Dobry pies

One Good Dog
978-83-241-3743-5
pies, człowiek
Ag2S

Wzruszająca i rozśmieszająca do łez, mądra i głęboka powieść na dwa głosy o bardzo złym facecie, który traci wszystko, po to by znaleźć to, co najważniejsze, dzięki bardzo złemu psu… Nie wyglądał najlepiej. Wielkie uszy, sztywne włosy. Zaczynał siwieć na pysku. Taki typ, co to od jakiegoś czasu żyje z dala od ludzi; może nawet nigdy się z nikim nie zaprzyjaźnił. Nasze oczy się spotkały, ale...

Nie wyglądał najlepiej. Wielkie uszy, sztywne włosy. Zaczynał siwieć na pysku. Taki typ, co to od jakiegoś czasu żyje z dala od ludzi; może nawet nigdy się z nikim nie zaprzyjaźnił. Nasze oczy się spotkały, ale potem odwrócił wzrok. Beta wobec mnie, alfy. Ale w tym krótkim spojrzeniu dostrzegłem coś, co rozpoznawałem. Może wychwyciłem, że pod szorstką powierzchownością kryje się serce jak moje, wcale nie takie z kamienia. Trzeba być twardym, żeby żyć na tym świecie. Ten poznaczony bliznami gość to rozumiał i na tej podstawie podjąłem decyzję. Pasował do mnie. Dlatego zamerdałem ogonem.
Adam March zdobył wszystko. Ma pieniądze, pozycję, piękną żonę i córkę. Nigdy nie miał skrupułów ani wyrzutów sumienia. I w jednej chwili traci wszystko. Ale właśnie na samym dnie spotyka bratnią duszę… w ciele pozbawionego sentymentów czworonożnego wojownika. Razem odkrywają prawdziwe znaczenie słów miłość, dobroć, przyjaźń, szacunek i odkupienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Monika | 2012-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2012

Koszmarna okładka, byle jaki tytuł ukrywają w środku prawdziwy skarb. Książka jest przepiękna! Wyłam jak bóbr czytając ostatnie strony.

Jestem psiarą. Zawsze byłam i chyba już taka umrę. Dobrze, że bohaterem książki nie jest pudel czy york, tylko owiany złą sławą pitbull. Za tym rodzajem psów nigdy jakoś nie przepadałam, ale teraz zmieniłam o nich zdanie. Trzeba dać im "chance" :)

Marta -> bardzo mocno dziękuję:)

Wiesia | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Byłam przygotowana na to że ta książka mnie wzruszy, ale nie spodziewałam się takiej ilości emocji i łez jakie ze mnie wycisnęła.
Piękna opowieść o mężczyźnie którego życie nie oszczędzało i o psie który również przeszedł wiele w swoim psim życiu. Pies wybrał sobie swojego człowieka a on nie miał wyboru, musiał go pokochać.
Historia o tym jak ta miłość ich zmieniła i dała szansę na zagojenie wszystkich blizn, tych fizycznych i tych na ich duszach.

Jadwiga | 2018-08-20

Nie można od tej książki oderwać się!
Piesko-ludzkie żywoty wciągają i wzbudzają ogrom emocji.
Dodatkowo podoba mi się łączona narracja.Pieska o wiele bardziej.
Wartościowa pozycja.Polecam!
P.S.
Wczoraj skończyłam,wczoraj napisałam ocenę a książka wciąż żyje swoim życiem we mnie. Pojawiają się refleksję i przemyślenia.
Chciałoby się więcej takich mądrych,dobrze napisanych i przetłumaczonych powieści.

teri | 2012-01-06
Przeczytana: 2011 rok

Wzruszajaca,tak...rozsmieszajaca,nie...Przeczytalam,ale bez wiekszego zapalu,kocham psy,kiedys mialam pitbulla i ciesze sie z jednego,opisano te rase w sposob sprawiedliwy.Do przeczytania.

Georgia | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Piękna książka.Przeczytałam ją w trzy wieczory i nie żałuję ani chwili z życia jej poświęconej- na prawdę warto!.Na sam koniec uroniłam nie jedną łzę - ale nie powiem czy z radości,czy ze smutku - niech każdy przeczyta ją sam.
Polecam!!!

Korenia | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Fenomenalna. Świetnie napisana, szybciutko się czyta, dobry język. Zdecydowanie trafia do moich ulubionych!

renka | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Kocham zwierzęta, kocham książki o zwierzętach, o przyjaźni jaką potrafią stworzyć z ludźmi. Zawsze bardzo mnie wzruszają i chwytają za serce. Tak było i tym razem. Jest to opowieść o takiej niby szorstkiej, męskiej (a jednak bardzo mocnej) przyjaźni między poturbowanym przez życie człowiekiem, a skrzywdzonym przez ludzi pitbullem, których los przez przypadek złączył ze sobą. Warto przeczytać, warto wejść w świat przeżyć psa, by zobaczyć jak to może wyglądać z ich strony. I niech mi tylko ktoś spróbuje powiedzieć, że przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem, nie jest możliwa!!! Jest, bo jej doświadczam przez całe swoje życie!

Katula | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 03 marca 2017

Genialna książka. Po prostu ją połknęłam.
I jak to w takich przypadkach bywa jej największą wadą było to, że się skończyła.
Doskonała książka z punktu widzenia przeżyć ludzkich - daje do myślenia
Doskonała książka z punktu widzenia przeżyć psich - też daje do myślenia

Bardzo lubię takie pozycje, w których uwypukla się psie myśli i przeżycia w taki spersonalizowany sposób (tfu co za słowo, ale wiadomo o co chodzi).
W swojej kategorii bezapelacyjnie zasługuje na miano genialnej.
Z całego serca polecam - psolubom, ludziom na ostrym wirażu i wszystkim.

Besia | 2019-01-22
Na półkach: 2019, Zwierzaczkowo, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Rewelacyjna w swoim rodzaju - wyciskacz emocji i łez. Nie jest to zdecydowanie kategoria literatury, którą się nominuje do Nobla - ale nie ujmuje to jej wcale walorów. Porusza bez reszty miłośników zwierząt. - może nawet za bardzo...

Lamia | 2011-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 lutego 2011

Zacznę od tego, że okładka i tytuł są odstraszające (ble!). Na ich podstawie nigdy bym po tą książkę nie sięgnęła. Na szczęście przeczytałam recenzję, która mnie zaintrygowała. Postanowiłam sięgnąć po "Dobrego psa" i nie rozczarowałam się.

Jest to poruszająca historia pewnego mężczyzny i psa. Adam był na samym szczycie - praca na wysokim stanowisku, drogie samochody, dom w ekskluzywnej okolicy, znajomi z wyższych sfer. Nagle, w wyniku jednego błędu, spada na same dno. Traci pracę i pozycję, styka się ze światem, który do tej pory był dla niego czymś obcym. Drugi z bohaterów - pitbull też miał łatwego życia. Cała jego egzystencja skupiała się na siedzeniu w klatkach i nielegalnych walkach. W końcu udaje mu się uciec i z areny trafia do Adama. W powieści obserwujemy jak obustronna niechęć powoli przekształca się w coś zupełnie przeciwnego, a życie obu bohaterów wywraca się o 180 stopni.

Osobiście nie jestem zwolenniczką tego typu powieści. Jednak jako zagorzała czytelniczka...