Nocny wędrowiec

Nightwalker
nocny, wedrowiec,
horror
Sela9030

Jest piękna, władcza i wieczna. Rozkazuje płomieniom i rządzi nocą. Nagle w jej świat wkracza człowiek – legendarny łowca wampirów.
Danaus nie zamierza jednak unicestwić Miry. Chce, by połączyli siły w obliczu wspólnego wroga i nadciągającej ciemności, która wkrótce okryje dni ludzi i wampirów…

kaktusowaona71 | 2015-08-22
Na półkach: Fantasy / S-F, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

To była jedna z niewielu książek, o której, przed rozpoczęciem lektury, nie wiedziałam nic. Nie czytałam ani opisu, ani recenzji.
Gdy przeczytałam parę pierwszych stron, jęknęłam z rozpaczą.
O nieeeee
Znowuuu wampiryyyy.. :(
Jednak, ponieważ nie mam w zwyczaju pozostawiać bez wyraźnej przyczyny, niedokończonej lektury, ze skwaszoną miną zagłębiłam się w jej treść.
Okazało się, że wpadła mi w ręce całkiem fajna opowieść, którą czytało się z naprawdę dużym zaciekawieniem. Główna bohaterka ( 600-letnia wampirzyca) tylko na początku drażniła mnie swoją teoretyczną nieskończoną doskonałością. Później, kiedy zaczęła zbierać nie raz, nie dwa, tęgie lanie, okazało się, że wcale nie jest tak do końca idealna i niezniszczalna. Dzięki temu, zrobiła się w moich oczach i sympatyczniejsza i ciekawsza, a przynajmniej mniej szablonowa. Dodatkowo bardzo sprawnie wpleciono tu kiełkujący wątek miłosny, który posiada spory potencjał na przyszłość, a przy tym nie zdominował fabuły, lecz jedynie dodał...

myślnik | 2013-04-18
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Nie jestem miła i głupiutka!
Chociaż uroda mi nie przeszkadza,stawiam na inteligencję!
Tylko najsilniejsi przetrwają!
Tylko mądrzy i przebiegli będą rządzić!

Nie jestem miła i urocza!
Ja tu rządzę!
To mój rewir!
I nikt bez mojej zgody i wiedzy nie może się tu panoszyć!

Wampirzyca i łowca w starciu o to kto jest lepszy. Najpierw zabawa w kotka i myszkę. Następnie zawieszenie broni i połączenie sił.

Nic tak nie zbliża,jak wspólny wróg!

Linethin | 2011-03-31
Przeczytana: 30 marca 2011

"Nocny wędrowiec" opowiada o wampirzycy, która pochodzi z tzw. Pierwszej Krwi. W świecie nocnych wędrowców, i nie tylko, znana jest jako Krzesicielka Ognia, jedyna wampirzyca której ogień nie wyrządza krzywdy, a którym ona sama może innym nim wyrządzić.

Pewnego dnia na jej drodze staje łowca takich jak ona, Danaus. I od tego czasu jej życie diametralnie się zmienia, bo nie może już spokojnie siedzieć na swoim terenie, a musi wyruszyć w świat i dowiedzieć się oraz pomóc w walce przed ich wspólnym wrogiem.

Przy okazji dowiaduje się o sobie paru rzeczy, a także odkrywa zapomniane przez nią samą, karty swojej przeszłości.

Książka ciekawa, trzymająca w napięciu. Z chęcią przeczytam kolejną część.

ewelina zdaniewicz | 2014-08-12

Książka pod każdym względem słaba. Mierna fabuła, koszmarny język, a o bohaterce wiadomo tyle, że każdy chciałby być nią, bo jest seksowna, ma władzę, powodzenie u mężczyzn, siłę i nadzwyczajne umiejętności. Koszmar.

Scylla | 2014-03-06

Nie przebrnęłam nawet przez połowę i chyba nigdy tego nie zrobię. Wampiry już po prostu mnie irytują. To koniec. To zmęczenie materiału... Nawet "Zmierzch" bardziej mi się podobał od tego.

