Kolebka nawigatorów

Wydawnictwo: Bernardinum
przygodowa
Paweł Czepan

„Kolebka nawigatorów” to książka kontynuująca tematykę morską w twórczości Karola Olgierda Borchardta. Po ogromnym sukcesie wydawniczym, jakim okazał się „Znaczy Kapitan”, autor także w tej książce daje popis kunsztu literackiego. Niezwykle lekko i z dużym poczuciem humoru przypomina historię Polski na morzu i tradycje morskie, sięgając głębiej niż to uczynił we wcześniejszych swoich utworach; ukazuje romantyzm niebezpiecznej przygody na morzu, a przy tym bez cienia moralizatorstwa uczy odpowiedzialności za siebie i za innych, bo jak mówił: „Morze nie jest ani wrogie, ani przyjacielskie, nie jest okrutne, tylko bezwzględne. Wymaga od człowieka wiedzy i umiejętności, ciągłego napięcia uwagi.” Czytelnik znajdzie to wszystko, co jest charakterystyczne dla twórczości Borchardta: liczne anegdoty, sentyment i patos, swadę doskonałego narratora posługującego się skrótem myślowym i puentą wywołującą uśmiech.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl

| 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Jeśli "Znaczy Kapitan" ma 10 gwiazdek, to ta książka może mieć maksymalnie 4. Gdyby to pisał inny autor, pewnie dałbym więcej, ale Karol Olgierd Borchardt - to zobowiązuje do czegoś więcej :-)

Tristan | 2012-10-14
Przeczytana: 15 lipca 2012

Pan Karol miał wielki talent pisarski, a przynajmniej mnie poprostu powala na kolana, anegdoty, wydarzenia, klimat rejsow i dawnych lat poprostu ekstraklasa

Zabiegana | 2014-07-16

Dużo gorsza od "Znaczy kapitan", ale i tak mi się podobała.

EwaSz | 2016-11-10
LegoLegolas | 2016-10-16