Trzeci anioł

The Third Angel
978-83-7508-222-7
obyczajowe, Londyn
Pistacia

Nieustępliwa Madeline Heller wbrew sobie zakochuje się beznadziejnie w narzeczonym siostry; przebojowa Frieda Lewis, córka lekarza, która uciekła z domu, staje się muzą spalającego się szybko gwiazdora rocka; piękna i uparta Bryn Evans szykuje się do ślubu z Anglikiem, podczasgdy wciąż pozostaje pod urokiem swego byłego męża ze Stanów. W centrum wszystkich wydarzeń tkwi Lucy Green, obwiniająca się o tragiczny wypadek, i przez cztery dekady szukająca „trzeciego anioła” w nadziei, że przywróci jej utraconą w dzieciństwie wiarę.

Wspaniale oddająca klimat serca Londynu: King’s Road, Knightsbridge i Kensingtonu, i przypominająca wehikuł czasu powieść Trzeci anioł to zadziwiająca historia o wyjątkowej, alchemicznej naturze miłości.

[opis wydawcy]

eMMali | 2014-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Tak, jak sugerowali czytelnicy, zaczęłam czytać od III części... I na tej skończyłam. Historia mnie nie zainteresowała. Zanudza opisami, mało konkretnej treści.

książek: 2018
Ulka | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Czytało się tę książkę w miarę szybko. Niestety nic z niej nie wyniosłam. Nie zainteresowała mnie. Początek zapowiadał ciekawą powieść, pierwsza historia o dwóch siostrach i mężczyźnie, który zamierza poślubić jedną z nich, niestety atakuje go poważna choroba, z którą przegrywa. To by było na tyle co pozostało we mnie z tej historii. Reszta nie przypadła mi do gustu.

acherontia-styx | 2010-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2010

Trzy niby różne historie kobiet, a jednak ze sobą powiązane. Książkę czyta się szybko, ale szału nie robi

| 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Trzy opowieści kobiet. Trzy opowiadania o miłości która wybrała złą drogę. O miłości którą obdarzyły niewłaściwych mężczyzn.
Adwokat Madeline Heller specjalnie przylatuje z Nowego Jorku do Londynu na ślub swojej idealnej siostry Allie. Niestety kobieta popełnia największy błąd w swoim życiu. Wdaje się w romans. Ale to nie koniec tego najgorszego. Okazuje się że to jest narzeczony jej własnej siostry.
Energiczna pokojówka Frieda Lewis staję się muzą gwieździe rocka. Uzależniony od narkotyków zbyt mocno pragnie sławy że postanawia się posunąć do małżeństwa.
Dążąca do celu Bryn Evans szykuję się do małżeństwa choć wciąż pozostaje pod urokiem swojego byłego męża ze Stanów.
We wszystkie historie wmieszana jest Lucy Green. Obwiniająca się o wypadek sprzed lat, szukająca "trzeciego anioła" w nadziei że przywróci jej utraconą w dzieciństwie wiarę.
Każda opowieść owiana jest nutką śmierci...

Po przeczytaniu opisu zdecydowałam się na tą książkę ponieważ miałam ochotę przeczytać coś o...

wkwiatki | 2012-11-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 11 listopada 2012

Przez całą pierwszą część autorka sugerowała delikatnie, aby czytać książkę od końca... Polecam, ażeby zacząć jej lekturę właśnie od trzeciego rozdziału, bo później trzeba wracać do początku. Że książka jest warta przeczytania, dodawać chyba nie muszę. Tylko ta interpunkcja, ech...

Lenka | 2011-11-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 27 listopada 2011

3 różne historie trzech różnych kobiet..lekka, łatwa i przyjemna, ale nie najwyższych lotów, taka raczej zwyczajna, nie zaskoczyła mnie, ale też nie zniechęciła...

Biały_Notes | 2017-03-04

Niektórzy ludzie uważają, że istnieje anioł życia i anioł śmierci, ale nie każdy wie, że jest też trzeci. Ten, który przechadza się na co dzień pośród nas. (…) Nie jest ani trochę straszny i nie przepełnia go światło. Wygląda zupełnie jak my, toteż niezwykle trudno go rozpoznać. Zdarza się, że próbujemy go ocalić. Jego prawdziwe zadanie polega na tym, byśmy zrozumieli, kim właściwie jesteśmy.

Te na pozór proste słowa wcale nie tak łatwo zrozumieć. Czytając „Trzeciego anioła” cały czas szukałam rozwiązania, szukałam klucza, który otworzy mi drzwi do prawdziwego przesłania autorki. Kartkowałam książkę uważnie, niespiesznie, jednak nie mam pewności czy faktycznie znalazłam właściwie wyjaśnienie.

„Trzeci anioł” składa się z trzech odrębnych historii o silnych, wartościowych, ale trochę zagubionych kobietach. Trzydziestoparoletnia Maddy niespodziewanie zakochuje się w narzeczonym swojej siostry. Przebojowa Frieda wyrusza na podbój Londynu, gdzie poznaje utalentowanego rockmana. Mała...

Ewelina | 2015-05-04
Przeczytana: 03 maja 2015

Książka składająca się z historii trzech kobiet, które łączy pewien hotel w Londynie, duch, który się w nim pojawia oraz historia o trzech aniołach. Pierwsza opowieść, najbardziej współczesna, każda kolejna cofa się w czasie i w trzeciej dowiadujemy się prawdy o pewnym zdarzeniu, którego konsekwencją było pojawianie się ducha w hotelu codziennie o tej samej porze.
Każde z tych opowiadań jest w pewnym sensie historią tragicznej miłości.
Książka jest ciekawa, niesie za sobą głębsze przesłanie, którego nie do końca potrafię rozszyfrować. Jednak w szczególności chodzi o to, by każdy w swoim życiu komuś pomógł, bo może to być właśnie ten trzeci anioł (oprócz anioła życia i anioła śmierci jest ten trzeci, który nie wygląda jak anioł).

Karolina Lachota | 2013-03-13
Przeczytana: luty 2013

Niesamowita książka.Czyta się jednym tchem.
Jest kilka książek, które przeczytałam dwukrotnie. Jednak po raz pierwszy czytałam książkę po raz drugi od razu! Jak tylko skończyłam czytanie od początku do końca rozpoczęłam czytać książkę od końca!

"Trzeci anioł" utwierdził mnie w przekonaniu, że warto podejmować ryzyko i działać wpływem impulsu... Warto przeżyć niesamowite chwile- nawet jeśli ich konsekwencją jest cierpienie !

Adrianna | 2010-10-14
Przeczytana: 2010 rok

Po raz kolejny twierdzę, że jeśli po przeczytaniu zupełnie nie pamiętam o czym była książka, to znaczy, że nie warta uwagi :)