Pieśń dla Feniksa

Wydawnictwo: Kotori
yaoi, kotori, chiny, miłość, boys love
Patusza

Zakazane Miasto na powrót staje się siedzibą cesarzy. Potęga Chin rośnie, zwłaszcza teraz, po zawirowaniach kryzysu finansowego, który rzucił na kolana państwa Zachodu. W obliczu takiej sytuacji Państwo Środka potrzebuje symbolu dopełniającego prestiż i przypominającego o dominacji nad światem. Tym symbolem jest cesarz, a co za tym idzie, powrót Zakazanego Miasta do jego dawnej roli. Po...

Po śmierci Czerwonego Cesarza, tron Chin przechodzi w ręce jego syna, księcia Shen Li. Młody władca, który w dniu koronacji został nazwany Niebiańskim Feniksem, musi teraz całą swoją uwagę poświęcić sprawom państwa. Świadomość, że powinien zrezygnować z osobistych pragnień, doprowadza go do rozpaczy. Bolesne rozstanie z ukochanym i poczucie osamotnienia nie pozwalają mu pozbyć się przygnębienia. Niepewność jutra oraz brak zaufania do najbliższych doradców wpędzają go w coraz głębszą depresję. Feniks jest szczególnie zaniepokojony osobą Huan Yina.
Dlaczego Yin nocami krąży po pałacowych korytarzach? Czego lub kogo tam wypatruje? Jeszcze więcej pytań pojawi się po ujawnieniu wiadomości z Japonii. Czy konflikt polityczny pochłonie niedoświadczonego cesarza i zmusi go do ucieczki z kraju? Z jakiego powodu największy rywal Feniksa, Xiah Changmin, wyciąga do niego pomocną dłoń? I czy na pewno owa dłoń okaże się pomocna?

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Vayar | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona Pieśnią dla Feniksa. Kupiłam częściowo w ciemno, nie do końca zauważyłam, że powieść dzieje się w niedalekiej w rozumieniu rozwoju cywilizacji przyszłości. Nie są to zbytnio moje klimaty.
W skrócie: Chiny, Rosja i Japonia stają się potęgami. W Chinach marionetkowy cesarz komunistów przejmuje władzę, i w nowoczesnym państwie powstaje tradycyjny dwór ze wszystkimi strojami i zwyczajami. Arena międzynarodowa wygląda tak, że Chiny mają dobre stosunki z Rosją i Japonią, w Japonii panuje cesarz, Rosja ma cara, a Zachód długi.
Tradycyjnie elementy były nie tyle co wplecione w całość, a stanowiły najpiękniejszą część tej powieści. Zafascunowały mnie stroje, obyczaje i zgrabnie cytowana chińska poezja. Dzięki temu właściwie nie czułam znienawidzonej w powieściach współczesności.
Sama intryga dworska może i nie miała dwudziestego dna i tony zwrotów akcji, ale książka żadną miarą na tym nie cierpi, bo głównym wątkiem jest jednak młody cesarz.
Podobał...

NiePotrzebujęPłuc | 2014-06-08
Przeczytana: 2013 rok

Kupiłam bo byłam ciekawa i fakt faktem, przeczytałam ją całą, więc nie mogła być aż taka zła. No ale w końcu czego ja się spodziewałam. Całkiem ciekawy język, niezły opis "zakazanej miłości" ale to całe kombinowanie z carem Rosji i cesarzem Chin i ich nieszczęśliwą miłością, plus typowe relacje seme-uke jakoś mnie nie przekonały.
Jest niezła, ale mogłaby być lepsza.

Karolina Cebula | 2013-02-11

Kryzys finansowy wstrząsnął całym światem, największe potęgi zmuszone są zaciągać pożyczki, chcąc nadal istnieć na arenie międzynarodowej. Tylko najbardziej niezależne kraje rosną w siłę i są w stanie samodzielnie zadbać o swój los. By wzmocnić swoją pozycję wiele państw powróciło do korzeni szukając rozwiązania w monarchii absolutnej. W nowym świecie na drodze dyplomacji Chiny i Rosja walczą o dominację, podczas gdy w łóżku zakochany po uszy książę, przyszły cesarz, ustępuje nie mniej zakochanemu carowi. Obaj zdają sobie sprawę z tego, iż ich związek nie może trwać wiecznie, jednak nie łatwo zapomnieć o tak wielkim i namiętnym uczuciu. Niepocieszony Shen Li wraca do rodzinnych Chin, gdzie przyjmuje imię Niebiańskiego Feniksa i zasiada na tronie, jako nowy cesarz. Depresja czyni jednak władcę słabym, nocami dręczą go koszmary, zaś cały dwór zdaje sobie sprawę z tego, że nie na takiego cesarza czekano. Utrata ukochanego i ogólny zawód to jednak nie jedyne problemy młodego Feniksa....

e4rs44 | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Fanką yaoi nie jestem, ale jednocześnie nie przeszkadzają mi w książkach wątki homoseksualne, o ile fabuła jest ciekawa i bohaterowie dają się lubić. "Pieśń dla Feniksa" wpadła mi w ręce podczas ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki FALKON i przykuła wzrok przepiękną okładką i przystępną ceną (generalnie do samego wydania książki nie mogłabym się przyczepić). Postanowiłam ją kupić, a kiedy jakiś czas później przeprowadzałam się za granicę, zabrałam ją ze sobą, by umiliła mi wielogodzinną podróż. I to był mój błąd. Przeczytałam wstęp, w którym obiecano mi ciekawą historię napisaną przez pasjonatkę sinologii pięknym, baśniowym stylem. Oczyma wyobraźni widziałam już te kwieciste metafory, subtelną erotykę i bogatą symbolikę. Co natomiast dostałam? Coś, co sprawiło, że po przeczytaniu kilkudziesięciu stron książkę odłożyłam i bardzo długo nie byłam w stanie do niej powrócić, a rzadko mi się to zdarza.
Przede wszystkim stylu Miklaszewskiej nie nazwałabym baśniowym. Jest...

