Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

978-83-241-3066-5
indiana, jones
przygodowa
chudy2k11

Rok 1957. Amerykańscy archeolodzy, którzy badają świątynię Majów, zostają zaatakowani przez... radzieckich komandosów. Rosjanie mordują naukowców i porywają szefa ekspedycji – doktora Indianę Jonesa. Tak zaczyna się nowa przygoda słynnego archeologa. Tajna amerykańska baza w Strefie 51, cmentarzysko na płaskowyżu Nazca, zaginiona dolina w Peru i tajemnicza piramida – tam Indy staje do...

Tak zaczyna się nowa przygoda słynnego archeologa. Tajna amerykańska baza w Strefie 51, cmentarzysko na płaskowyżu Nazca, zaginiona dolina w Peru i tajemnicza piramida – tam Indy staje do pojedynku z podstępnym przeciwnikiem. Stawką jest coś, przy czym bledną wszystkie cuda świata...

Wcześniej obejrzałem film, może dlatego książka mnie już tak nie wciągnęła. Dobrze napisana, chociaż bez fajerwerków. Wolę jednak Rollinsa w innych powieściach typu "Amazonia" czy cykl Sigma.

BOOK-MAC | 2015-04-04
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo lubię filmy o dr Indianie Jones'ie i powiem, że książka nie była zła. Bardzo szybko się czytało, ale wolałbym trochę ( gdyby taka powstała) przeczytać " Poszukiwcze Zaginionej Arki" lub "Ostatnia Krucjata". Książka dobra. Przy okazji życzę wszystkim użytkownikom LC wesołych świąt wielkanocnych!

katlit1991 | 2014-07-18
Przeczytana: 05 lipca 2014

Książka jest dosłownym odwzorowaniem filmu pod tym samym tytułem. Polecam osobom, które nie oglądały filmu lub jak w moim przypadku zrobiły to dawno temu. Lekka i łatwa choć znając książki tego autora liczyłam na coś więcej, wyjście poza ramy scenariusza filmowego.

Emerald | 2013-10-10

Jedna z gorszych książek tego autora. Historia mnie nie przekonała, gdyby nie postać Indiany, byłoby jeszcze gorzej. Tylko dla fanów tego archeologa.

Elżbieta | 2015-09-23

Książka dobrze napisana, z przeznaczeniem dla fanów Indiany.

Koneser_Klasyki | 2014-12-04

Nowelizacja średniego filmu - ogólnie dobre czytadło, ale to nie poziom "Ostatniej Krucjaty", co to to nie! ;)

Mesajah | 2013-11-04

Swietna :)