Dobry pies

One Good Dog
978-83-241-3743-5
pies, człowiek
Ag2S

Wzruszająca i rozśmieszająca do łez, mądra i głęboka powieść na dwa głosy o bardzo złym facecie, który traci wszystko, po to by znaleźć to, co najważniejsze, dzięki bardzo złemu psu… Nie wyglądał najlepiej. Wielkie uszy, sztywne włosy. Zaczynał siwieć na pysku. Taki typ, co to od jakiegoś czasu żyje z dala od ludzi; może nawet nigdy się z nikim nie zaprzyjaźnił. Nasze oczy się spotkały, ale...

Nie wyglądał najlepiej. Wielkie uszy, sztywne włosy. Zaczynał siwieć na pysku. Taki typ, co to od jakiegoś czasu żyje z dala od ludzi; może nawet nigdy się z nikim nie zaprzyjaźnił. Nasze oczy się spotkały, ale potem odwrócił wzrok. Beta wobec mnie, alfy. Ale w tym krótkim spojrzeniu dostrzegłem coś, co rozpoznawałem. Może wychwyciłem, że pod szorstką powierzchownością kryje się serce jak moje, wcale nie takie z kamienia. Trzeba być twardym, żeby żyć na tym świecie. Ten poznaczony bliznami gość to rozumiał i na tej podstawie podjąłem decyzję. Pasował do mnie. Dlatego zamerdałem ogonem.
Adam March zdobył wszystko. Ma pieniądze, pozycję, piękną żonę i córkę. Nigdy nie miał skrupułów ani wyrzutów sumienia. I w jednej chwili traci wszystko. Ale właśnie na samym dnie spotyka bratnią duszę… w ciele pozbawionego sentymentów czworonożnego wojownika. Razem odkrywają prawdziwe znaczenie słów miłość, dobroć, przyjaźń, szacunek i odkupienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Monika | 2012-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2012

Koszmarna okładka, byle jaki tytuł ukrywają w środku prawdziwy skarb. Książka jest przepiękna! Wyłam jak bóbr czytając ostatnie strony.

Jestem psiarą. Zawsze byłam i chyba już taka umrę. Dobrze, że bohaterem książki nie jest pudel czy york, tylko owiany złą sławą pitbull. Za tym rodzajem psów nigdy jakoś nie przepadałam, ale teraz zmieniłam o nich zdanie. Trzeba dać im "chance" :)

Marta -> bardzo mocno dziękuję:)

teri | 2012-01-06
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Wzruszajaca,tak...rozsmieszajaca,nie...Przeczytalam,ale bez wiekszego zapalu,kocham psy,kiedys mialam pitbulla i ciesze sie z jednego,opisano te rase w sposob sprawiedliwy.Do przeczytania.

Korenia | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Fenomenalna. Świetnie napisana, szybciutko się czyta, dobry język. Zdecydowanie trafia do moich ulubionych!

Lamia | 2011-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 lutego 2011

Zacznę od tego, że okładka i tytuł są odstraszające (ble!). Na ich podstawie nigdy bym po tą książkę nie sięgnęła. Na szczęście przeczytałam recenzję, która mnie zaintrygowała. Postanowiłam sięgnąć po "Dobrego psa" i nie rozczarowałam się.

Jest to poruszająca historia pewnego mężczyzny i psa. Adam był na samym szczycie - praca na wysokim stanowisku, drogie samochody, dom w ekskluzywnej okolicy, znajomi z wyższych sfer. Nagle, w wyniku jednego błędu, spada na same dno. Traci pracę i pozycję, styka się ze światem, który do tej pory był dla niego czymś obcym. Drugi z bohaterów - pitbull też miał łatwego życia. Cała jego egzystencja skupiała się na siedzeniu w klatkach i nielegalnych walkach. W końcu udaje mu się uciec i z areny trafia do Adama. W powieści obserwujemy jak obustronna niechęć powoli przekształca się w coś zupełnie przeciwnego, a życie obu bohaterów wywraca się o 180 stopni.

Osobiście nie jestem zwolenniczką tego typu powieści. Jednak jako zagorzała czytelniczka...

Ola | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 lutego 2013

Książka zaczyna wciągać od momentu kiedy Adam zabiera psa ze schroniska... Szczerze mówiąc, miałam ją odłożyć już na półkę "Niedokończone...", ale jeszcze raz weszłam na LC i przeczytałam parę opinii i... stwierdziłam, że dam jej jeszcze jedną szansę i spróbuję ją skończyć. I skończyłam w jedno popołudnie... Wprost nie mogłam się oderwać, a koniec... nie pamiętam kiedy ostatnio wylałam przy książce tyle łez ;) Mój mąż śmieje się ze mnie, że do łez potrafią mnie doprowadzić jedynie książki związane z psami :) I rzeczywiście... jak sobie przypomnę "Marley i ja", czy "O psie, który jeździł koleją"... to mogę mu przyznać rację :)

halszka31 | 2011-10-16

Wszystkie książki oddające ciepłe relacje człowiek-zwierzę mają u mnie wysokie oceny!!! Mam to od dziecka.

kareena | 2011-03-02
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 marca 2011

Książka jest podzielona na dwa równoległe wątki: opis życia Adama oraz punkt widzenia psa. Nie podobał mi sie ten pierwszy, bo jest to opowieść niemal wyłącznie w trzeciej osobie z wyszczególnieniem kazdej czynności jaką Adam wykonał. Coś w stylu: przełknął ślinę, spojrzał, podrapał sie. Zbyt przedłuża to książkę i trochę przynudza.
Sytuację ratuje tylko "psi" wątek, który ma dynamiczniejszy styl narratorski [że tak sie wyrażę]. Dopiero od połowy książki mi sie zaczęło podobać w obu wątkach i akcja nabrała większego tempa. Dlatego ma trzy gwiazdki, a nie dwie.
Historia jest fajną bajką o przyjaźni z psem, ale zbyt dużo przedłużania.

PS
A propos opisu okładkowego - jest on nieco naciągany..

malby | 2015-03-20

Opowieść o dwóch życiowych rozbitkach - Adamie Marchu, który z wyżyn wspaniałego życia spada na dno mizernej egzystencji i psie rasy pitbul, który przeciwnie - z samego dna bólu i upokorzeń zostaje przeniesiony w świat miłości i szacunku. Obaj bardzo siebie potrzebują, chociaż nie od razu zdają sobie z tego sprawę.
Książka napisana dwuwątkowo (wydarzenia poznajemy zarówno od strony Adama, jak i psa), ciekawym językiem bez rzewnych ozdobników, co jest jej dodatkowym atutem. Punkt dla autorki za dyskretny, nienachalny przekaz konieczności zwrócenia uwagi na drugiego człowieka w twardym, wymagającym świecie. Polecam nie tylko miłośnikom zwierząt.

Kinga | 2013-09-19
Na półkach: Zwierzęta, E-book, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 września 2013

Powieść wzruszająca, uronić kilka łez zdecydowanie można.. Jednak akcja rozkręca się dopiero w połowie i najlepsze rozdziały to te pokazane z perspektywy psa. Ale polecam, warto.
Koniec jak dla mnie był zaskakujący, wcale nie myślałam, że wszystko skończy się jak w bajce.

Octopus | 2016-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2016

mam mieszane uczucia - moim zdaniem ludzie tak szybko i radykalnie nie zmieniają się, jeśli to beletrystyka, to zakończenie rozczarowuje, jeśli "z życia wzięte" to obaj panowie mieli szczęście;

żaden pies nie rodzi się z gruntu zły i generalizowanie, że pitbulle i podobne im rasy to psy "mordercy" jest bezpodstawne,
to zawsze i wyłącznie człowiek tworzy z nich bestie, w jakże okrutny sposób i trzeba niepozorowanych działań, by tępić takich osobników, gdyż nie mogę nazwać ich ludźmi