Aurian

Tłumaczenie: Beata Bliska, Dariusz Bilski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Artefakty Mocy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Aurian
czarnoksiężnik, uczeń, tajemnica
kasira_

Do doliny, w której mieszka Eillin z rodu Magów wraz z córką Aurian, przybywa sławny wojownik Forral. Pomiędzy nim a dziewczynką rodzi się niezwykła przyjaźń. Gdy Aurian trafia do Akademii Magów w Nexis, Forral otacza ją oieką i broni przed intrygami Arcymaga, próbującego wykorzystac niezwykła moc dziewczyny do własnych celów...

"Do doliny, w której mieszka Eillin z rodu Magów wraz z córką Aurian, przybywa sławny wojownik Forral. Pomiędzy nim a dziewczynką rodzi się niezwykła przyjaźń. Gdy Aurian trafia do Akademii Magów w Nexis, Forral otacza ją opieką i broni przed intrygami Arcymaga, próbującego wykorzystać niezwykła moc dziewczyny do własnych celów... "

Tyle z okładki. Ja sama zresztą do książki podeszłam jak pies do jeża, bo znalazłam ją wgraną na mój telefon (tak, używam telefonu do czytania ebooków, zamiennie z moim czytnikiem). Nie mówił mi tytuł nic, okładka też nie była powalająca (wersja czarno biała z dość rozjechanym kontrastem), ale... zabrałam się za czytanie.

I w ten oto sposób w jeden dzień, w pracy, wchłonęłam w siebie tą lekką lekturkę, dziwiąc się, że to już koniec, gdy faktycznie, do końca dobiłam.

To opowieść bardzo lekka, i choć plusem jest, że autorka skupiła się na postaciach, sposobach wyrażania przez nie emocji... wydaje mi się, że czegoś w tym wszystkim brakło i postacie nie...

Wiktoria Drewniak | 2012-09-04

Seria godna przeczytania.Bardzo podobało mi się ,że autorka dała czytelnikowi szansę poznania różnych bohaterów 'od środka',co ich trapi,jakie emocje nimi kierują,historie które przeżyli. Również rewelacyjnie pokazane są romanse, cały przebieg od poznania i zauroczenia do namiętnych nocy i bezgranicznej miłości. Książki nie są nudne, co chwilę coś się dzieje, bohaterowie pod wpływem wydarzeń rozwijają się, zmieniają, dojrzewają. Jedna z lepszych serii, które czytałam. Naprawdę szkoda, że jest tak mało znana ponieważ wiele osób traci szanse na przeczytanie dobrej lektury.

Cała seria mocno wciąga.Książki czyta się lekko a kończąc tom chce się od razu sięgnąć po następną część.Niestety wydawnictwo amber nie wydało na polski rynek dalszych przygód młodej Mag, seria kończy się na ''Artefakcie'' lecz chętni mogą ewentualnie zadowolić się anglojęzycznymi ebookami. Osobiście ubolewam nad takim 'urwaniem' serii i mam skrytą nadzieje, że kiedyś na polskim rynku ukażą się dalsze losy Aurian.

Chotara | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Naprawdę bardzo fajna książka, szybko ją przeczytałam. Podobają mi się bardzo bohaterowie, są świetnie wykreowani. Chociaż muszę przyznać, że ciekawsze dla mnie są bohaterowie poboczni wraz z ich wątkami, niż sama tytułowa Aurian. Bardzo polubiłam Anvara i Zannę. Muszę przyznać, że ciekawie też wyszło z Sarą.
Nie mam zielonego pojęcia, czemu ta okładka wygląda, jak wygląda. Niewiele ma wspólnego z książką xd Ale mniejsza.
Podobał mi się wątek kształcenia Aurian na Mag i to, że każdy z magów jest zupełnie inny od reszty.
Jak tylko znajdę chwilę, z pewnością wezmę się za drugą część, którą już mam u siebie i już czeka na swoją kolej.
Książka zdecydowanie warta polecenia!

Agata | 2013-09-03
Na półkach: 2013, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Aurian przeradza się z dziewczynki w dojrzałą kobietę . Miłość jaką darzyła Forrnala jest czysta . To ze przybył on najszybciej jak mógł do doliny w której mieszkała i postanowił zostać by się nią opiekować pokazuje dobrego człowieka , który nie chciał skrzywdzić kogoś do kogo tak się przywiązał .Jednak kiedy widzi już dorosłą osobę nie pozwala sobie na to by emocje nad nim zapanowały .Kiedy jednak nie możne się powstrzymac okazuje się że i Aurian darzy go tymi samymi uczuciami . Pojawia się zło w osobie Arcymaga , który za wszelka cenę chce potomkinie Mag Ziemi i Maga Ognia dla siebie. Aurian ma jednak kilku sprzymierzeńców wokół siebie ,Anvara którego uratowała i został on jej służącym .Finbarra ,archiwistę jak i również Maga .D’arvana którego moc jak do tej pory się nie ujawniła . Maye zastępczynie sierżanta straży , oraz Vannora przedstawiciela rzemieślników . Każda z tych postaci dodatkowo Zanna jak i Sara wprowadzają w tę książkę życie sprawiając ze historia staje się jeszcze...

Florau | 2012-06-01

Naprawdę, aż szkoda, że ta książka jest tak mało znana. Jedna z moich ulubionych sag fantasy.

Aniela_Rose | 2015-07-05
Na półkach: Magowie, 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 05 lipca 2015

Ciekawa opowieść, wciąga od samego początku, co jest dużym plusem. Interesujące postacie z własną osobowością, opis ich wywołuje u nas towarzyszące im emocje.
Pod koniec coraz trudniej i wolniej czytało mi się. Nie wiem dlaczego, ale to moje odczucie. Polecam sięgnąć po tę pozycję.

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 16 lutego 2004