Adaś i Słoń książka czwarta

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-0810-9
dla dzieci, bajka
Poetyka

Pełna wdzięku i humoru książeczka dla najmłodszych, ucząca abstrakcyjnego myślenia. Opowieść o małym Adasiu i jego przyjacielu-zabawce Słoniu, którzy wędrują po okolicy, poznając różne zjawiska i rzeczy. Dlaczego grzyby kurki nie są nie są podobne do kurek biegających po podwórku? Jak to jest, że myśląc, nie myślimy, że" myślimy" Dlaczego nic nie widać, gdy jest ciemno

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/adas-i-slon-ludwik-janion,p90069832.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/adas-i-slon-ludwik-janion,p90069832.html

kudybcia | 2016-07-18
Na półkach: Dzieciowe, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Nie umiem powiedzieć jak to możliwe, że za pomocą słów i ilustracji nasze zmysły odbierają te książeczki jakbyśmy byli tuż za plecami Adasia.
Mam wrażenie że Słoń przerósł wszystkie dotychczasowe postacie w opowiastek dla dzieci.

jawora | 2015-12-19
Przeczytana: 2015 rok

fajna pozycja ,słoń tłumaczy dzieciom matematykę ,fizykę,chemię-przystępnie w sam raz dla 6 latka :)

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Kiedy zaczynaliśmy czytać tę serię (niestety od tomu drugiego, pierwszy jest nie do kupienia w rozsądnej cenie) miałam pewne wątpliwości. Książki Ludwika Janiona przypominają trochę Kubusia Puchatka - są nieco filozoficzne. Nawet konwencja jest podobna: przygody chłopca i jego pluszowej zabawki. Zabawne dialogi na często abstrakcyjne tematy z pewnością przypadną do gustu dorosłym, ale, jak się okazuje, dzieci też z uwagą wysłuchają dyskusji na przykład o temperaturze zamarzania wody. Piękne, mądre książki. Z niecierpliwością oczekuję dodruku, żeby dokupić pierwszą książeczkę.

Marta Bilewicz | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012