Happy Sally

Seria: Spojrzenia
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Happy Sally
marysia

Happy Sally to fikcyjne dzienniki popularnej pływaczki szwedzkiej Sally Bauer zmarłej w 2001r. Na kilka dni przed wybuchem drugiej wojny światowej Bauer, jako pierwsza osoba ze Skandynawii, pokonała wpław kanał La Manche. Happy Sally to jednocześnie historia innej kobiety - Ellen, która kilkadziesiąt lat później robi wszystko, żeby powtórzyć wyczyn swojej rodaczki. Pływanie staje się dla obu kobiet prawdziwą obsesją. Trzecią narratorką powieści jest córka Ellen, która już jako dorosła osoba wraca na plażę w Dover i próbuje zrozumieć wydarzenia sprzed osiemnastu lat. We wspomnieniach powracają fanatyczne pasje rodziców, opieka nad młodszym bratem, traumatyczna utrata matki.

źródło opisu: http://www.piw.pl/

źródło okładki: http://www.piw.pl/

Agata | 2015-11-25

Każde moje pójście do księgarni nie kończy się dobrze dla mojego portfela. Za każdym razem kupię jakąś książkę. Albo dwie. Ewentualnie więcej. I właśnie na jednej z takich wypraw znalazłam ją. Książkę z okładką tak okropną, tak beznadziejną, tak odrzucającą i odtrącającą, że aż ją kupiłam. I do teraz nie mam pojęcia dlaczego. Może dlatego, ze bałam się, że nikt inny jej nie kupi i książka nie znajdzie swojego domu. Nie wiem.
"Happy Sally" to fikcyjny pamiętnik trzech kobiet: Sally Bauer, która, jako pierwsza osoba ze Skandynawii, pokonała wpław kanał La Manche, Ellen, która chce powtórzyć ten wyczyn, oraz córka Ellen, która chce zrozumieć pewne wydarzenie sprzed kilkunastu lat. Na kolejnych stronach poznajemy kawałek historii, a dokładniej to jej poszczególne fragmenty, które z pozoru się nie łączą.
Wszystkie trzy bohaterki łączy jedno. Obsesja.

Część dalsza recenzji na:

Leśna_czytelnia | 2015-08-26

Choć książka jest niepozornych rozmiarów i bez problemu można by ją przeczytać w ciągu jednego dnia, w żaden sposób nie przyciągnęła mojej uwagi. Odłożyłam ją na bok po kilku podejściach.

BGListop | 2014-03-12

książka ma w sobie coś zdecydowanie urzekającego. literatura kobiety, więc i najlepsza.

Monia | 2016-11-14
niemanieba | 2016-01-25