Okładka książki W kręgu księżycowego blasku

W kręgu księżycowego blasku

romans
typ
papier
Barbara
6,35 (51 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Gdy pewnej nocy w Szwajcarii Cordelia Grant i jej trzy przyjaciółki z pensji spotykają w lesie tajemniczego mężczyznę, ich pobudzona niezwykłymi opowieściami służącej wyobraźnia zaczyna gorączkowo pracować. Czy rzeczywiście, jak tego chce stary przesąd, pełnia księżyca ukazała jednej z nich przyszłego męża? Po powrocie do Anglii i rozpoczęciu pracy w szkole dla dziewcząt Cordelia powoli zapomina o tamtej niezwykłej przygodzie, mając dość kłopotów z awansami czynionymi jej przez miejscowego dziedzica oraz zniknięciem swej ulubionej wychowanki. Jednak przeszłość powraca, a tajemnica, która objawiła się niegdyś w kręgu księżycowego blasku, niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
karensa | 2010-10-13
Przeczytana: wrzesień 2010

Jak większość książek Viktorii Holt podobała mi się. Lektura jest lekka, przyjemna. Trochę intrygi, trochę romansu. Walka pomiędzy prostą dziewczyną a bogatym, pewnym siebie dziedzicem:) Inteligentne kłótnie i dogryzanie sobie. Fajna, typowo kobieca, lektura.

Patrycja | 2014-09-26

Byłam sceptyczna co do opisu książki,ale gdy ja tylko zaczęłam czytać,wciagneła mocno. Wiele wątków,zagadek, nie tylko miłosne uniesienia,ale takze morderstwo. Nie lubię kryminałów,(ksiażka jest romansem historycznym z domieszką kryminału),ale w tym wydaniu podoba mi się :)

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2010 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

fretka | 2015-01-02

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku