Żywoty niepospolitych kobiet polskiego baroku

Okładka książki Żywoty niepospolitych kobiet polskiego baroku
Zbigniew Kuchowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Krzewienia Kultury Świeckiej biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Krzewienia Kultury Świeckiej
1989-01-01
1989-01-01

więcej Więcej

Żywoty bardzo ciekawe, jednak opisane zbyt oszczędnie, jak dla mnie.
Czuję niedosyt. Chciałabym przeczytać całą książkę o każdej z tych kobiet. :)

Bardzo przyjemna niewielka książeczka. Można spokojnie czytać na raty do herbaty (hehe), lub w przerwie gdy mamy wolna chwilę. Polecam, bo napisana jest w przystępny sposób i można też się czegoś nauczyć.

Przyjemna lektura dla każdego, kto interesuje się postrzeganiem postaci kobiecych na przestrzeni lat, mimo, że barok już dawno za nami, niesamowitym zdaje się być odmienne usposobienie każdej z pań opisanych w książce. Łatwe w odbiorze wiadomości, przekazane informacje aż same spływały ze stron, polecam. Zaskakująca łatwość czytania, gdy tematyka nie jest stricte historyczna.

• Kobiety
  • Biografie
  • Biografie kobiet
  • Posiadam - Historia
  • Przeczytane w ubiegłym wieku
  • Historia Średniowiecza|Nowożytna

Dodaj cytat z książki Żywoty niepospolitych kobiet polskiego baroku