Wojownik Wielkiej Ciemności. Księga Arjaty i Trogwara.

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki Hjörwardu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Воин Великой Тьмы
83-7469-341-X

W Dajre, stolicy wielkiego Hallanu, królestwa w Hjorwardzie zachodnim, nastał czas wielkich zmian. W wyniku zamachu stanu tron przejęła Władczyni, półkrwi elfka. Nikt nie wie, skąd przybyła i jak się nazywa, lecz wiadomo powszechnie, że w przewrocie brały udział elfy i nie obeszło się bez błogosławieństwa bogów. Rodzina królewska, która cudem uszła pogoni, w przebraniu zmierza do Nellasu i...

Rodzina królewska, która cudem uszła pogoni, w przebraniu zmierza do Nellasu i tam znajduje schronienie pod dachem zagadkowego starca Gormlego. Ze względu na dzieci król postanawia odpocząć tu kilka dni, potem wyruszyć do posterunku swego zaufanego wojownika Bareja, a stamtąd przeprawić się na wyspę Merkol, do posiadłości krewnych. Gormli przekonuje, by rodzina królewska wyruszyła do Czerwonego Zamku. Propozycja wydawałaby się kusząca – ogromny, pusty zamek, leżący tuż przy granicy Hallanu, gwarantował bezpieczeństwo, spokój i niezależność, lecz od wieków cieszył się złą sławą cytadeli Ciemności, miejsca przeklętego przez bogów. Królowa i najstarsza córka, księżniczka Arjata, błagają króla, by odrzucił tę propozycję, zresztą sam król wcale nie spieszy się z jej przyjęciem.

Czy ostatni przedstawiciele dynastii hallańskiej będą szukać azylu w Czerwonym Zamku? Decyzja jest niełatwa. Kto raz zwiąże się z Ciemnością, ten na wieki będzie zgubiony.

Wielu | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

W porównaniu do Księgi Hagena czyta się tą książkę zdecydowanie lepiej, już pierwsze strony wciągają w tajemniczą fabułę. Nie ma tu też tylu magicznych pojedynków, które tak dłużyły mi się w w czasie czytania Księgi Hagena. I choć momentami fabuła niepotrzebnie się dłużyła to polecam tą książkę.

Marcin Świder | 2014-01-09

Do tej książki zabrakło mi gwiazdek

Arckov | 2010-10-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 października 2010

Niezła. Dobrze się czyta. Wprawdzie dosyć schematyczna konstrukcja fabuły, łatwo przewidzieć akcję, ale mimo to przeczytałem z przyjemnością. Bardzo fajny pomysł na świat - nietypowy.

michnar3 | 2013-05-30
Na półkach: 2013, Przeczytane, 8-9, Fantastyka
Przeczytana: 30 maja 2013

Opowieść dużo lepsza od poprzedniego tomu.
Bardzo epicka.

Daw1982 | 2016-10-30