Karge | 2014-04-27

"Spoglądam w przyszłość, niosąc w sercu przeszłość."

W antologii opowiadań Omikami najbardziej zachwyciła mnie "Chryzantema". Nawet teraz, wracam do niej niesłychanie często. Opowiadanie to stało się dla mnie historią, której zakończenie bardzo chciałabym poznać i do którego ciąg dalszy wymyśliłam już z milion razy. Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że Kotori wzięło się za wydanie powieści w realiach "Chryzantemy", nie mogłam po nią nie sięgnąć.

Książę Shen Li zostaje cesarzem - symbolem, którego potrzebują rosnące w siłę Chiny. Czerwony Cesarz władał państwem silną ręką i tego samego doradcy oczekują od jego syna, który jednak ma zupełnie inny charakter. Nie może ufać ludziom, którzy powinni pomóc mu w rządzeniu państwem, a jakby to nie wystarczało, jest pogrążony w depresji po rozstaniu ze swoim ukochanym. Młodego cesarza, który w dniu koronacji został nazwany Niebiańskim Feniksem, martwi przede wszystkim zachowanie HuanYina - doradcy, który wydaje się mieć obsesję na punkcie...

Julia | 2018-06-01
Na półkach: LGBT, Przeczytane, (K) Posiadam
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Reszta recenzji oraz więcej ciekawych pozycji na moim blogu:

,,[...] Niebiański Feniks to świeżo koronowany cesarz Chin. Jednak nie wszystko układa się tak jak powinno. Władca nie jest w stanie rządzić tak jak oczekiwaliby od niego jego doradcy. Nie wiedzą jednak, że powodem złego samopoczucia i nocnych koszmarów jest smutek po rozstaniu z kochankiem. Nikt bowiem nie zdaje sobie sprawy, że podczas swojego wieloletniego pobytu w Rosji, jeszcze jako książę Shen Li, młodzieniec był zakochany ze wzajemnością w pewnym mężczyźnie.

Los jednak nie jest pobłażliwy i od razu rzuca cesarza na głęboką wodę. Do pałacu dociera bowiem wiadomość z Japonii. Nikt nie ma wątpliwości, że jest ona prowokacją do wojny. Nikt prócz pewnego bezczelnego doradcy, który od wczesnego dzieciństwa był rywalem Feniksa. Ten ma swoje powody by podejrzewać, że jest to zwykły spisek mający działać na niekorzyść cesarza. Jak...

Ayumio | 2014-04-16
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Moja ocena: 3/6

Każdy w danej książce ma jakąś swoją ulubioną scenę, bądź fragment, który mu utkwił w pamięci, ale niestety w tej powieści nic takiego u siebie nie znalazłam. Ponad to czekałam przez całą powieść na dwie rzeczy:
- aż Changmin dowie się kim dokładnie był poprzedni kochanek Cesarza - no i się nie dowiedziałam! A tak czekałam!
- gdy Cesarz stanie się potężnym władcą - też się nie doczekałam
- co się stanie z Yinem? - też się nie dowiedziałam
Wydawało mi się, że akcja była stworzona prowizorycznie - niby coś się działo, a tak naprawdę wszystko ciągnęło się i ciągnęło...

houdinimag | 2013-07-15

Jestem zawiedziona. Zamiast powolnego romansu wyszło nędzne rzygające tęczą śmieciadło. Postacie przerysowane a książe zachowuje się jak 13-letnia dziewica, która ma co chwilę wahania nastroju. Odradzam kupowania.

Emit | 2013-04-14
Przeczytana: 24 marca 2013

Pieśń dla Feniksa to ciekawa książka. Czyta się ją łatwo i przyjemnie, zaś niektóre rozwiązania fabularne mogą zaskoczyć. Emocje bohaterów wydają się mi dobrze oddane, całość ich zachowań jest... na pewien sposób schematyczna...logiczna? nie jestem pewna jak określić moją myśl bez niepotrzebnego spoilerowania. Nie daje 10 gwiazdek, chyba tylko przez wyraźne podziały na strony bierne i czynne, dość trudną do wyobrażenia sobie sytuacje polityczną, no i może ciut za wiele scen erotycznych, no i zbyt wielki pośpiech. Niby trwały pewne wydarzenia mniej niż tydzień, acz miałam wrażenie jakby mijał tylko jeden dzień- (chociaż możliwe, iż takie wrażenie miałam wyłącznie przez porę w której tą oto książkę czytałam, ciężko się myśli o 4 nad ranem)
No i na koniec opini-
Uwielbiam Jae swoim całym serduszkiem.

Polecam książkę każdemu kto nie ma odruchów wymiotnych na myśl o gejach i tym co robią sami w domu c: