiel

źródło okładki: http://saisha.kasumi.pl/

Toshii | 2012-08-06
Na półkach: Przeczytane, Azja i o Azji

Trzymajcie się od tego z daleka, tę książkę zniszczył okropny przekład, niegramatyczny, z błędami itp. Miałam kilka znaleźć i zacytować, ale szkoda mi czasu. Do dziś sie dziwię, jak można coś takiego wypuścić na rynek.
Lepiej obejrzeć sobie anime (starszą wersję, bliższą oryginałowi).

Ja rozumiem, że czytelnicy się niecierpliwili. Ja rozumiem, że to rzadkość. Rozumiem też, że legenda. Jak tłumacz mógł dokonać takiej masakry, a wydawca wydać tekst niedopracowany - już nie.

| 2015-09-13
Przeczytana: lipiec 2013

Nie dałam tej książce maksa, chociaż jest mojej piątce ulubionych książek. Napisana dobrze, chociaż nie rewelacyjnie. Struktura historii lekko pogmatwana. Lecz sama fabuła... No rewelacja. Opisy seksu (szkoda, że w całej opowieści słowo "penis" pojawia się tylko raz) są dobrze ujęte i plastycznie przedstawiają stosunek między Iasonem i Rikim. Postacie fajnie skrojone, chociaż dość stereotypowo. Końcówka zaskakująca.
Książka dla zapalonych fanek (fanów też) yaoi i związków gejowskich. Podczas, gdy ja się rozpływałam i krytykowałam jednocześnie, mój starszy brat był zachwycony i nie zwracał uwagi na błędy.
Klasyka moim zdaniem.

Joanna Andrzejewska | 2010-12-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Cudowna to mało powiedziane

Ola | 2012-03-06

Zaznaczylam "przeczytane", ale to sie mija z prawda. Tego sie nie da przeczytac, to nie jest po polsku. Ksiazka powstala w erze przedtranslatorowej, ale gdyby wowczas takowe istnialy - zapewne efekt bylby ten sam. A rezultat jest taki, ze bardziej niz gejow i sceny z ich udzialem pamietam z ksiazki kuriozalne zwroty o latarniach unoszacych rabki... Szkoda, bo wydanie "Ai no kusabi" w Polsce moglo naprawde byc wydrzeniem.

Zuzanna | 2013-01-31

Kuzynka dała mi do przeczytania tą książkę nie mówiąc o czym właściwie jest, można sobie wyobrazić jakie było moje zaskoczenie po przeczytaniu pierwszych linijek, stron... przeczytałam ją kolejny raz po dwóch latach a teraz zaserwuję koledze hehehe

mvnyv | 2016-03-24

Lektura nietypowa ot co. Nie będę sie rozpisywać, za to chętnie odsprzedam swój egzemplarz (nie wiem czy da sie je gdzieś w ogóle dostać jako ze sama odkupywałam, to samo tyczy sie wersji w ebooku) I to po taniźnie! ;)

katsu | 2012-05-07

Było ciężko przez to przebrnąć.

Kudamononomono | 2017-09-10
Na półkach: Rok?, Przeczytane