Wilczy hełm

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cykl: Smocze Królestwo (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wolfhelm
knaak, fantasy, smocze królestwo, smok
Pablos

Smoczy Cesarz nie żyje, lecz jego żądza władzy pozostawiła straszliwą spuściznę: królestwa smoków i ludzi zostały zrujnowane. Nadzieją są dzieci cesarza, wychowane przez wojownika-wiedźmina Cabe'a Bedlama i jego żonę, potężną czarodziejkę Gwen. Para magów pragnie, by smoki i ludzie żyli w zgodzie, lecz mimo ich starań przyszłość obu ras balansuje na krawędzi przepaści. Jedynie dobry przyjaciel Cabe'a, Gryf, może uchronić zmiennokształtne smoki od utraty ich magicznych mocy. Legendarny lwioptak wyrusza na poszukiwanie tajemniczej Krainy Snów, miejsca swoich narodzin, ale przeciw niemu powstaje straszliwy Mroczny Bóg zwany Niszczycielem… Trzeci tom z cyklu "Kraina Smoków".

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/wilczy-helm.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/wilczy-helm.html#