Ironia polega na tym, że przed główną bohaterką tej opowieści - Krzesicielką Ognia - która ma z sześćset lat, stanął seksowny łowca, któremu ona się spodobała i nie będzie chciał jej zabić, bo coś tam, coś tam ... A wampirzyca broni się przed nim nogami i rękami, ukrywa się po klubach, choć wie, że i tak go tym nie spławi. Fabuła była nudna, ja zmęczona, a Mira włóczy się po parku, wyglądając przy tym (oczywiście) seksownie, jak żaden człowiek nie potrafi. Brak klimatu, a książkę to mogłabym pomylić z owsianką, bo w smaku nijaka.

Jeśli komuś się podobała, to przepraszam, za tak ostre słowa, ale ja jej więcej do ręki nie wezmę. Amen.

Beata | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Podobała mi się. Coś innego i, mam wrażenie, świeższego. Nie ma tyle miłości, a dużo jest walki. Polecam, by odsapnąć od paranormal romans.

| 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie będę rozpisywała się o czym jest książka i jak przebiega akcja, bo nie o to chodzi w opiniach, te informacje znajdują się w opisie książki, po którego przeczytaniu wydawało mi się, że książka będzie taka sobie. Po prostu kolejna książka, w której dwoje ludzie przeciwnej płci, których rasy się nienawidzą będą musieli walczyć razem u swojego boku, wygrają, wszystko dobrze się skończy, a główni bohaterowie będą razem. I tutaj spotkało mnie zaskoczenie. W książce przeważa akcja, która jest głównym tematem, uczucia pomiędzy dwójką bohaterów są raczej wątkiem pobocznym i nie odgrywają kluczowej roli. W dodatku nie mogę ze 100% pewnością stwierdzić, że rodzi się miedzy nimi jakieś uczucie. Mira kilkakrotnie w książce powtarzała, że mimo wszystko nadal nie ufa do końca Danausowie. Zachowywała się jak wampir, miała uczucia, ale to nie one decydowały o jej postępowaniu. Cieszy mnie bardzo fakt, że główni bohaterowie nie są razem. Oczywiście mam pewne przypuszczenia, że w kolejnej części...

Ninon | 2011-12-16

Ach, w końcu jakaś książka o wampirach, w której nie roi się od ckliwych dialogów, gorącego romansu i obrzydzającej ilości scen erotycznych. Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, chociaż nie przepadam za narracją pierwszoosobową. No i troszkę za prosty styl jak dla mnie, no ale to debiut, więc wybaczam.

A kolejne tomy już czekają w kolejce i aż mnie łapki świerzbią. ;)

Magda | 2010-10-15
Przeczytana: 2010 rok

Warte było przeczytania, choć dobrze zrobiłam nie kupując jej. Liczyłam na nieco inną końcówkę, ale to przecież u mnie norma. Z pewnością w najbliższym czasie sięgnę po Księgę drugą i to nie dlatego, że książka jest tak fascynująca, co losy Miry i Danausa mnie wciągnęły. I jak w przypadku pierwszych kilku tomów o Anicie Blake - przeczytam tylko dlatego by się dowiedzieć, czy będą razem i jak do tego dojdzie :) A wracając do książki - dużo się dzieje. A ja lubię, jak akcja pogania akcję. Zdenerwowało mnie potraktowanie Miry jako bohatera, który przetrwa wszystko. Ocierała się o śmierć, ale coś się zawsze przydarzało i wychodziła cało z każdej opresji. Rozumiem raz czy dwa, ale aż tyle to już przesada. Zatem co będzie w kolejnych częściach, gdy teraz jadą do romantycznej Wenecji? Zobaczy się w Księdze drugiej:)

andyblack | 2015-08-29
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Po 10 rozdziałach odpuściłam. Książka fatalna. Nudna, przewidywalna i niedopracowana. Tyle na ten temat.