Okładka książki W kręgu księżycowego blasku

W kręgu księżycowego blasku

papier
Barbara
6.3 (46 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Gdy pewnej nocy w Szwajcarii Cordelia Grant i jej trzy przyjaciółki z pensji spotykają w lesie tajemniczego mężczyznę, ich pobudzona niezwykłymi opowieściami służącej wyobraźnia zaczyna gorączkowo pracować. Czy rzeczywiście, jak tego chce stary przesąd, pełnia księżyca ukazała jednej z nich przyszłego męża? Po powrocie do Anglii i rozpoczęciu pracy w szkole dla dziewcząt Cordelia powoli zapomina o tamtej niezwykłej przygodzie, mając dość kłopotów z awansami czynionymi jej przez miejscowego dziedzica oraz zniknięciem swej ulubionej wychowanki. Jednak przeszłość powraca, a tajemnica, która objawiła się niegdyś w kręgu księżycowego blasku, niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
karensa | 2010-10-13
Przeczytana: wrzesień 2010

Jak większość książek Viktorii Holt podobała mi się. Lektura jest lekka, przyjemna. Trochę intrygi, trochę romansu. Walka pomiędzy prostą dziewczyną a bogatym, pewnym siebie dziedzicem:) Inteligentne kłótnie i dogryzanie sobie. Fajna, typowo kobieca, lektura.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2010 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

bacha24 | 2014-07-29

Kalendarium literackie
  • Andreas Eschbach
    55. rocznica
    urodzin
    Nic nie jest trudniej wyplenić niż religie, choćby była nie wiem jak fałszywa.
  • Milo Manara
    69. rocznica
  • Agatha Christie
    124. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie wracaj do miejsc, w którym byłeś szczęśliwy.
  • Chimamanda Ngozi Adichie
    37. rocznica
    urodzin
    Bunt Jaja był teraz jak eksperymentalny hibiskus cioci: wyjątkowy i pachnący nutką wolności innej niż ta, której domagał się tłum ludzi wymachujących zielonymi liśćmi na placu Rządowym po zamachu stanu. Wolności czynu i bycia sobą.
  • Chelsea Quinn Yarbro
    72. rocznica
    urodzin
    - Tęskniłem za tą chwilą, odkąd po raz pierwszy ujrzałem panią na przejażdżce do Bois - Vert. Kilkanaście dni zbierałem się na odwagę, by zbliżyć się do ciebie, pani. - Jeśli potrzebujesz panie odwagi, by zwrócić się do mnie, to niech Niebiosa mają w opiece Francję, gdyby trzeba było stanąć do walk... pokaż więcej
  • Dan Lungu
    45. rocznica
  • James Fenimore Cooper
    225. rocznica
    urodzin
    Są to słowa godne mężczyzny i człowieka, który doszedłby do czegoś, gdyby nie jego głupie wykształcenie.
  • Tomasz Jastrun
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedyś byłem dumny ze swojej nieśmiałości, teraz już wiem, ona bynajmniej nie świadczy o skromności, raczej o wielkich ambicjach i lęku przed porażką.
  • Halina Birenbaum
    85. rocznica
    urodzin
    Nieraz wtedy myślałam o religijnych postach, zwłaszcza w związku ze świętem Jom-Kipur, kiedy to ludzie dobrowolnie czczą w ten sposób Boga. Przysięgłam wówczas, że o ile przeżyję wojnę i będę miała co jeść, nigdy nie narzucę sobie żadnego postu. Ślubując to wywierałam świadomie i z satysfakcją zemst... pokaż więcej
  • Norman Spinrad
    74. rocznica
  • Sophie Dahl
    37. rocznica
  • Marion Zimmer Bradley
    15. rocznica
    śmierci
    Łzy sprawiają, że kobiety są bardziej realne, bardziej bezbronne; kobiety, które nigdy nie płaczą, przerażają mnie, bo wiem, że są silniejsze ode mnie i zawsze się trochę boję tego, co zrobią.
  • Oriana Fallaci
    8. rocznica
    śmierci
    Politycznie poprawne miernoty zawsze negują zasługi. Zastępują jakość przez ilość. Lecz to jakość wprawia świat w ruch moi drodzy, nie ilość. Świat idzie naprzód dzięki tym nielicznym, którzy posiadają przymioty, nie dzięki tym, którzy są liczni i głupi
  • Władysław Syrokomla
    152. rocznica