Tajemnica starej farmy

Wydawnictwo: Świat Książki
Hawke's cove
83-7311-529-3
Grażyna

Hipnotyzująca opowieść o miłości, radości i smutku, a przede wszystkim o niespełnionych marzeniach i pragnieniach.
Świetnie napisana historia miłosna, która zmusza czytelnika do wejrzenia w dgłab własnego serca.

Grażyna | 2010-05-09
Przeczytana: 13 maja 2010

Niepozorna książeczka, nieznanej mi wcześniej autorki, wybrana w pośpiechu. A jednak, zupełnie przypadkowo, "strzał w dziesiatkę". Bardzo mi się spodobała i żałuję, że tak szybko ją przeczytałam. Historia miłości, trwającej całe życie, mimo innych zobowiązań i związków, widziana oczami, kolejno wszystkich bohaterów powieści. Wspaniały klimat. Bardzo polecam.

Lamia | 2011-09-18
Przeczytana: 18 września 2011

O tej książce zbyt wiele dobrego powiedzieć nie mogę. Po przeczytaniu dwóch innych książek tej autorki spodziewałam się może nie fajerwerków, ale czegoś o wiele lepszego. Tymczasem:

1. Okładka - okropna, zniechęcająca, cukierkowa

2. Historia - zwyczajnie nudna, nie byłam w stanie się w nią wciągnąć

3. Zakończenie - przesadnie przesłodzone, przewidywalne

4. Styl - na przemian: listy, pamiętnik, normalna 3-osobowa narracja, wszystko w jednej książce, jakby autorka nie mogła się zdecydować, męczące to było

Jak dotąd najgorsza książka Wilson jaką czytałam. Myślę, że na jakiś czas się zniechęciłam do romansów z elementami dramatu.

ila1982 | 2013-06-29
Przeczytana: czerwiec 2011

Jak dla mnie jedna z lepszych książek jakie czytałam. Teraz właśnie po dwóch latach do niej wracam, tak bardzo mnie urzekła.

Po stracie pierwszego dziecka Evangeline Worth wraca na ukochaną farmę, odziedziczoną po babce w małej mieścinie w Nowej Anglii. Jej mąż walczy na froncie po drugiej stronie Atlantyku, Vangie natomiast usiłuje zapanować nad swoim życiem, pogodzić się z bólem. Pewnego dnia na jej progu staje nieznajomy, który w zagadkowych okolicznościach pojawia się w pobliżu. Vangie najmuje go do pracy na farmie. I tak oto między dwojgiem ludzi rodzi się uczucie, które przetrwa dekady.

Piękna historia, jeśli komuś się spodoba to polecam nieco podobną "Dom na plaży" Sarah Jio, na której wylałam morze łez.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fragmenty:
• „Przyszłość zależy do zbyt wielu zmiennych danych.”
• „Istnieje wiele nieudanych chwil w naszym życiu. Chwil, które chcielibyśmy odmienić, by przekonać samych siebie, że jesteśmy nieomylni. Przypominając je sobie, upiększamy je.”
• „Niekiedy życie jest ciągiem straconych złudzeń. I właśnie nasze własne złudzenia wobec nas samych najbardziej na tym cierpią. Póki żyjemy, żyjemy w oddaleniu, możemy polegać na czystości naszych iluzji.”
• „… miłość… możemy na nią spoglądać jak na szlachetny kamień, nasze zwyczajny życie tylko się o nią ociera.”

bgrzeniewska | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Kolejna, fajnie napisana, łatwo-się-czytająca książka o miłości i poświęceniu.

WeronikaKlara | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016