Żywoty niepospolitych kobiet polskiego baroku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krzewienia Kultury Świeckiej

Anna Wazówna * Elżbieta Łucja Gostomska * Anna Alojza Ostrogska * Teofila Chmielecka * Zofia Opalińska * Ludwika Maria * Agnieszka Machówna * Anna Dorota Chrzanowska * Anna Stanisławska * Regina Salomea Rusiecka * Elżbieta Drużbacka

źródło opisu: Towarzystwo KKŚ, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lola Janetta | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Przyjemna lektura dla każdego, kto interesuje się postrzeganiem postaci kobiecych na przestrzeni lat, mimo, że barok już dawno za nami, niesamowitym zdaje się być odmienne usposobienie każdej z pań opisanych w książce. Łatwe w odbiorze wiadomości, przekazane informacje aż same spływały ze stron, polecam. Zaskakująca łatwość czytania, gdy tematyka nie jest stricte historyczna.

Tinkerbelle | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Bardzo przyjemna niewielka książeczka. Można spokojnie czytać na raty do herbaty (hehe), lub w przerwie gdy mamy wolna chwilę. Polecam, bo napisana jest w przystępny sposób i można też się czegoś nauczyć.

Lyne | 2017-03-08
Przeczytana: 21 marca 2017